Białoruski aktywista znaleziony powieszony w parku

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
Prenumerata NCZ! z prezentem

W Kijowie znaleziono zwłoki obywatela Białorusi, aktywisty Witala Szyszoua, który zaginął w poniedziałek – poinformowała lokalna policja. Powieszone ciało znaleziono w jednym z miejskich parków nieopodal miejsca zamieszkania mężczyzny.

Wszczęto śledztwo z art. kodeksu karnego dotyczącego zabójstwa. Policja podkreśliła, że będzie sprawdzać wszystkie wersje, w tym wersję upozorowanego na samobójstwo morderstwa.

Organizacja Białoruski Dom, której Szyszou był szefem, pomaga Białorusinom uciekającym z ojczyzny przed prześladowaniami.

(PAP)

12 KOMENTARZE

 1. No cóż, zachciało się Białorusinom popraktykować „non violence”, to zbierają żniwo.
  Trzeba było kuć żelazo, póki gorące było. Teraz reżim Łukaszenki po cichu rozprawia się z aktywistami.
  Pokojowo to można walczyć z pokojowo nastawionym przeciwnikiem.

   • Zanim zaczniesz powstanie, musisz parę rzeczy przemyśleć. Ale jak zaczniesz, to musisz działać. Ile będziesz myślał w którą stronę?

  • ‚Policja podkreśliła, że będzie sprawdzać wszystkie wersje, w tym wersję upozorowanego na samobójstwo morderstwa.”
   Ciekawe, dlaczego polska policja nigdy nie sprawdza wszystkich wersji….

   • Bo my mamy profesjonalną policję. Tak ja mocny szachista – od razu odrzuca pewne ruchy. Inaczej komputer – ten musi wszystkie przemyśleć.

    Zależy jak komu zależy – będą sprawdzać albo nie.

 2. A my nie jesteśmy prześladowani w Polsce? Nakazy zakazy nakaz masek nakaz szczepień nazistowskich podsłuchy, narodowcy jako więźniowie politycznie o czym nikt nie pisze.

 3. Sadze , ze powiesili go Amerykanie. To bedzie elementem kolejnego ataku na Bialorus i zohydzania jej w oczach Polakow i ludzi innych nacji, ktorzy wbrew oczekiwaniom Waszyngtonu nie nienawidza Bialorusi. Nasze kundle wlasnie koncertowo skopane przez Amerykancow rusza pierwsze do ataku dlawiac z sie z wscieklosci.

 4. IV fala gotowa, V gotowa, Deltasrelta gotowe, kosmici w dołkach, a ten się upiera, że na przeziębienie najlepszy jest miód i herbata z cytryną. I jak tu takiego nie utłuc. Podobno Trump chce go prosić o azyl, bo w stanach też „się” wieszają (tiny.pl/9m54h). A na jesieni polskie dzieci też będą uciekać przez zieloną granicę na Białoruś.

 5. „Four officers who responded to U.S. Capitol attack have died by suicide” (tiny.pl/9m5nf).

  Tak wygląda kwitnąca żydowska demokracja, a nie jakieś tam wieszanie po krzakach trzy kraje dalej.

 6. gdyby tą sportsmenkę w Wiedniu utłukł jakiś „nieznany sprawca”, prawda?

  Nawet Rosja by wkroczyła do Białorusi… a może zwłaszcza Rosja? I już by tam została, przetestowała ich na covid i wprowadziła przymus szczepień….

  Cudnie, nieee? Bo cały ‚postępowy’ świat tylko by temu przyklasnął.

Comments are closed.