Tusk zabiera sporo Hołowni. Konfederacja stabilnie [SONDAŻ]

Szymon Hołownia/Fot. screen Facebook
Szymon Hołownia/Fot. screen Facebook

Z najnowszego sondażu preferencji partyjnych przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje liderem, ale traci jeden punkt procentowy. Obecnie może liczyć na 34,2 proc. poparcia.

Na drugim miejscu z wynikiem 27,6 proc. uplasowała się Koalicja Obywatelska. Wynik ten oznacza wzrost o 6,3 pkt. proc. w ciągu niecałego miesiąca i jest to zapewne „efekt Tuska”. KO odbiera głosy głównie partii Hołowni.

Oddanie głosu na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni zadeklarowało 10 proc. To spadek o 6,5 pkt. Proc., czyli mniej więcej tyle, ile zyskała Platforma.

Ubyło Lewicy. Ma poparcie na poziomie 6,9 proc. (-0,9 pkt. Proc.). Konfederacja stabilnie, a nawet z pewną zwyżką ma wynik 5,9 proc. (+ 0,3 pkt. Proc.). Na granicy progu wyborczego jest z wynikiem 5 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe.

10,4 proc. respondentów nie udzeiło odpowiedzi o preferencje partyjna. To dość duży „kawałęk tortu” do zdobycia. Grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 1,9 pkt. proc.

Udział w wyborach deklarowało 42,5 badanych, z czego 35,1 proc. ankietowanych powiedziało, że „zdecydowanie” poszłoby na wybory, zaś „raczej tak” 17,4 proc. 29,8 proc. respondentów „zdecydowanie” nie zagłosuje, a „raczej nie” 10,9 proc. badanych.

Źródło: wirtualna polska

15 KOMENTARZE

  • Zwróć uwagę co to za wróżnia/”sondażownia”. Skoro nawet w tej lewarowni UE-piejstwa Konfederacji rośnie, to jest to dobry prognostyk. Problemem są zadymy wokół „szczepień” mające przykryć pisuarowe q…wo, które wszystkie główno-ściekowe media wykorzystują do obsrywania Konfederacji, i chamsko i podprogowo. Robiąc z obrony do wolności wyboru, już wprost anty szczepionkowy „terroryzm”…

 1. Bardzo się dziwię ilu idiotów nadal chętnych na podziały wg. PiS-PO. Nic tak nie rujnuje społeczeństwa jak udział w tej odgórnie planowanej grze.

 2. Dlaczego popieram Konfederację ? Bo konfederacja traktuje mnie poważnie. Konfederacja ma niewielki procent poparcia gdyż nie jest partią populistyczną. Populizm jest niezwykle popularny w przypadku większości Polaków co obserwujemy przy okazji każdych wyborów.

  • Jedynie wolnościowcy traktują poważnie w sprawach gospodarki, narodowcy nie mówią zbyt chętnie w sprawie wielkiej obniżki wydatków państwa (wymaganej przez wielką obniżkę podatków)

  • …Bo konfederacja traktuje mnie poważnie… zwłaszcza w przypadku zagrabienia polskich złóż metali kolorowych. Straganiarz Winnicki tłumaczył Tobie, że miedź to przeżytek i energia elektryczna wkrótce będzie dostarczana bezprzewodowo. Gratuluję!

 3. tusk i hołownia przeminą, tak jak po krótkim czasie przeminęli z wiatrem schetyna, budka, biedroń, petru czy palikot (także sztucznie nadmuchiwani w sondażach). A zapotrzebowanie na normalność w pewnym momencie się zwiększy, trzeba poczekać i swoje robić.

 4. Ja, ze swej strony powiem tylko, że:
  BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!
  BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!
  BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!
  BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!
  BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!

 5. Skoro 60 % ludzi się nie szczepilo to 5.9 % dla jedynej partii która jest przeciw przymusowym szczepieniom,segregacji,locdawnom itd? Czy jak mnie pamięć nie myli to nad ranem nie spadło konfederacji a komus podskoczylo co przelozylo sie na 13 poslow zamiast 22-25?A innym na rządy wiekszosciowe?

 6. A gdyby tak zrobić zdjęcie oddanego głosu i wysłać SMS do komitetu popartego kandydata?tak by prawie te same osoby z komisji (nauczyciele ,urzędnicy różnych szczebli czy ,, działacze społeczni,, albo ich dzieci) które od ,,liczą glosy,,nie mieli wpływu na wynik wyborów?

Comments are closed.