Nowy Jork wprowadza segregację sanitarną. Niezaszczepieni nie wejdą do wielu miejsc

Statua Wolności w Nowym Jorku.
Statua Wolności w Nowym Jorku. (Fot. Unsplash/ José de Azpiazu)
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił we wtorek, że od 16 sierpnia okazanie dowodu szczepienia będzie warunkiem wejścia do restauracji, siłowni, teatrów i innych placówek w mieście. Obowiązek dotyczy również pracowników tych lokali i instytucji.

De Blasio nazwał nową akcję przeciwepidemiczną „kluczami do Nowego Jorku” i wygłosił bezczelne przemówienie.

– Nowy Jork to cudowne miejsce, pełne cudów i jeśli jesteś zaszczepiony, jest on dla ciebie otwarty. Masz do niego klucz i możesz otworzyć drzwi – mówił burmistrz. Jak dodał, celem działań jest uświadomienie ludzi, że „szczepienie jest dosłownie konieczne dla dobrego, pełnego i zdrowego życia”.

– To da nam większe możliwości walki z wariantem Delta, a zwalczając wariant Delta będziemy mogli kontynuować naszą odbudowę i ostatecznie pokonać Covid – powiedział de Blasio.

Nowe przepisy wejdą w życie 16 sierpnia. Burmistrz zaznaczył jednak, że już wcześniej wiele prywatnych firm, restauracji i teatrów wprowadziło podobne regulacje na własną rękę, korzystając m.in. z aplikacji Excelsior Pass, cyfrowego paszportu wprowadzonego przez władze stanu Nowy Jork.

To już kolejny krok miejskich władz w kierunku wprowadzenia radykalnego reżimu szczepionkowego. Wcześniej burmistrz zapowiedział obowiązek szczepień dla miejskich urzędników.

Według oficjalnych danych, 60 proc. mieszkańców metropolii, w tym 72 proc. dorosłych, otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 55 proc. mieszkańców Nowego Jorku.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  • Poczytajcie/oglądnijcie historię rodziny Quandt/Klatten z faszystowskich Niemiec. Do dzisiaj zarabiają na „plan-demii” Np: posiadają ponad 42% udziałów w BMW, są właścicielami Varty (baterie/akumulatory) a teraz podpisali umowę w UK na utworzenie programu eTrust śledzenie. Bardzo dokładne opisy powiązań, dane z nazwiskami, zobaczycie/obejrzycie wpisując: Polly St George z Kanady. Wspaniały reporter!

 1. Jak komuś szkoda dać lekarzowi 1000 zł za świadectwo szczepienia to niech siedzi w domu. Zresztą biedaki i tak nigdzie nie chodzą.

  • Jesteś zwykłym dzbanem co myśli tylko do następnego poniedziałku. Sam kręcisz bat na własną dupę. Potem wyjdzie karczan na mównicę i powie że 90% zaszczepionych więc zgoda w narodzie i można szczepić co roku. Potem domkną system tak że już się nie wywiniesz.

  • @ Onufry .. widać ze sprzedajesz „prawdziwe” zaświadczenia „poszczepienne”. Pisałeś ze w godzinach od 14-22 jesteś lekarzem. Jaki jest wybór specyfików Pfizer/Moderna/J&J/Astra i jak długo trwa proceder?

 2. @ Onufry Czy.. chcesz poznać bezpieczeństwo samochodu przed jego zakupem? Musisz być anty-kierowcą!
  Czy.. czytasz składniki żywności zanim ją kupisz? Musisz być anty-żywieniowcem?
  Czy.. pytasz o niepożądane skutki zażywania tabletek na receptę? Musisz być anty-medykiem?
  Czy.. badasz bezpieczeństwo, składniki i skutki uboczne szczepionek? Musisz być antyszczepionkowcem!

Comments are closed.