Rzeź samozatrudnionych. Nadchodzi Nowy Ład

Przedsiębiorcy stracą na Polskim Ładzie.
Przedsiębiorca kontra Mateusz Morawiecki Źródło: PAP, Pixabay, collage
Nowy ład, czyli hucznie zapowiadany program PiS, mający odbudować gospodarkę po lockdownie, który rząd wprowadził z powodu covida, będzie koszmarem dla samozatrudnionych. Już od nowego roku drastycznie wzrosną składki ZUS.

Przedsiębiorcy to prawdopodobnie najbardziej ciemiężona przez PiS grupa społeczna. Szczególnie drobni przedsiębiorcy. Ta było do tej pory i zapowiedzi rządu wskazują, że w najbliższej przyszłości jeśli coś się zmieni to tylko na gorsze.

Osoby samozatrudnione „oberwą” najmocniej. Od 2022 roku ich składki odprowadzane w ramach ZUS znacznie wzrosną. Jak wyliczył „Fakt”, ich wartość będzie wyższa nawet o 1400 zł.

Płacący tzw. „mały ZUS” też nie unikną podwyżek. W ich podatek naliczany jest od pensji minimalnej i wyniesie 227 zł rocznie.

Wzrosną opłaty za składkę emerytalną, rentową, chorobową oraz wypadkową.

Szczególnie mocno wzrośnie składka zdrowotna. Do tej pory wszyscy przedsiębiorcy płacili zryczałtowaną stawkę składki zdrowotnej na ZUS – ok. 380 zł.

Po wejściu w życiu nowego ładu składka zdrowotna będzie wynosić jedną trzecią stawki ryczałtu. Projekt nie obejmuje również minimalnej składki na ryczałcie.
bErXAzFp

– Po wejściu w życie Polskiego Ładu dla wielu przedsiębiorców jednoosobowa działalność gospodarcza przestanie być opłacalna. Zwłaszcza przy podniesieniu progu podatkowego po przekroczeniu kwoty 120 tys. złotych – komentuje Maciej Oniszczuk z kancelarii Oniszczuk & Associates.

Źródło: „Fakt”, money.pl

37 KOMENTARZE

 1. Wiele znajomych biznesów ze sfery usług, oficjalnie zawieszonych z powodu lockdownu, znakomicie prosperuje. Zero podatków, zusów, itp. Mogą im judeje naskoczyć. Rzecz jasna tak długo, jak długo ciemny naród nie da sobie odebrać obrotu gotówkowego.

   • Wygodne? no jasne, dostajesz kartkę na gorzałę, mydło, mięso, makaron, bon na stołówkę i abonament do burdelu a nawet talon na balon.
    Po co komu pieniądze? Głupia komuna wprowadziła kartki ale zostawiła bilon i bilety NBP.
    Idioci normalnie, dzisiejsi bolszewicy zostawią tylko kartki, bo do tego sprowadza się likwidacja gotówki i wszyscy są zadowoleni.

 2. Jakiej odbudowie??? Gospodarka pędzi jak szalona, trudno o ludzi do pracy, brakuje towarów w sklepach a ta banda oszustów robi nas w wała forsowaniem podwyżek podatków pod pozorem urojonej odbudowy.

  • Ludzi do pracy nie ma wcale, zapewne dlatego że cenią sobie pracę wirtualną, wszak gotówkę mają wirtualną, rodzinę wirtualną, wirtualna szkołę, wirtualne urlopy, wirtualny seks, żonę/dzieci, to po co mieliby pracować normalnie?
   Za hitlera podatki składki emerytalne i potrącenia za pracę w tramwajach warszawskich to było wszystkiego z 9 procent. O akcyzie i vat nikt nie słyszał.
   Dziś jest podobnie wszystkie daniny płacone przez zatrudnionego to 90 procent, raptem zero więcej
   Po co to wszystko?

 3. Na tym portalu jest strasznie mało analiz ekonomicznych. A obecnie dzieje sie duzo:
  * podwyzki podatkow tu wspomaniane
  * skup obligacji z dodruku
  * inflacja, niskie stopy NBP
  * ceny surowcow
  * itp….

  A tu tylko o szczepieniach i lgtb,

 4. Sami powinni oddać wszystkie swoje wypłaty za zniszczenia które spowodowali. A w ogóle dostać dożywotni zakaz zajmowania stanowisk publicznych.

 5. Co pędzi?
  Zarobki 10zł na god
  Towarów brakuje bo przerwali łańcuch dostaw z Azji
  Dzięki za taki pęd
  Niech obniża podatki
  Nie zrobią tego bo są na smyczach ruznych służb
  Pozamiatane

 6. Dla działalności gospodarczej na liniowym polski ład w formie jaką przedstawili na teraz, oznacza po prostu że jeden miesiąc mniej pracujemy dla siebie, bo te dodatkowe obciążenia stanowią około 1/12 rocznego przychodu. Co oznacza mniej więcej 40% wzrost miesięcznych obciążeń.

 7. Wniosek, iść na bezrobocie ale pracę wykonywać na czarno przez całe życie. Dostałem podwyżkę ale i tak z tego się nie cieszę bo na krótko się nacieszę tym wzrostem oraz co każdą wypłatę jak patrzę na wykaz to szlag trafia ile trzeba oddać państwu, który przewala sobie na to i owo.

 8. Frajerzy. Ja pracuję na czarno, narzedzia i auto są własnością kuzyna który jest księdzem, z żoną mam fikcyjny rozwód, na dzieci płacę równie fikcyjne, ale za to wysokie alimenty. I każdy urzędnik czy komornik może mi skoczyć.

 9. „KTO MA ŻYWNOŚĆ, TEN MA WŁADZĘ” – (Wideo z 17-07-2021)
  Przewidywanie tego, co się wydarzy…
  W obecnym odcinku Jan Fijor przedstawia znaczenie sektora produkcji żywności, oraz zwraca uwagę na zakusy, jakie podejmują poszczególne rządy, aby podporządkować sobie sektor żywnościowy, gdyż jest to podstawowy sposób podporządkowania sobie społeczeństwa…

  • „NAJBARDZIEJ LEKCEWAŻONE AKTYWO GOSPODARKI” – (Wideo z 18-06-2021)
   O inwestowaniu w grunty rolne oraz rolnictwu, jako ważnej dziedzinie gospodarki. Zdaniem wielu wybitnych znawców zagadnień gospodarczych, sektor ten od prawie 60 lat był szczególnie zaniedbany. Jim Rogers jest zdania, że w wieku XXI odzyska należną mu pozycję. W Polsce rolnictwo również cierpi na zaniedbania, szczególnie szkodliwa jest ustawa z 2015 roku, paraliżująca obrót gruntami.

 10. W Wielkiej Brytanii Graham Brady, przewodniczący Komitetu Torysów i członek parlamentu, napisał artykuł dla Daily Mail, w którym bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​celem blokad gospodarek jest narzucenie kontroli społecznej, a nie zmniejszenie zakażeń Covid. Wskazał, że zbliża się to do tzw. syndromu sztokholmskiego, w którym im większa kontrola jakiej poddawani są ludzie, tym większa staje się ich zależność od systemu.

  • ” im większa kontrola jakiej poddawani są ludzie, tym większa staje się ich zależność od systemu”- to nie jest syndrom sztokholmski. Reszta 100% racji.

   • Nie Zaprzecza :)
    W psychologii „syndrom sztokholmski” to inaczej „przywiązanie z pojmania” – stan psychiczny, będący reakcją na silny stres i pojawiający się w sytuacjach takich jak: porwanie, więzienie, obozy pracy, zaangażowanie w sekty, mobbing, kazirodztwo i znęcanie się nad dziećmi lub partnerem w związku. Wyraża się odczuwaniem sympatii i solidarności wobec sprawcy. Zdarza się, że osoby więzione pomagają prześladowcom w osiągnięciu celów

 11. Czyli żądamy rachunku a jeżeli sprzedawca/usługodawca nie chce go wydać, wzywamy skarbówkę. Ciekawe, jak wyborcy „wspaniałego rządu” na to zareagują?

 12. Prowadzę działalność od 11 lat i nigdy nie podnosiłem cen na swoje towary i usługi. Nie nastawiałem się nigdy na bycie gigantem, ale na spokojne życie z zyskiem na poziomie kilku tysięcy zł (jak na pensji) dlatego podwyżki ZUS-u, podatków, materiałów przez te wszystkie lata brałem na siebie starając się jednocześnie zwiększyć sprzedaż szukając nowych klientów…
  Od 2022 będę musiał podnieść ceny lub zamknąć firmę bo przestanie się to wszystko opłacać. Dziękuje bardzo wyborcom PIS…

 13. Polskojęzyczni psychopaci niszczą jak po wojnie ich poprzednicy wszelką polską działalność . Oczywiście zamiast rozkładać podatki sprawiedliwi chłopów nie ruszają w ramach wdzięczności że ci wszak z nimi zbudowali tę komunę i od wojny pasą się przy korycie wysługując się każdemu obcemu kto da więcej.

Comments are closed.