Wyścig wznowiony. „Na wariant delta potrzebna nowa szczepionka”

Chory człowiek, szczepionka na Covid-19 Źródło: Pixabay, Pexels, collage
Człowiek, szczepionka na Covid-19 Źródło: Pixabay, Pexels, collage
W Wielkiej Brytanii naukowcy zauważyli, że koronawirusem zakażają się także osoby zaszczepione. Wyciągnęli więc wnioski: trzeba stworzyć nowe szczepionki.

Trzecia fala brytyjskich przypadków została wywołana przez wariant Delta, zarówno wśród osób nieszczepionych, zwłaszcza tych w wieku od 12 do 24 lat, jak i u części osób, które otrzymały szczepionki na Covid-19 – wynika z badania przeprowadzonego na próbkach od 98 tys. mieszkańców Zjednoczonego Królestwa, na które powołuje się agencja Bloomberga.

Skuteczność szczepionek w powstrzymywaniu infekcji w okresie badania spadła do 49 proc. z 64 proc. miesiąc wcześniej – ocenili badacze. Ochrona szczepionek przed rozwojem objawów Covid-19 spadła z 83 proc. do 59 proc.

„Uzasadnione może być więc rozwijanie szczepionek przeciwko wariantowi Delta” w świetle dowodów, że białko spike (białko S, białko kolca) wariantu zmutowało do punktu, w którym przeciwciała podniesione przez obecnie stosowane zastrzyki są coraz mniej skuteczne – przekazali naukowcy.

Bloomberg zwraca uwagę, że Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Izrael należą do najbardziej zaszczepionych krajów na świecie, a mimo to wszędzie tam odnotowano gwałtowny wzrost liczby zachorowań i hospitalizacji związanych z wariantem Delta.

Naukowcy prowadzący na Wyspach duże badanie nad szczepionkami na Covid-19 twierdzą, że mogą być potrzebne preparaty ukierunkowane na „wysoce zakaźny wariant Delta”.

Eksperci utrzymują jednak, że choć wariant Delta infekuje również zaszczepionych, to dzieje się to rzadziej niż w przypadku niezaszczepionych.

Czy w związku z wnioskami brytyjskich naukowców, znów będziemy świadkami szaleńczego wyścigu w wynajdywaniu nowych szczepionek? I czy nowe szczepionki zostaną dopuszczone do użytku równie szybko co poprzednie? Zapewne dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

 1. Szczepcie się do końca swoich rychłych dni. Bandycie z farmaceutyki zawsze na tym najwięcej zarabiali a teraz juz są biliarderami.

 2. Nie będzie ci potrzebna szczepionka na każdy jeden nowy wariant wirusa, jeśli w ogóle się nie zaszczepisz.

  • Ciekawe jak Niedzielski i Morawiecki uzasadnią opinii publicznej fakt konieczności przyjęcia nowej szczepionki… Przez 7 miesięcy zapewniali, że tylko obecna szczepionka daje zabezpieczenie na wszystkie warianty wirusa…

 3. Casus szczepionki na dengę. Wytwarzane przeciwciała nie powstrzymują skutecznie zakażenia Nihil novi.

  Z USA niedługo wyjdą skrzętnie ukrywane dane o ADE zaszczepionych. Będzie się działo.

  • Oficjalne dane.
   Polska 2.88 miliony zakażonych- 7.6% ludności kraju.

   Indie 31.8 milionów zakażonych- 2.4% ludności kraju.

   Jeżeli delta jest tak bardzo zaraźliwa i pochodzi z Indii, to nawet tępy wyborca bandy czworga powinien zauważyć że coś tu się nie zgadza.

 4. „Eksperci utrzymują jednak, że choć wariant Delta infekuje również zaszczepionych, to dzieje się to rzadziej niż w przypadku niezaszczepionych.”

  To jest potrojne lgarstwo.
  1. „Testy” PCR sa nakazane z ograniczona liczba cykli multiplikacyjnych (24 lub cos kolo tego) dla wstrzyknietych, w przeciwienstwie do „testow” PCR dla niewstrzyknietych.
  2. Pomimo tego, to osoby juz wstrzykniete (reakcja PCR z mniejsza liczba cykli) daje wynik pozytywny w ok 70% wszystkich „podejrzanych”.

  • 3. Reakcja PCR (uzywana dla „potwierdzen” zarazen) nie diagnozuje ani zarazenia, ani choroby. Te wszystkie dane statystyczne nic nie znacza. NIC.

 5. kolejny raz polecam: trzeci plik csv od końca. Tabela po angielsku (nagłówki)
  data kropka gov kropka il/dataset/covid-19 Cotygodniowe dane odnośnie przypadków wśród niezaszczepionych i zaszczepionych.

 6. Od kiedy większa zakaźnośc jest problemem, ilość ciężkich przypadków, hospitalizacji i zgonów świadczy o zjadliwości wirusa, matoły do szkoły. Większość, która naturalnie zetknęła się z wirusem problemów, bo ma nabytą naturalną, długotrwałą odporność. Tak się stało w Szwecji, o której media uparcie milczą.

 7. Uważajcie na kolejne podpalenia punktów szczepień, gdyż to mogą być prowokacje aby rozprawiać się z anty szczepionkowcami w internecie. Kasa wydana na szczepionki musi być wstrzyknięta aby kolejna fala delta była gotowa jak w UK I Izraelu.

Comments are closed.