Jeremy Clarkson krytykuje politykę covidową. Naukowców nazywa „komunistami”

Jeremy Clarkson Źródło: BBC,
Jeremy Clarkson Źródło: BBC, "Top Gear"
Jeremy Clarkson to legendarny dziennikarz z Anglii w Wielkiej Brytanii. Znany jest z tego, że nie gryzie się w język – nawet jeśli konsekwencją tego jest zwolnienie go z kultowej serii takiej jak „Top Gear”. Teraz Clarkson wypowiedział się na temat pandemii i polityki covidowej.

Jeremy Clarkson nazwał naukowców „komunistami”, którzy uniemożliwiają otwarcie gospodarki po lockdownie. Legendarny dziennikarz przedstawił swoje poglądy na antenie Radia Times.

Clarkson powiedział, że gdzieś przeczytał, że pandemie trwają ok. 4 lat. Według niego to zbyt długo, by godzić się na restrykcje przez cały ten okres.

– Widzę, że Boris nie chce otworzyć [gospodarki] i [chce] zamknąć nas z powrotem. Ale jeśli to będą cztery lata … a kto wie, może nawet 40 lat? – zastanawia się dziennikarz.

Clarkson stwierdził, że ta sytuacja może się ciągnąć w nieskończoność. Twierdzi, że w takiej sytuacji należy otworzyć gospodarkę i kierować się zasadą „jeśli umrzesz to umrzesz”.

Sam Clarkson nic sobie nie robił z lockdownu i w jego czasie – wraz z partnerami: Jamesem Mayem i Richardem Hammondem – kręcili swój program podróżno-motoryzacyjny.

Źródło: The Guardian

15 KOMENTARZE

 1. W globalnej wojnie z narodową i indywidualną suwerennością – dla której COVID-19 służy jako bezprawne casus belli – dwie taktyki od dawna preferowane przez tyranów zostały zastosowane przez urzędników państwowych i media głównego nurtu z najwyższym skutkiem, skutecznie odwracając uwagę wielu obywateli od coraz bardziej agresywnych ataków na ich prawa obywatelskie i ludzkie oraz środki do życia.

 2. Rozsądnie gada, bo zdrowie to sprawa osobista i człowiek samodzielnie decyduje jak je chronić. Nikt za mnie nie umrze. Sklepikarz boi się wirusa, niech zamknie sklep, człowiek boi się wyjść na ulicę, niech nie wychodzi lub chodzi w gumowym kombinezonie, wierzy w szczepienia niech się szczepi, itd.

  • Szczegónie nie może o zdrowie innych ,,dbać,, jakiś urzędas bez wykształcenia jak niedzielski czy cessak. To absurd! Dojdzie do tego, że kierowcy tirów będą w szpitalach operacje wykonywać a krawiectwem zajmie się szewc? Kto będzie bułki piekł? Hydraulik? Tumany poszczepienne nas na śmierć prowadzą!!

  • Rozsądni Angole czy Holendrzy są całkiem spoko.
   Drwią sobie z wszystkich i wszystkiego, co na to zasługuje.
   Jeśli chcesz w tym towarzystwie nie zostać wyśmiany i coś znaczyć, to musisz po nich jechać z taką samą bezwzględnością, jak oni po Tobie.

   Niestety, stwierdziłem, że Polakom brakuje na to nie tylko językowych kompetencji, rozeznania, ale także po prostu jaj.

    • Wiem. Wielu Polaków jest od tych »Angolów« nawet lepszych.
     Problem w tym, że niewielu z nich potrafi się odpowiednio sprzedać.
     Wielu potrzebuje jeszcze światowego szlifu. Niestety, obecna korona–paranoja utrudnia ten proces.

 3. Ja naukofców nazywam skorumpowanymi komunistami. Każdego. Korupcja sięga zenitu, to pewne patrząc na wał covidiański.

 4. To oczywiste, żydokomuna opanowała świat mediów, nauki – obecnie raczej pseudonauki, sztuki – obecnie już pseudosztuki, nie wspominając o większości banków i największych korporacjach. A także polityki – nawet w Polsce mają PO, KE, PSL, Lewicę, a PiS też słucha się.

 5. Btw nt. nauki i naukowców; 20 najbardziej znanych fizyków to bywalcy na wyspie na Karaibach u Epsteina, łącznie z Hawkingiem. Byli nagrywani. Ktoś się dziwi, że muszą ćwierkać z jednego kulcza? (stephen-hawking-pictured-jeffrey-epstein-s-sex-slave-caribbean-island

 6. 99,97% ludzi zdrowieje po tym „groźnym” wirusie, więcej niż po grypie, więc zamykanie czegokolwiek nie jest podyktowane względami bezpieczeństwa i zdrowia.

Comments are closed.