Szczepionka Pfizera przeciw COVID-19 powiązana z rzadkimi przypadkami zapalenia oczu

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Pfizer - zdj. ilustracyjne. (Fot. Pixabay)
Szczepionka Pfizera przeciw COVID-19 powiązana jest z rzadkimi przypadkami zapalenia oczu – donosi „The Jerusalem Post”. Zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka rozwinęło się u 21 osób, a u 2 osób wystąpił zespół licznych znikających białych plamek.

Szczepionka przeciw koronawirusowi Pfizer może być powiązana z formą zapalenia oka zwaną zapaleniem błony naczyniowej oka – czytamy na jpost.com. To wynik ustaleń wieloośrodkowego badania izraelskiego, prowadzonego przez prof. Zohar Habot-Wilner.

Badania zostały przeprowadzone w Rambam Health Care Campus, Galilee Medical Center, Shaare Zedek Medical Center, Sheba Medical Center w Tel Hashomer, Kaplan Medical Center i Sourasky. Zostały one zaakceptowane do publikacji przez czasopismo okulistyczne Retina.

Prof. Zohar Habot-Wilner, z Centrum Medycznego Sourasky w Tel Awiwie, stwierdziła, iż u 21 osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki Pfizer, rozwinęło się zapalenie błony naczyniowej oka w ciągu od jednego do czternastu dni po otrzymaniu pierwszej dawki lub w ciągu jednego dnia do jednego miesiąca po drugiej dawce.

U 21 osób rozwinęło się zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej, a u 2 osób wystąpił zespół licznych znikających białych plamek (Multiple Evanescent White Dot Syndrome – MEWDS).

Wszyscy pacjenci w badaniu spełnili kryteria Światowej Organizacji Zdrowia i Naranjo łączące początek zapalenia błony naczyniowej ze szczepieniem – powiedziała prof. Habot-Wilner. – Ten przedział czasowy jest zgodny z innymi doniesieniami o zapaleniu błony naczyniowej po różnych szczepionkach.

Przekazała także, że wszyscy pacjenci, którzy mieli inne choroby ogólnoustrojowe, które mogły być związane z zapaleniem błony naczyniowej oka, byli pod kontrolą przed szczepieniem.

Ośmiu z pacjentów miało w przeszłości zapalenie błony naczyniowej oka.

Większość przypadków była łagodna (jedynie trzy były ciężkie).

Tylko jeden przypadek pogorszył się po otrzymaniu drugiej dawki – podała prof. Habot-Wilner, ale dodała, iż przy odpowiednim leczeniu choroba ustąpiła również u tej osoby.

Badanie na koniec okresu kontrolnego wykazało, że we wszystkich oczach ostrość wzroku poprawiła się i choroba całkowicie ustąpiła – dodała.

Wniosek jest taki, że polecam szczepienie osobom z lub bez zapalenia błony naczyniowej oka w wywiadzie – podkreśliła Habot-Wilner.

Zaznaczyła jednak, że jeśli po przyjęciu szczepionki wystąpi atak zapalenia błony naczyniowej, pacjenci powinni zostać poddani dobremu badaniu okulistycznego i odpowiedniemu leczeniu.

W skrajnych przypadkach zapalenie błony naczyniowej może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak obrzęk plamki, odwarstwienie siatkówki, czy jaskra.

Źródło: jpost.com/mp.pl/nczas.com

11 KOMENTARZE

 1. Powoli szydło wychodzi z worka czyli mamy następny skutek uboczny środka substancji o nieznanym składzie chemicznym bez prawidłowego cyklu badań przed wypuszczeniem dla ogółu. Bez odpowiedzialności producenta! A ile więcej takich oraz innych przypadków wyjdzie w następnych miesiącach, latach czy dziesięcioleciach? (tego nikt nie wie i nie odpowie). A teraz odpowiedzialność spada na kulawy systemu który nie funkcjonuje bo „Jaki Pan Taki Kram”!

  • Jak można coś gorliwie „reklamować” jeżeli są takie przypadki „…zapalenie błony naczyniowej może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak obrzęk plamki, odwarstwienie siatkówki, czy jaskra.” Jedynie głuchy, ślepy a zarazem fizycznie chory (nieodpowiedzialny za swój stan zdrowia) zgodzi na eksperyment takiego szczebla powikłań. Primum non nocere, to podstawa.

 2. ” we wszystkich oczach ostrość wzroku poprawiła się i choroba całkowicie ustąpiła”. Teraz czekamy na mrożące krew w żyłach relacje izraelskich dermatologów, że 20 Izraelczyków po szczepionce przez kilka dni swędziały palce. Antyszczepionkowy szoł mast goł on.

  • Mało tego, widzą lepiej, niż kiedykolwiek w życiu. Wobec tego okuliści zalecają szczepienia także jako remedium na krótkowzroczność, nadwzroczność, zwyrodnienie plamki żółtej oraz na zaćmę i bielmo.

  • Stało się! Naukowcy izraelscy potwierdzili 23 przypadki swędzenia palców. Jest problem z interpretacją, gdyż swędzenie wystąpiło po dwóch zdarzeniach jednocześnie – po wystąpieniu ministra Lapida w sprawie roszczeń i po zaszczepieniu 23 Izraelczyków. Teraz filosemici antyszczepionkowcy twierdzą że to po szczepionce, a antysemici szczepionkowcy twierdzą, że palce swędzą od błogich marzeń o liczeniu góry cudzych pieniędzy.
   Która opcja zostanie uznana za obowiązującą w NCzasie jeszcze nie wiadomo.

   • Słaby ten twój trolling. Lepiej zastanów się dlaczego białko spike trafia w miejsca gdzie nie powinno, jaki to ma efekt i dlaczego nie ma badań biokinetyki of Pfizera.

   • w takim razie zaszczep się i sprawdź sam czy przeżyjesz, bo naukowcy amerykańscy w najnowszych badaniach wykazali że po pierwszej dawce dowolnej pseudo-szczepionki na kowit masz 100% że kojfniesz po drugiej 200% po trzeciej 300% itd

 3. Prof. Palmer i prof. Bhakdi o szczepionkach Pfizer. Szczepionka powoduje: krzepnięcie krwi wkrótce po szczepieniu, potencjalnie prowadzące do zawału serca, udaru mózgu i zakrzepicy żylnej; poważną szkodę dla płodności kobiet; poważne szkody dla niemowląt karmionych piersią. Art. „The Pfizer mRNA Vaccine: Pharmacokinetics and Toxicity” z 23.07.2021.

 4. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Ci co dają się szprycowac to jakieś masochistyczne debile do kwadratu, bo jak można igrac swoim zdrowiem i życiem dla żadnej korzyści ze szprycowania.

 5. Im więcej skutków ubocznych tym większe zyski dla firm farmaceutycznych, bo trzeba je dodać do czerpania zysków z samej szprycy.

Comments are closed.