W centrum Bratysławy sprofanowano kościoły katolickie hasłami LGBTQ

Sprofanowany kościół w Barysławie Fot. svetkrestanstva.postoj.sk
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Czerwone napisy i hasła lobby LGBT pojawiły się na budynkach sakralnych stolicy Słowacji, a także na ratuszu. Były to napisy w języku w języku angielskim.

Wandale nabazgrali, że „Bóg jest transseksualistą”, twierdzili, że „Nadchodzi rewolucja homoseksualna” i pisali o „Queer power”. Napisy wykonane czerwoną farbą pojawiły się m.in. na klasztorze Urszulanek, w pobliżu Pałacu Prymasowskiego, na kościołach franciszkanów, kapucynów i jezuitów.

Wydarzenia zostały po raz pierwszy opisane w internetowym wydaniu konserwatywnej słowackiej gazety Postoj.sk. Nie wiadomo, czy to zwykły wandalizm, czy zaplanowana akcja „tęczowych” środowisk. Franciszkanin o. Symeon Peter Brindzák poinformował, że wspólnota wiernych jest zszokowana i zawiadomiono policję.

Na nagraniach kamer wideo nie znaleziono elementów, które pomogłyby schwytać sprawców. Napisy da się usunąć, chociaż chodzi tutaj często o zabytkowe fasady, gorzej ze szkodami moralnymi katolików po sprofanowaniu ich świątyń.

W pierwszym tygodniu sierpnia trwa duży festiwal gejowski w czeskiej Pradze. W Bratysławie podobne wydarzenie organizowano pod koniec lipca. Trudno stwierdzić, czy można akurat z nimi łączyć owe akty antychrześcijańskiego wandalizmu.

Źródło: Dennik Postoj

5 KOMENTARZE

  1. Gdy słowacki kler wzorem polskiego też się włączy w akcję szczepień, to też zazna takiego samego hejtu ze strony antyszczepionkowców jak Kościół w Polsce? Czy to jedynie nadwiślański folklor?

  2. @Redakcja: Kiedy widzę jakąś „Barysławę” pod zdjęciem a zaraz potem „… napisy w języku w języku angielskim” (chodzi o 2 razy „w języku”) to odechciewa się czytać resztę artykułu. Niechlujstwo i brak szacunku dla czytelnika.

  3. „FAŁSZYWA WOJNA” jezusowego LGBT z jezusową SODOMĄ

    byle się ludzie nie nawracali na WIARĘ we CHRYSTUSA, byle o tym nawet NIE POMYŚLELI.

Comments are closed.