W tym mieście montują kamery „ze szczekaczkami”. Cejrowski: to jest Orwell [VIDEO]

Wojciech Cejrowski. / fot. YouTube
Wojciech Cejrowski. / fot. YouTube
Wojciech Cejrowski w swoich programie w Radiu WNET opisał sytuację z Legnicy, gdzie władza zaczęła montować kamery „na placach i w parkach”.

– Mnie się to nie podoba, bo ktoś wychodzi z dzieckiem do parku i jest obserwowany przez kamery, albo ktoś idzie z dziewczyną do parku i się tam całuje za krzakiem, a kamera go podgląda. No to są sytuacje intymne i mamy prawo sobie tego nie życzyć – twierdzi Wojciech Cejrowski.

Podróżnik z Kociewia od razu uprzedza argument, że przecież może nie wchodzić do parku.

– Ale ja zapłaciłem za ten park, bo to jest park publiczny! – przypomina.

Cejrowski twierdzi, że to, co dzieje się w Legnicy, to jest „Wielki Brat” „podniesiony do drugiej potęgi”.

– Otóż są szczekaczki zamontowane i gdy monitoring zaobserwuje, że osoba lub pies wchodzą do fontanny – to szczekaczki „Wielkiego Brata” zaczynają szczekać, nawoływać tych obywateli z psami, bądź same psy, do opuszczenia fontanny – opisuje podróżnik.

– No, to jest Orwell. […] to jest jakieś takie science-fiction opresyjne –
stwierdza.

Poza tym, że Wojciech Cejrowskiego bulwersuje wszechobecny monitoring, to jest on przeciwny również samemu zakazowi wchodzenia do fontann – podaje przykłady państw takich jak Włochy, gdzie nie ma niczego zdrożnego w schłodzeniu się w fontannie w parku.

7 KOMENTARZE

 1. Co rok to wprowadzają nowe technologie szpiegowania i inwigilacji społeczeństwa. Jednak zawsze trzeba pamiętać że (ich) bardzo mało – mniej niż 1%, a nas są miliony 99%! Tej statystyki nikt nie podważy i tak zostanie na zawsze, bo od wielu obawiajają się utraty kontroli.

 2. Należy skorzystać z dobrodziejstwa przymusu maskowania się.
  Maska na ryj i nos, słoneczne okulary i mycka na łeb — żaden wielki brat Was nie rozpozna.
  Do tego chodzić bez dokumentów, jak afrykańscy i mongolscy lekarze i inżynierzy przybyli na pontonach albo drogą powietrzną. Oraz podawać się bez względu na datę urodzenia, jako małoletni bez opieki rodziców.

  Wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie stwarza nam ten totalitarny system 😎

 3. „– Mnie się to nie podoba, bo ktoś wychodzi z dzieckiem do parku..”
  👹👹👹Panie Cejrowski! Czyż byś Pan zabiegał o ochronę wizerunków pedofili w parku w Legnicy!?! Jak żeś pan taki dzieciak, to skocz pan pedofilom na gwint i pięć razy się pokręć.
  Tak dla porządku przypominam, kiedy co drugi jest frędzlem stosujący przerywniki w wypowiedziach typu NIE WIEM, zamiast DAJMY NA TO, po zarzuceniu słówek JAK BY i takich tam, mniej kompromitujących tych, którzy uczyli Cejrosia w szkółkach…👹👹👹

 4. Projekt montowania kamer zapewne kilka milionów złotych a kamery bądą gówniane i działające jak wszystkio publiczne i to jeszcze w parku. Ktoś się nakradnie siana a z tego co zostaie zainstalują – coś. A polactwo będzie myślało że to wszystko postęp i doganiamy zachód. Jak zwykle. XD

Comments are closed.