Atak rakietowy z południowego Libanu. Izrael odpowiedział! [VIDEO]

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
Prenumerata NCZ! z prezentem
Ponad 10 pocisków rakietowych wystrzelono w piątek na Izrael z południowego Libanu – poinformowała izraelska armia. Większość została przechwycona. Źródło w libańskich siłach bezpieczeństwa potwierdziło atak.

Izrael odpowiedział ostrzałem artyleryjskim w stronę południowego Libanu – podało izraelskie radio wojskowe.

Na razie nie ma doniesień o ofiarach w ludziach ani stratach materialnych.

Według izraelskich mediów część rakiet została przechwycona przez system obronny Żelazna Kopuła.

Izraelskie wojsko poinformowało, że syreny alarmowe zawyły w Górnej Galilei na północy Izraela, w pobliżu granicy z Libanem, i na Wzgórzach Golan, części terytorium, które Izrael zdobył w wojnie sześciodniowej w 1967 roku.

Przed dwoma dniami z Libanu również zostały wystrzelone rakiety, które spowodowały odwet ze strony Izraela w postaci ostrzału artyleryjskiego i ataków lotniczych.

(PAP)

8 KOMENTARZE

 1. „Ponad 10 pocisków rakietowych wystrzelono w piątek na Izrael z południowego Libanu –
  … Na razie nie ma doniesień o ofiarach w ludziach ani stratach materialnych.
  ====
  I takie Arabskie fajtałapy zostaly oskarzone o to , ze 11 wrzesnia 2001 zniszczyły 3 wieżowce w Nowym Jorku i zrobiły dziurę w scianie Pentagonu.

 2. Jedynym logicznym uzasadnieniem wystrzelenia w obecnej sytuacji rakiet przez Hezbollah, byłoby lokalizowanie przez Irańską satelitę Noor punktów syjonistycznej obrony przeciwrakietowej i oddziałów broni artyleryjskiej przy granicy z Libanem. A to by znaczyło, że Persowie nie bagatelizują żydziego szczekania, i przygotowują się na należytą „odpowiedź” ewentualnego ataku ze strony iSSraela, bądź koalicji judeo-nazistowskiej…

  • Jest oczywiste, że coś się musi za tym kryć o czym nie ma informacji. Sytuacja w Libanie, a szczególnie sytuacja Hezbollachu nie jest taka, by mógł on celowo wszczynać awantury.

   • Rutynowe loty w libańskiej przestrzeni powietrznej podczas niszczenia ostrzałem rakietowym przez Izrael magazynów broni i stanowisk stronników Iranu w Syrii, czy nawet wręcz irańskiego wojska na terytorium Syrii pozostają bez reakcji Hezbollachu niezdolnego im się przeciwstawić. A tu nagle niesprowokowane ataki rakietowe na terytorium Izraela?

    • Rozmowy Pekinu z Asadem w Syrii, z talibami, coraz bliższe relacje z Pakistanem, kontakty Persów z Saudami za plecami amerykanów, zwiastują radykalne zmiany. I żydki kalkulują że ichnia hegemonia na plecach amerykanów szybko się skończy, jeśli nie położą zmianom tamy. A to może się odbyć tylko przez podpalenie regionu nim Chiny tam się naprawdę zaangażują, jednocześnie chiński straszak może naprawdę zmotywować USA do ich wsparcia…

Comments are closed.