Donald Trump skrytykował drużynę piłki nożnej USA, która nie zdobyła złota, bo zajmowała się lewackimi szaleństwami

mecz USA Australia Fot screen TVP Sportu
Prenumerata NCZ! z prezentem

Były prezydent USA Donald Trump odniósł się do półfinałowej wpadki kobiecej drużyny piłkarskiej swojego kraju, która uległa w Tokio Kanadzie. Jego zdaniem powodem porażki były ich głowy zaprzątnięte „lewicowymi szaleństwami”.

5 sierpnia Amerykanki zdobyły „tylko” brązowy” medal po meczu z Australijkami. W półfinale uległy 0:1 Kanadzie. Donald Trump nazwał ten bardzo „postępowy” zespół „lewicowymi maniaczkami”.

I rzeczywiście panie zajmują się „antyrasistowskim” klękaniem, polityką, LGBT-izmem, feminizmem. Połowa z nich nie śpiewa hymnu.

Krytyka ze strony Trumpa odnosiła się zwłaszcza do piłkarskiej „gwiazdki” z fioletowymi włosami Megan Rapinoe, aktywistki LGBTQ . „Kobieta z fioletowymi włosami grała fatalnie, bo spędza zbyt dużo czasu na zajmowaniu się radykalnie lewicową polityką” – mówił były prezydent.

Rapinoe zasłynęła krytykowaniem Trumpa, deklarowała w czasie mistrzostw świata, że ​​w „przypadku wygranej ona i jej koleżanki nie odwiedzą ‘pieprzonego’ Białego Domu”. Włączyła się w ruch Black lIves Matter i ogłosiła, że nie będzie nigdy śpiewać hymnu USA. Zdaniem Trumpa, lepiej by było, gdyby po prostu zajmowała się treningiem.

Źródło: Le Figaro

13 KOMENTARZE

 1. Trump nic nie wspomnial o wlasnej porazce. Gdy rozpetane szalenstwo „sfalszowanych wyborow” nie przynioslo mu oczekiwanych rezultatow, to sie teraz czepia wszystkich, ktorzy nie chca calowac jego posladkow. A tak na marginesie, to wszyscy sportowcy wzbudzaja zachwyt, nawet gdy przegrywaja.

  • Porazka Trumpa zajmuja sie usluzne lewicowe media. Trump nie musi nic robic, by o tym bylo glosno. Natomiast tutaj Trump ma racje. Sportowcy zajmuja sie polityka, wszedzie wprzegajac to (za zgoda roznych MKOlow, UEFA czy FIFA) glownie lewackie przekazy. Sportowiec jest od wystepow sportowych. Szczegolnie na IO. Niech sie tym zajmie. Ma ochote na polityke? Po powrocie z IO niech sie produkuje, ale nie wykorzystuje do tego IO.

 2. Jak wiemy, wszystkie nieszczęścia, idiotyzmy i kataklizmy tego świata zostały przepowiedziane w animowanym serialu South Park.

  SP nurtuje tylko jeden problem: czy drużyna małoletnich siatkarek będzie siedzieć na znak durnego protestu czy będzie stać na baczność w czasie odgrywania hymnu.

  Po tym jak okazało się, że siksy siedziały na ziemi podczas odgrywania hymnu, cała publiczność opuściła halę. Sam mecz ich już nie interesował.

  Czy widzi ktoś analogię do obecnych wydarzeń? Ja widzę.

  • Tak sie dzieje, gdy sport zostaje upolityczniony. Bardziej jednak interesuja nas zmagania prawdziwych sportowcow, a nie ich poglady.

 3. Fajnie panie DT, dużo racji.
  Tylko – moim skromnym zdaniem – z „lewactwem” się nie wygra, ani nawet go nie przyhamuje, szermując na lewo i prawo miłością do Izraela.
  Czy jest możliwość wyjścia z magicznego duopolu, „dopuszczalnego na Zachodzie”:

  • „lewicowość” (prawie wszyscy, także partie „centroprawicowe” i „prawicowe”- ż-komuna, lgbcoś, „kolorowa imigracja – multi kulti i
   „prawicowość” (dużo mniej) – neokonowośc, trochę poszermujemy „patriotyzmem”, lgb i multi – spowalniamy oraz … wielka miłość do syjnistow i i Izrela…

 4. Co pokazuje te zdjęcie u góry?
  Białe Amerykanki (+sędzina, ale to nieważne) klęczą, a ciemniejsza Amerykanka stoi?
  No i Australijki stoją, ale chodzi o to czy w USA klękają białe, a stoją ciemniejsze, czy to może jakaś odważniejsza co nie klęknęła”

 5. Trump poprzez fakt, że nie umiał uniemożliwić wrogom politycznym sfałszowania wyborów udowodnił, że nie nadaje się na prezydenta USA.

Comments are closed.