Usunęli pomnik św. Jana Pawła II, zostawili Che Guevarę

Zdemontowany pomnik Jana Pawła II Fot. Twitter Vox
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Władze regionu Galicji usunęły z Monte del Gozo pomnik św. Jana Pawła II upamiętniający IV Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Santiago de Composteli w 1989 r. W pobliskiej miejscowości stoi sobie jednak nieruszany pomnik komunistycznego zbrodniarza Che Guevary…

W styczniu 2020 r. w regionalnym dzienniku „La voz de Galicia” ukazała się krótka informacja o tym, że władze regionalne zamierzają odnowić pomnik Jana Pawła II. Ostatecznie do tego nie doszło.

Za to w marcu 2021 roku, ten sam dziennik poinformował, że pomnik został usunięty z powodu złego stanu technicznego. Na kiepską kondycję pomnika miał mieć rzekomo wpływ upływ czasu oraz tamtejszy klimat. Na miejscu pomnika pozostały złożone na ziemi, cztery płyty cokołowe.

Obrońcy pomnika i zwolennicy jego przywrócenia uważają, że władze celowo doprowadziły do jego zniszczenia. Wykorzystały pandemię koronawirusa, aby po cichu usunąć go z Monte del Gozo.

„Władze Galicji usunęły pomnik Jana Pawła II, obrońcy wolności, natomiast pomnik komunistycznego zbrodniarza Che Guevary pozostał nietknięty w Oleiros” – zauważa deputowany Vix Francisco José Contreras.

Autorem pomnika jest Brazylijka Yolanda d’Augsburg Rodrigues. Pomnik upamiętnia historyczne IV. Światowe Dni Młodzieży z 1989 r. Przyczyniły się one do ożywienia Szlaku św. Jakuba, przypomniały o chrześcijańskich korzeniach Europy.

Teraz miejsce, na którym stał pomnik ma być przekształcone w tzw. zieloną strefę. Grupa księży praz wiernych już rozpoczęła starania o powrót monumentu na swoje miejsce lub umieszczenie go w nowej lokalizacji. Statua znajdowała się na ostatnim odcinku Szlaku św. Jakuba.

Źródło: PCH24/ KAI/ radiomaryja.pl

4 KOMENTARZE

  1. Widocznie jacyś złośliwcy podszepnęli Hiszpanom, jak to święty żyrował Magdalenkę i podsadzał na płot Bolka.

  2. Nie lubią tam tęczowych? Stawiają pomnik gostkowi, który homoseksualistów wsadzał do obozów koncentracyjnych 😋

    • Proszę olać moje bezdennie głupie komentarze. Ja je muszę pisać bo choć jestem kretynem to potrzebuję z czegoś żyć a, że tylko pis płaci…. Poza tym taki był rozkaz mojego szefa.

  3. „Władze Galicji usunęły pomnik Jana Pawła II, obrońcy wolności, natomiast pomnik komunistycznego zbrodniarza Che Guevary pozostał nietknięty w Oleiros”.
    WSZYSTKO.

Comments are closed.