Zaostrza się sytuacja na Bliskim Wschodzie. Izrael zbombardował cele w Strefie Gazy [VIDEO]

Izrael Źródło: Pixabay
Izrael Źródło: Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

Po rakietach z południowego Libanu, na Izrael wypuszczono balony zapalające ze Strefy Gazy. W obydwu przypadkach riposta była szybka i izraelskie lotnictwo dokonywało nalotów.

W sobotę nad ranem zbombardowano „cele Hamasu w Strefie Gazy” – poinformował izraelski rzecznik wojskowy. Według komunikatu wojska celem ataków była bateria wyrzutni rakietowych i inne obiekty należące do rządzącego w Gazie ugrupowania. Hamas nie ustosunkował się do tego komunikatu.

Dzień wcześniej trwały podobne potyczki z Hezbollahem w Libanie południowym. Wskazuje to na zaostrzanie się sytuacji w regionie. Każdy nalot budzi kontrreakcję i próbę odwetu.

Hamas od czasu do czasu wypuszcza nad terytorium izraelskie balony wypełnione substancją zapalającą, które jednak są co najwyżej w stanie wyrządzić pewne szkody na polach uprawnych.

Według strony palestyńskiej balony mają skłonić Izrael do złagodzenia restrykcji wobec Strefy Gazy. Te zaostrzono podczas walk w maju. Izrael stosuje tu jednak zawsze politykę odwetu i w odpowiedzi na balony wysyła konkretne rakiety i bomby.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. „cele Hamasu w Strefie Gazy”
    Czyli miejsca, gdzie państwo położone w Palestynie chce wysłać kolejnych nielegalnych osadników.
    Trzeba wyczyścić teren z aktualnych mieszkańców.

  2. Gdyby takie balony wysłała rosja z obwodó królewieckiego a polska odpowiedziała ogniem z moździerzy to jakie reakcje były by na świecie?

    Nie chce zupełnie popierać żadnej ze stron bo obie mają na sumieniu ludzką krew i zniszczenia, ale zastanówmy się jak MY POWINNIŚMY reagowac na takie zaczepki. Bo to tylko kwestia czasu kiedy się zaczną.

    • Bidulo analogie są chybione, bo nawet przy największym wysiłku, nie uda się ci wykazać że okupujemy jakieś ruskie tereny, tak jak jest to w przypadku ziem Palestyńskich okupowanych przez żydostwo. Więc jakby nie było, ruskie wywoływałyby nieuprawnioną wojnę, Palestyńczycy upominają się zasadnie o swoje, i jedynie szkoda że nie dysponują równorzędnym arsenałem, a wówczas żydów na Bliskim Wschodzie już by nie było…

Comments are closed.