Do Mekki też tylko z paszportem szczepionkowym

Mekka. Świątynia Al Kaaba Źródło: Wikipedia
Mekka. Świątynia Al Kaaba Źródło: Wikipedia
Prenumerata NCZ! z prezentem

Władze saudyjskie ogłosiły możliwość odbywania indywidualnych pielgrzymek do Mekki. Umra może jednak być realizowana tylko przez osoby zaszczepione i posiadające szczepionkowe paszporty.

Muzułmanin może udać się w dowolnym momencie roku (oprócz okresu hadżdżu) do Mekki. Umra nie jest obowiązkowa, a zalecana przez Koran. Pielgrzymujący dokonują m.in. siedmiu rytualnych okrążeń świątyni Al-Kaba i ucałowania hadżaru. Dodatkowo pielgrzymują również do grobu proroka Mahometa w Medynie.

Władze saudyjskie ogłosiły rozpoczęcie Umrah dla zagranicznych pielgrzymów, ale tylko zaszczepionych przeciwko Covid-19 i to szczepionką uznawaną przez Arabię ​​Saudyjską. Stwarza to np. problemy Algierczykom, którzy szczepią się innymi preparatami.

Umrah dla zagranicznych pielgrzymów rozpoczyna się po 9 sierpnia. Informację podała w niedzielę 8 sierpnia oficjalna saudyjska agencja prasowa (SPA).

W Arabii Saudyjskiej szczepienia stały się wymogiem wstępu do placówek publicznych, także do szkół, miejsc rozrywki i transportu publicznego. Przed pandemią co roku tylko w hadżdż brało udział w modłach w Mekce ok. 2 mln pielgrzymów z całego świata. Pielgrzymowanie zostało zawieszone dla cudzoziemców w lutym 2020 roku.

Źródło: Bledi.net

17 KOMENTARZE

 1. Szczepiący się Żydzi głupi. Muzułmanie też głupi. Cały świat głupi poza antyszczepakami. Aaaa, byłbym zapomniał… głupi też nie są Murzyni z Burkina Faso, gdzie w pełni zaszczepiło sie poniżej jednego promila mieszkańców.
  Niech żyje sojusz antyszczepacko murzyński! 😂

   • Jedyne co by tu można podpiąć pod rasizm, podszywaczu, to imputowanie Murzynom, że mogli by się fraternizować z lewactwem antyszczepionkowym. Przepraszam Czcigodnych mieszkańców Burkina Faso za taką obrażającą ich sugestię😛

  • Twój paszport szczepionkowy stracił ważność. Zapraszamy ponownie do punktu szczepień. Przypominamy o odnawianiu szczepień nie później niż co 30 dni w celu zachowania ważności paszportu.

  • Na siłę utożsamiasz „antyszczepionkowców” z ludźmi rozsądnymi, widzącymi nieskuteczność tych preparatów genetycznych, nieprzebadanych do końca ani na zwierzętach, ani na ludziach, powodujących spore NOP-y ze zgonami włącznie, za których skutki nikt nie ponosi odpowiedzialności. Sami producenci przyznają, że mamy do czynienia z eksperymentem medycznym na ludzkości, ale bez komunikowania tego faktu „szczepionym”. Masz to tym ludziom za złe? Propagandzisto..?

    • Trzeba pisać prawdę. Niech biały wywiad „nwowców” wie, że nie jesteśmy tylko stadem baranów i ich cele są dla nas jasne.

   • Konserwatywno liberalny rząd Wielkiej Brytanii w połowie XIX wieku szczepił przymusowo preparatami które były mniej przebadane niż szczepionki na Covid-19, zatem jazgot że lewactwo antyszczepionkowe domaga się jeszcze więcej badań regulacji i szykan urzędniczych tylko dowodzi zlewaczenia antyszczepackiej ferajny.

    • Rząd UK przymusowo szczepił krowianką do końca XIX wieku i zakazano jej używania dopiero w ustawie o szczepieniach z 1898 r.

    • Tu nie chodzi o papierki – nie rozumiesz naprawdę tego? Chodzi o rzetelne, naukowe sprawdzenie, czy preparaty są skuteczne i bezpieczne. Próby powinny być jawne, na świadomych ochotnikach i powinny być pozytywnie ZAKOŃCZONE przed szczepieniem ogółu chcących.

Comments are closed.