Bunt w policji? Funkcjonariusze nie chcą egzekwować covidowych restrykcji w Szwajcarii

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Szwajcarska policja zagroziła, że przestanie egzekwować przepisy covidowe. Jak podkreślają mundurowi, środki te mogą bowiem nieproporcjonalnie naruszać podstawowe prawa obywateli.

Grupa przedstawicieli policji napisała list do Szwajcarskiej Federacji Policjantów (FSFP), ostrzegając przed potencjalną niesubordynacją sił w kwestii egzekwowania drakońskich praw covidowych.

W liście tym wskazano, że gdyby środki te „nieproporcjonalnie ograniczały podstawowe obywateli, wielu policjantów nie byłoby już skłonnych do ich stosowania”.

Pismo zostało pozytywnie odebrane w kręgach krytyków lockdownu. Jednak FSFP usiłowała list odrzucić, twierdząc, że jest to stanowisko tylko niewielkiej części funkcjonariuszy.

Adrian Gaugler z Konferencji Komendantów Policji Kantonów posunął się jeszcze dalej i zagroził funkcjonariuszom sankcjami, jeśli odmówią egzekwowania restrykcji.

– Funkcjonariusz, który odmawia egzekwowania prawa, może zostać ukarany – grzmiał.

Szwajcarscy policjanci nie są jedynymi, którzy nie chcą przykładać ręki do covidowego reżimu. „Na początku tego roku policja w kanadyjskiej prowincji Ontario odrzuciła nowe uprawnienia przyznane przez rząd prowincji, które pozwoliłyby im zatrzymać każdego kierowcę lub przechodnia i zażądać informacji, gdzie mieszkają i dlaczego nie ma ich w domu” – wskazał Chris Tomlinson.

Źródło: summit.news

6 KOMENTARZE

  1. Brawo, zazdroszczę Szwajcarom inteligentnej policji, która chce służyć społeczeństwu a nie kowidiańskiemu reżimowi, no i chcą sąsiadom i znajomym patrzeć prosto w oczy.

  2. Wcześniej Szwajcarzy odrzucili w referendum założenia zielonego wału w ramach walki ze zmianami klimatu.Nie chcieli dopłacać do własnego zacofania i deindustrializacji rządowi światowemu.

Comments are closed.