Media Narodowe: Pracownik Polsatu wśród atakujących Dobromira Sośnierza [VIDEO]

Dobromir Sośnierz atakowany przed Sejmem, 11 sierpnia 2021 r./Fot. screen Twitter
Dobromir Sośnierz atakowany przed Sejmem, 11 sierpnia 2021 r./Fot. screen Twitter
Media Narodowe donoszą, że jednym z atakujących wczoraj przed Sejmem posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, był pracownik telewizji Polsat Mateusz Groc. Jest on także synem polityka związanego z Kukiz’15 i PSL – Artura Groca.

„Media Narodowe poznały tożsamość jednego z atakujących posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, podczas wczorajszej awantury pod Sejmem. To pracownik telewizji Polsat Mateusz Groc. Prywatnie syn byłego kandydata Kukiz’15 i PSL w wyborach samorządowych” – czytamy na łamach medianarodowe.com.

Przypomnijmy, że po wczorajszym głosowaniu nad „lex TVN” przed Sejmem zgromadziła się grupa osób protestujących przeciwko przegłosowanym przepisom. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak „obrońcy” TVN i rzekomo „wolnych mediów” atakują posła Konfederacji Dobromira Sośnierza. Polityk był popychany, szarpany i oblany jakąś cieczą. Niezbędna była interwencja policji.

Media Narodowe donoszą, że mężczyzna w szarej bluzie z kapturem, widoczny od ok. 30 sekundy nagrania, to pracownik Polsatu Mateusz Groc. W pewnym momencie zaczął on wygrażać w stronę posła Konfederacji palcem, a potem podszedł do niego.

Swoją obecność podczas wczorajszej manifestacji potwierdzić miał sam Groc w rozmowie z Marcinem Dobskim. „Tu jakaś nieprawdopodobna sytuacja. Wśród atakujących posła Sośnierza był pracownik, realizator z Polsatu, Mateusz Groc. Napisałem do niego i potwierdził (w bluzie z kapturem)” – napisał na Twitterze dziennikarz.

„Mówi, że ani nie inicjował ataku, ani nie dotknął palcem” – dodał.

Groc jest prywatnie synem polityka związanego z Kukuz’15 i PSL, który w 2018 roku bezskutecznie kandydował do sejmiku województwa lubuskiego z ramienia Kukiz’15.

Później Artur Groc, także bez powodzenia, próbował dostać się do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku z list KWW Kukiz’15. Nie został także posłem, choć startował do Sejmu w wyborach 2019 roku z list PSL. W przeszłości był związany z telewizją Superstacja.

Źródło: medianarodowe.com