SZOK! Ci lekarze odradzają swoim pacjentom szprycowanie. Epidemiolog grzmi: „Antyszczepionkowcy”

Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Obrazek ilustracyjny/Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Na Słowacji część lekarzy pierwszego kontaktu odradza swoim pacjentom szczepienia przeciw Covid-19, skarżąc się na skąpe informacje i biurokrację ze strony ministerstwa zdrowia – pisze słowacki dziennik „SME”. W krajowej akcji szczepień uczestniczy tylko 15 proc. lekarzy rodzinnych.

Reporterzy „SME” rozmawiali z lekarzami pierwszego kontaktu, którzy praktykują w regionach, gdzie są najniższe wskaźniki szczepie. Żaden z nich nie szczepi w swoich gabinetach.

Cytowani lekarze uważają, że system jest zbiurokratyzowany, a informacje od władz państwowych są niewystarczające. Wskazują też, że w ich miejscowościach jest niskie zainteresowanie szczepieniami i istnieją inne miejsca na przyjęcie preparatów, np. punkty szczepień.

Według „SME” lekarze są często pytani o opinię zawodową odnośnie do szczepień. Według badań Słowackiej Akademii Nauk z początku lutego ludzie w kwestii szczepień najczęściej kierują się opinią członków najbliższej rodziny (49 proc. respondentów), a następnie opinią lekarza rodzinnego (47 proc.).

Dziennikarze skontaktowali się z autorami postów na profilu gazety w sieci społecznościowej, którzy pisali, że spotkali lekarzy, którzy nie zalecają szczepień lub je odrzucają. Trudno stwierdzić, czy opinie lekarzy bezpośrednio zniechęciły osoby, które chciały się szczepić, czy tylko utwierdziły ich w przekonaniu, by tego nie robić.

Cytowany przez dziennik epidemiolog Peter Sabaka twierdził, że wśród słowackich lekarzy jest słaba wiedza na temat szczepionek, a także „antyszczepionkowcy”. Lekarze, do których zwrócili się dziennikarze, nie chcieli ujawniać tożsamości. Pytani, skąd czerpią informacje o przeciwwskazaniach do szczepień, odpowiadali, że z publikacji Stowarzyszenia Lekarzy Prywatnych, z własnej praktyki lub że są to informacje „powszechnie znane”.

Źródło: PAP

30 KOMENTARZE

 1. Takich lekarzy, rozumnych lekarzy, jest więcej. Schowali się zaszczuci i przekupieni przez rząd i ich Izby Lekarskie. Tak powstaje nowy ład… ale jeszcze jest nadzieja.

  • Specjaliści są innego zdania niż nie będący specjalistami. Antyszczepy twierdzą że nie będący specjalistami mają rację. Ale nie zasięgnęły antyszczepy opinii jeszcze większego ich autorytetu – sprzątaczek w tych przychodniach 😋Wraca jako żywo stalinizm, komuchy też twierdziły że rację ma ciemny prol, a nie podejrzany klasowo profesor😆

   • Obawiam się że tu nikogo nie przekonasz. Wracaj tam skąd przyszedłeś. Chyba że cierpisz na nadmiar wolnego czasu, jak ci lekarze z budżetówki co to im się nie chce pacjentów przyjmować.

   • Mnie akurat nie dziwi niechęć do szczepień preparatami firm, które wypłacały odszkodowania liczone w miliardach dolarów za skutki uboczne swoich produktów – głównie nowotwory. Szczególnie wśród ludzi przed 40tką dla których ryzyko poważnego przebiegu kowid wynosi ułamek procenta…

   • Was szczepy powinni zaszprycować czwarty raz na wściekliznę bo tylko toczycie pianę z pyska i próbujecie ugryźć uczciwych obywateli i zarażacie nienawiścią.

   • Czyli np.dr.Robert Malone czy dr.Hałat są głupi jak sprzątaczki(nie obrażając sprzątaczek)?Nie są specjalistami?Wiesz kim ty jesteś?Jesteś zbiorem nieuporządkowanych atomów,któremu wydaje się,że przekona do swoich sofizmatów ludzi myślących i uczciwych w ocenach innych.

    • Hałat szeregowy doktorek z Dolnego Śląska.
     Profesor Simon dolnośląski konsultant chorób zakaźnych.
     Szeregowy jest antyszczepem, profesor konsultant antyszczepackie brednie kategorycznie zwalcza.
     Jednak zasięgnij opinii u sprzątaczki Hałata 🤗

     • ty inteligentny inaczej odpowiedz skoro szczepoionki takie wspaniałe to czemu producenci nie biorą za nie odpowiedzialności i ustalili to z rządami państw ojropy?

   • *Komunizm nie działa*
    Komuch: To nie był prawdziwy komunizm!

    *Lekarze odradzają preparaty mRNA*
    Szczepak: To nie są prawdziwi lekarze!

    • Nie ta wersja, podaję prawdziwą:
     *Komunizm nie działa*
     Komuch: To nie był prawdziwy komunizm!

     *Lekarze wysokiej klasy specjaliści chorób zakaźnych i epidemiologii doradzają szczepionki p. Covid-19*
     Antyszczepak: To nie są prawdziwi lekarze!

  • Ehhh, jakie durne te antyszczepy. Nie pojmują że tym słowackim lekarzom nie płacą za kwalifikacje do szczepień i dlatego im się szczepić ludzi nie chce? Nikt nie lubi darmo prasować.

 2. Moja niedawna rozmowa z lekarzem pierwszego kontaktu:
  Lekarz: „Czy szczepił się pan?”
  Ja: „Jeszcze nie”
  Lekarz: „To dobrze”
  :D
  Uff, ulżyło mi, bo myślałem, że wszyscy lekarze to kowidianie. Jest jeszcze nadzieja w narodzie!

  • Przychodzi facet do lekarza i mówi że go psy pogryzły.Lekarz pyta:A psy były szczepione? Tak…Doooopami…odpowiada pacjent.

   • Gdyby nie to, ze ów pan epidemiolog jest Słowakiem (przynajmniej obywatelstwo, bo z etnicznością różnie bywa), a nie np. Rosjaninem, czy też Białor-em, to bym pomyślał, że to aluzja do nazwiska pana Sabaki :))) (co chyba każdy, kto się choćby z daleka otarł o jęz. ros., zrozumie)

 3. Wg mnie: Nikt, ani „najwybitniejsi wirusolodzy” ani lekarze „co o wirusach mieli na drugim roku studiów i już”, nie wie jak dokładnie covid19 albo „szczepionki” działają na organizm, bo … nie jest to mierzalne, a tym samym przewidywalne – jak np. przepływ prądu przez złącze półprzewodnikowe przy podłączeniu danego napięcia. Każdy organizm/człowiek reaguje, może zareagować inaczej.

  • Wskazane jest więc opieranie się na doświadczeniu: im dłużej to wszystko, tym więcej „fachowcy” wiedzą – fajnie jakby próbowali leczyć objawowo, a nie wyłącznie czekać na „zbawienie” – czyli „szczepionki.
   Wskazany jest też zdrowy sceptycyzm, np. co do tworów, które się pojawiają się „świeżo” w użyciu i jak cały czas widzimy: wymagają poprawy, czyli szczepionek. Do tego : tworów dopuszczonych tymczasowo.

   • Innymi słowy: „najwybitniejsi fachowcy proszczepionkowcy”, potrafią opisać i pewnie napisać długi elaborat, jak fizjologicznie [jakie zmiany biochemiczno-fizyczne ] zadziała/powinna zadziałać szczepionka, ale nie wiedzą … co naprawdę spowoduje w organizmie, jak on zadziała. Icz twierdzenia mogą być w pewnym stopniu oparte na doświadczeniu (jedyny w miarę obiektywny czynnik) i … na miejscu w systemie, na zamówieniach firm farmac., polityków, zarządców świata….

 4. Kod Bestii – COVID 19 i CORONA
  COVID 19 = Certificate Of Vaccination, IDentification AI (świadectwo szczepienia identyfikacja Sztucznej intelgencji – 19 – 1 i 9 litera alfabetu – AI).
  CORONA = 6 liter, suma ich (3+15+18+15+14+1) jest 66. Mamy 666.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie kryptowalut z aktywnością człowieka. Amazon wprowadza płatności dłonią. Elon Musk tworzy sieć satelitarną oraz interfejs między maszyną, a mózgiem…

  • Zazdroszczę Ci chłopie, w tych czasach chyba lepiej być ograniczonym umysłowo, dostałeś zastrzyk i czujesz się bezpieczny, jesteś na ostatniej prostej , w oddali widzisz napis, VAKCYN MACHT DICH FREY, śnij dalej przygłupie, tak jest lepiej 🥴

 5. Pepikami nikt, zwłaszcza ci z NWO się nie przejmują na razie bo to naród , z którym można zrobić co się chce i to bez wojny , że przypomnę 1939 rok – Hitler i 1945 rok Stalin , teraz Bruksela , Jurowa i inne szwejki , miękkie i bez kręgosłupa , patriotycznego , moralnego i politycznego.

Comments are closed.