Gowin „sypie niczym świadek koronny”. UJAWNIŁ szokujące informacje o stanie polskiego państwa

Jarosław Gowin.
Jarosław Gowin. Foto: PAP/Adam Warżawa
W rozmowie z Patrykiem Michalskim w programie „Tłit” Wirtualnej Polski zdymisjonowany w ostatnich dniach wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin, ujawnił faktyczny stan finansów publicznych. Polityk ocenił, że czekają nas w związku z tym wcześniejsze wybory.

Pytany o przyspieszone wybory na wiosnę, Jarosław Gowin odparł, że „jest to dosyć prawdopodobne”. Jako jeden z decydujących o tym czynników podał stan finansów państwa polskiego.

– I Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wiedzą, że w roku 2022 da się jeszcze spiąć budżet, dzięki rozluźnieniu reguły wydatkowej – mówił.

– W 2023 konieczne będą duże cięcia budżetowe. I wiedząc o tym Jarosław Kaczyński nie może nie planować wyborów wcześniejszych, albo na wiosnę, albo na jesień 2022 roku – ocenił Gowin.

– Polski budżet nie mógłby być w doskonałej kondycji, tak jak nie są w doskonałej kondycji budżety żadnego z państw świata. Covid naraził nas na straty idące w setki miliardów złotych. Te straty są przez premiera Morawieckiego ukrywane, częściowo ukrywane, poprzez dług ukryty w Banku Gospodarstwa Krajowego – ujawnił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jak dodał Gowin, dług ten przekracza 200 mld złotych. – A w kolejce są kolejne, co najmniej dziesiątki miliardów, np. ten program, z którego finansowane mają być inwestycje samorządowe na łączną kwotę 20 mld – wyliczał.

Jak wyjaśnił, obecnie w BGK „nie ma żadnych pieniędzy”.

– Tam jest tylko konto bankowe. Te 20 mld (na finansowanie inwestycji samorządowych – przyp. red.) powiększy dług publiczny, który pan (redaktor prowadzący – przyp. red.) będzie musiał spłacać, pańskie dzieci będą musiały spłacać, bo to jest dług, z którym się będziemy, jako społeczeństwo, borykać przez dziesiątki lat – podkreślił Jarosław Gowin.

„Były wicepremier jak skruszony księgowy mafii, sypie niczym świadek koronny” – skomentował na Twitterze dziennikarz Patrycjusz Wyżga.

Źródło: wp.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

31 KOMENTARZE

  • Dla kogo tępaku? Nic nowego nie powiedział, częściowo wiedzieliśmy, częściowo przeczuwaliśmy. Po prostu „Polska w ruinie”, każdy w miarę zdrowo myślący wie, że jak jest deficyt co roku, to dług się powiększa, a jak był w 2020 na poziomie 160 mld (nie jestem zbyt na bieżąco), to jest katastrofa.

 1. Pod sąd tych wszystkich socjalistycznych złodziei, z gowinem włącznie – nie ma taryfy ulgowej, bo go odepchnęli od żłobu i nagle zdał sobie sprawę że pisuary są złe.

 2. „Covid naraził nas na straty”… nie kowid tylko IDIOTYCZNE DECYZJE URZĘDNIKÓW także twoje, panie gowin (chyba to nazwisko powinno się pisać przez o z kreską: ó).

 3. Dla czego tego nie mówił kiedy był w rządzie ? Wyrzucili to się poskarży i powie cokolwiek byle się odegrać. Wstyd. Kto na takiego zagłosuje ? Przypomina mi się ten garbaty z 300 spartan. Też donosił bo go odrzucili i nie mógł zdzierżyć

 4. Niech lepiej poopowiada o tym, gdy jak lwica własną piersią bronił genderyzmu i innych zwyrolstw na uczelniach, PRAWICOWIEC ZA 5 GR.

 5. Jegomość stara teraz, narobiwszy wcześniej gnoju w finansach i całej gospodarce, uciec przed odpowiedzialnością. Robi za aniołka z „rozciętą dupką”…

 6. Gowin jest czarnym koniem, tak jak psl, tylko zapasowym, służy do tego aby bada czworga mogła dzielić się łupem z okradzionych rdzennych mieszkańców

 7. To co Gowin mówi jest czymś oczywistym. Wiadomym jest że te szaleństwa PiSowskie będą spłacać dziesiątki pokoleń. Czy nie aby już najwyższy czas aby położyć temu kres?

 8. Oddajcie mi moje jagody, moje 7 złotych.
  że sie wcześniej nie połapałem…
  Tylko Nadesrał może wiedzieć co to jest atut, duet i karolina!

 9. „Covid naraził nas na straty” gorszej propagandy nikt nie napisal!
  dzieki Covid naplynely miljardy z UE, problem w tym ze kraj ma mini
  przecsiebiorstwa. Tak jak Volkswagen normalnie zatrudnia 100 tys- 150 tys w
  krajach Europy, a w Polsce tylko 3.500. Teraz polskie porty gdzie praktycznie
  nic sie nie dzieje, a w innych mniejszych krajach 30 milonow ton, calkowicie
  obslugiwane przez komputery.

 10. COvid na nic nas nie naraził. Zwykły wirus o śmiertelności poniżej procenta…
  Więcej osób zmarło z powodu decyzji urzędników, rządzących i histerii serwowanej przez polityków, ośrodki medialne od wybiórczej, tvn przez polsat do tvp.
  A durni bezkrytyczni Polikani łykają wszystko.

 11. … będzie musiał spłacać, pańskie dzieci będą musiały spłacać….

  A ile tych pokoleń jeszcze w ogóle będzie skoro Poliniacy dzieci nie mają.

Comments are closed.