Kanada nakłada przymus szczepienia na urzędników federalnych

Koronawirus w Kanadzie / Fot. Twitter/@UnbiasedNews247/lek na HIV/ekspansja koronawirusa
Koronawirus w Kanadzie / Fot. Twitter/@UnbiasedNews247/lek na HIV/ekspansja koronawirusa
Prenumerata NCZ! z prezentem

Data wejścia w życie takiego środka zostanie podana w najbliższych tygodniach. Będzie to jednak dość „szybko” i nie później, niż w październiku – informuje rząd Kanady.

Rząd kanadyjski ogłosił w piątek 13 sierpnia, że ​​wszyscy urzędnicy federalni będą musieli zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19. W komunikacie jest mowa o czwartej fali wirusa z powodu bardziej zaraźliwego wariantu Delta.

Data wejścia w życie tego środka zostanie określona w najbliższych tygodniach. Obowiązkowe szczepienia obejmą pracowników sektora podległego władzom federalnym. Ottawa narzuci go urzędnikom, ale i pracownikom takich przedsiębiorstw, jak np. Canada Post.

Minister Dominic LeBlanc, odpowiedzialny za sprawy międzyrządowe, podczas briefingu prasowego nie informował o możliwych sankcjach dla tych, którzy się nie zaszczepią. Wyjaśnił, że liczy na to, że pracownicy sami się podporządkują.

Obecnie 71% z 38 milionów Kanadyjczyków otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Blisko 62% było w pełni zaszczepionych. 7 września ma nastąpić ponowne otwarcie granic Kanady dla zagranicznych podróżnych, ale tylko z „paszportami szczepionkowymi”.

Źródło: France Info/ AFP

5 KOMENTARZE

  1. Potwierdzam. Wczoraj dostalam rozkaz szczepienia prezydenta mojego wydzialu. Masakra, Mam tylko 2.5 roku do emerytury i jestem zrozpaczona. To nie dzieje sie naprawde! Moj syn odmawia, a uczelnie tez wprowadzily przymus. Nikt sie nie buntuje tutaj!

  2. Buntuje sie ja, co jest duza odwaga wsrod tego narodu. Na zebraniach sie z niczym nie zgadzam i sprzeczam z brakiem logiki. Nie mam wiele do stracenia. Emerytura tuz tuz.

Comments are closed.