Piekło na ziemi? Temu państwu nic nie zostaje oszczędzone [WIDEO]

Haiti
Dzielnica Port Au Prince stolicy Haiti Fot. Wikipedia domena publiczna

W sobotę 14 sierpnia rano Haiti nawiedziło kolejne trzęsienie ziemi. Skutki trudno ocenić, ale zgłoszono już wiele ofiar śmiertelnych i rannych. To kolejna katastrofa na Haiti, gdzie zamordowano prezydenta, panuje chaos i przestępczość, a katastrofy naturalne regularnie niszczą wyspę.

W Cayes zawalił się hotel. Wiele budynków miasta jest w ruinie. Wstrząsy miały siłę 7,2°. Pierwsze filmy przedstawiają rozmiary katastrofy.

Polskie MSZ od dawna odradza wyjazdy w ten region. Na całym Haiti, w tym w stolicy kraju, odnotowuje się wysoki poziom morderstw, napadów rabunkowych, porwań, włamań do samochodów i domów. To najbiedniejszy kraj w całym regionie karaibskim.

Zdarzają się przypadki napaści na turystów przez uzbrojone osoby podszywające się pod policjantów, porwań oraz ataków na przyjezdnych na drodze prowadzącej z lotniska. Przestępcy obserwują podróżnych przybywających na lotnisko, śledzą ich, a następnie atakują. Odradza się nawet korzystanie z transportu publicznego, w tym z tzw. „tap-tap”, gdzie często dochodzi do brutalnych napadów wobec turystów, w tym z użyciem noża, a także do porwań.

Haiti leży w strefie aktywnej sejsmicznie i właśnie przeżyło kolejne trzęsienie ziemi. Od czerwca do listopada występuje tu dodatkowo zagrożenie huraganami.

11 KOMENTARZE

 1. Że wciąż są tam biali murzyni o nazwisku Kowalski!

  I tylko tak debilny kraj jak obecna ‚polska’ nie usiłuje osiągnąć z tego faktu korzyści, że nie wspomnę o zwykłej, kuwa, SOLIDARNOŚCI WOBEC SPADKOBIERCÓW NASZYCH BOHATERÓW! Że o MIENIU BEZDZIEDZICZNYM nie wspomnę!

  A wjazd na HAITI tylko POLACY MAJĄ BEZWIZOWY! Właśnie dlatego, że POLACY! Że są historią tej wyspy!

  • Nie nadymaj się tak. Gdyby Polscy żołnierze reprezentowali poziom kulturowy wyższy niż Cyganie, to zostaliby na Haiti kastą Panów. Ale oni zasymilowali się z murzynami. Zostały po nich rogatywki w sklepach turystycznych.

 2. wyspa, na którą Napoleon wysłał polskich legionistów, TYCH Z HYMNU!

  Że wciąż są tam biali murzyni o nazwisku Kowalski!

  I tylko tak debilny kraj jak obecna ‚polska’ nie usiłuje osiągnąć z tego faktu korzyści, że nie wspomnę o zwykłej, kuwa, SOLIDARNOŚCI WOBEC SPADKOBIERCÓW NASZYCH BOHATERÓW! Że o MIENIU BEZDZIEDZICZNYM nie wspomnę!

  A wjazd na HAITI tylko POLACY MAJĄ BEZWIZOWY! Właśnie dlatego, że POLACY! Że są historią tej wyspy!

 3. Wreszcie mądre słowa NCzasu, faktycznie żadne nieszczęście nie zostało Haiti oszczędzone. Haiti jest jedynym krajem na półkuli zachodniej, który nie rozpoczął jeszcze szczepień przeciwko COVID-19. Władze bały się NOPów otumanione antyszczepacką propagandą, lecz teraz gdy szpitale przepełnione kowidowcami, szczepionek zechciały… ale inni ich ubiegli, dla Haiti szczepionek brakuje

  • Wam płacą za te brednie? XD Czy to prywatna inicjatywa jakiegoś półdebila?
   „Antyszczepionkowcy” – nie ma czegoś takiego, są ludzie którzy nie chcą być traktowani jak bydło rozpłodowe i chcą sami decydować o tym czy ktoś ich będzie szprycował czy nie. Jeden woli oddać swoją wolność ludziom, którzy kradną, kłamią i zabijają zawodowo czyli politykom.. A inni nie. I to boli lemingów, którzy tego nie rozumieją….

 4. To aż dziwne,że wielki usraelski brat nie nawiedził tamtego kraju z misją „stabilizacyjno-humanitarną” i chęcią wprowadzania „pokoju i demokracji” za pomocą czołgów,bombowców i okrętów.Przecież nie ma daleko i może tam by mu się wreszcie powiodło.

Comments are closed.