Czeka nas napływ fali migrantów z Afganistanu. Niemieccy Zieloni już chcą przydzielać „kwoty”

Amerykańscy Marines na wojnie w Afganistanie / Fot. Wikipedia/Sgt. Brian A. Tuthill
Amerykańscy Marines na wojnie w Afganistanie / Fot. Wikipedia/Sgt. Brian A. Tuthill
Prenumerata NCZ! z prezentem

Talibowie są już blisko Kabulu. Ewakuowane są ambasady, personel pomocniczy, tłumacze. Państwa UE wstrzymały przekazywanie do Afganistanu uchodźców z tego kraju, a nawet szykują się na nowe rozpatrywanie ich wniosków azylowych oraz na napływ nowych uchodźców.

Niektórzy politycy lewicy, którym spieszno do dobicia cywilizacji europejskiej, już przebierają nogami i żądają, by UE przygotowała się na napływ uchodźców z Afganistanu.

Jedną z takich osób jest kandydatka Zielonych na stanowisko Kanclerza Niemiec Annalena Baerbock.

Z napływem imigrantów trzeba się i tak liczyć, ale pani Baerbock już teraz chce Afgańczykami zasilać wszystkie 27 krajów UE. W wywiadzie dla Deutschlandfunk zaproponowała nawet wyznaczanie konkretnych kontyngentów w koordynacji Brukseli z USA i Kanadą.

Najlepiej byłoby wszystkich podrzucić Joe Bidenowi, który w obliczu ofensywy talibów dezerteruje. Niestety, uciekający przed reżimem talibów będą mieli bliżej do Europy.

Alarm w temacie uchodźców podjął też szef ONZ Antonio Guterres. Mówił, że jest „przerażony” łamaniem przez talibów praw… kobiet. „Szczególnie przerażające i bolesne jest to, że ciężko wywalczone prawa afgańskich dziewcząt i kobiet są im odbierane” – mówił gensek NZ.

„Stany Zjednoczone są gotowe do ewakuacji drogą lotniczą ze stolicy Afganistanu tysięcy ludzi dziennie” – oznajmił rzecznik Pentagonu, który próbuje ratować twarz. Wycofanie wojsk USA zostało zapoczątkowane przez Donalda Trumpa po dwudziestu latach wojny po atakach z 11 września, ale Trump oskarża demokratycznego prezydenta Bidena o przyspieszenie kryzysu i „spartaczenie” całej operacji.

Polityka całkowitego wycofania wojsk amerykańskich, przyjęta przez Joe Bidena, jest szeroko krytykowana w Stanach Zjednoczonych. Suchej nitki nie zostawili na tych działaniach Republikanie w Senacie. Senator Mitch McConnell mówił wręcz o „upokorzeniu” Ameryki…

Źródło: Die Welt/ AFP/ France Info

9 KOMENTARZE

  1. Jakich uchodźców? Ta niemka powinna dać każdemu z nich obywatelstwo, paszport, prawa wyborcze, mieszkanie, kieszonkowe i chętne asystentki seksualne wedle życzenia.

  2. Musimy ich przyjąć do Europy ja najszybciej żeby zlikwidowali prawa kobiet i tutaj.
    Zresztą nasze Polki polecą na nich od razu tak jak i na Arabów bo lubią jak im się odbiera prawa.

  3. “STANY ZJEDNOCZONE WCIĄŻ PLĄDRUJĄ SYRYJSKIE SUROWCE ENERGETYCZNE” – (15-08-2021)
    Przypomnijmy, że grabież towarów i surowców przeciwnika w czasie wojny jest w oparciu o 33 artykuł czwartej konwencji genewskiej klasyfikowana jako zbrodnia wojenna. Walther Funk, jeden ze zbrodniarzy wojennych reżimu Adolfa Hitlera stanął przed trybunałami norymberskimi m.in. z powodu grabieży ropy naftowej z całej okupowanej Europy.

  4. No to teraz każdy opalony zasiłkowy „uchodźca” koczujący w rejonie Morza Śródziemnego w cudowny sposób poczuje sie się Afgańczykiem.

  5. ok.70% światowej produkcji opium przypada na Afganistan. To ok. 150-200 mld$ rocznie (wartość przerobionego opium sprzedawanego jako heroina na ulicach). Zysk wzrasta po przejściu przez banki/giełdy piorące pieniądze z handlu narkotykami. Pyt: Gdzie są pieniądze z ostatnich 20 lat? Mowa o 4bln$

Comments are closed.