Lapid BEZCZELNIE odpowiada Morawieckiemu: „Minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez reakcji”

Ja'ir Lapid, minister spraw zagranicznych Izraela. Źródło: PAP
Ja'ir Lapid, minister spraw zagranicznych Izraela. Źródło: PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem
Stosunki polsko-izraelskie wciąż pozostają napięte po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kpa, która ogranicza do 30 lat dochodzenie roszczeń. Najpierw Izrael wycofał z Polski swojego ambasadora, a później wyrzucił ambasadora RP. Do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Teraz odpowiedział mu szef izraelskiego MSZ i premiera-alternat Jair Lapid.

„Decyzja Izraela o obniżeniu rangi dyplomatycznej reprezentacji w Warszawie jest bezpodstawna i nieodpowiedzialna, a słowa Jaira Lapida, ministra spraw zagranicznych i premiera-alternata budzą oburzenie każdego uczciwego człowieka” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Poszło o słowa, którymi szef izraelskiego MSZ skomentował podpis Andrzeja Dudy na noweli Kpa. „Polska dzisiaj zaaprobowała – nie po raz pierwszy – niemoralną, antysemicką ustawę” – grzmiał na Twitterze Lapid.

Teraz, po raz kolejny, izraelski polityk wypowiedział skandaliczne słowa wymierzone w Polskę.

„Minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez reakcji. Nie boimy się antysemickich gróźb i nie mamy zamiaru przymykać oczu na haniebne zachowanie antydemokratycznego polskiego rządu” – stwierdził Lapid.

Nowela Kpa

Po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej, niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Chodzi przede wszystkim o powstrzymanie procederu dzikiej reprywatyzacji. Z kolei ambasada Izraela stoi na stanowisku, że to uderzenie w prawa ofiar Holokaustu do roszczeń. Ustawę krytykują także Stany Zjednoczone. Prezydent wyjaśniał, że istnieje możliwość odzyskiwania własności z powództwa cywilnego.

Źródła: Twitter/NCzas

63 KOMENTARZE

 1. A Taliby coraz blizej. Moze w koncu swiat arabski zabierze sie do dhoupy tym hucpiarezom? Niech ich rozniosa w drobny mak. Nalezy sie za kradziez Palestyny.

  • a z polin i poloków robią sobie palestynę i holokaust na nas, do nas ściągną resztę swoich jak ich z tamtąd wykurzą, lichwiarze oszuści i złodzieje i tak od 600 set lat zaproszenia przez Kazia W.

 2. Wygląda to na prowokację służb w celu wywołania nerwowych reakcji w naszym społeczeństwie, żeby znaleźć przykłady antysemityzmu, wówczas posuną się o następny krok w propagandzie bezczelności, nasza dyplomacja powinna wyciągać konsekwencje i spokojnie ale bezwzględnie wyrzucać terroryzujących dyplomatów Izraela z zakazem wjazdu na terytorium Polski za szkalowanie polskich ofiar ludobójstwa oraz za kłamstwo nazistowskie i oświęcimskie wybielające niemieckich zbrodniarzy.

 3. ;) FALSTART zwany ZONK :)

  i aaa i aaa i aaa….

  ps.
  137 DNI… DO SPEŁNIENIA BOŻEJ OBIETNICY OCZYSZCZENIA PLANETY z NIE LECHITÓW ;d

  • Lewacki trollu z ciebie taki Konfederat jak kulasa Don Juan. Choć Kaczystan otrzymuje od żydków zapłatę za bezwarunkowe d00powlazstwo, to nie zmienia to faktu że żydol pluje na wszystkich Polaków, i tu trzeba wspierać pisią kamarylę by skorzystała z okazji, i się z żydofili wyleczyła…

 4. ten ich opierdala pluje w twarz a pisowscy po rękach go całują i mówią że deszcz pada, zamknąć im ambasade w ch*j

 5. Oni zawsze muszą siać ferment. Wynocha z Polski i po problemie. A najlepiej z Ziemi. Takiej gadziny to tu nie było nawet za czasów Dinozaurów. Nawet Jezus przyszedł ich nawracać na ludzką moralność, starał się ile Bozia dała i jak skończył ? Żydzi są wirusem tej Planety. Natomiast tych widać w przeciwieństwie do Covida ideolo.

 6. Państwo z dykty … stosunki neowasalne ( Pełny wasalizm i podległośc przy medialnych opowieściach o niezależności od …. i …. i…. i….. ( stokilkadziesiąt ) …. dla demosu …. )

 7. Polacy nie krzywdzili żydów, tylko bolszewików, a że większość z nich była bolszewikami, to już tak wyszło.
  Czy mieli rację, wystarczy sprawdzić ilu ludzi wymordowali bolszewicy i co teraz robią ich potomkowie.

Comments are closed.