Okradli rezydencję emira Kataru w Cannes. Szok, na co się połasili

Zegarek Rolex. Foto: Pixabay
Zegarek Rolex. Foto: Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

W Cannes miało miejsce włamanie do rezydencji emira Kataru. Ukradziono kolekcję luksusowych zegarków wartości 400 tys. euro. Czterech mężczyzn wdrapało się przez mury i dostało do gigantycznej rezydencji rodziny al-Thani w Mouans-Sartoux na wzgórzach Cannes.

Posiadłość emira Kataru pod Cannes we francuskim departamencie Alpes-Maritimes, została okradziona w nocy z czwartku na piątek 13 sierpnia. Do włamania doszło około trzeciej nad ranem.

Na jednej ze ścian muru zewnętrznego pozostały ślady wspinaczki. Według informacji RTL złodzieje uciekli z łupem w postaci kilku luksusowych zegarków.

Włamanie odbyło się bez użycia przemocy, chociaż przynajmniej jeden ze sprawców był uzbrojony. Sterroryzował pistoletem przebudzonych domowników, po czym włamywacze bez problemu splądrowali pomieszczenia. Interesowali się niedużymi precjozami, w tym czasomierzami.

Emir Sheikh Tamim bin Hamad al-Thani nie był obecny w czasie napadu domu. W rezydencji przebywali jednak członkowie jego rodziny i służba. Śledztwo prowadzi prokuratura w Grasse, przy wsparciu służb z Nicei i Marsylii.

Źródło: AFP/ Nice Matin

4 KOMENTARZE

  1. ech, te naglowki. ta durna moda przyszla i tutaj. SZOK!, PILNE! itp. jaki to szok, ze ukradli zegarki? co mieli brac? reczniki papierowe, a moze slomki do napojow?

Comments are closed.