Afganistan, Janusz Korwin-Mikke Źródło: PAP, collage
Afganistan, Janusz Korwin-Mikke Źródło: PAP, collage
Czy Polska może wyciągnąć jakieś wnioski z obecnej sytuacji Afganistanu? Janusz Korwin-Mikke uważa, że tak i porównuje sytuację w Afganistanie do tej w Polsce. Możliwe, że Polska skończy tak, jak państwo na Bliskim Wschodzie.

Korwin-Mikke porównuje sytuację Afganistanu do polskiej

– P.gen.Marek Milley na 4 tygodnie przed zajęciem Kabulu powiedział, że „Siły miejscowe są w pełni zdolne do obrony Afganistanu przez Talibanem” – pisze na Twitterze Janusz Korwin-Mikke cytując Breitbart News.

Dokładnie gen. Milley powiedział:

– Afgańskie siły bezpieczeństwa są w stanie w wystarczającym stopniu walczyć i bronić swojego kraju, a my będziemy nadal wspierać afgańskie siły bezpieczeństwa w razie potrzeby, zgodnie z wytycznymi prezydenta i sekretarza obrony – mówił.

Michalkiewicz. The Movie

Czyli jeszcze w lipcu USA siało dezinformacje (albo naprawdę w to wierzono), że Afganistan nie ma czego się obawiać. Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że w razie konfliktu – Polska znalazłaby się w podobnej sytuacji.

– A w Polsce, przed ewakuacją do Niemiec, powiedzą, że nasze wojsko jest w pełni zdolne by obronić nas przed Białorusią, a nawet Rosją – stwierdził sarkastycznie lider wolnościowego skrzydła Konfederacji.

Taki atak na Polskę (Białorusi lub Rosji) najpewniej zakończyłby się nową wojną światową. Wielu komentatorów uważa, że to właśnie w Polsce ma zacząć się nowy światowy konflikt zbrojny.