ODLOT PAPIEŻA FRANCISZKA. „Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest aktem miłości”

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Prenumerata NCZ! z prezentem
Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 jest “aktem miłości” – powiedział papież Franciszek w przesłaniu wideo do narodów. Przyłączył się do wielkiej kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do nich.

W kampanii pod hasłem “It’s up to You” (To zależy od Ciebie) uczestniczą też eksperci i znane postaci ze świata polityki, wśród nich byli prezydenci USA: Barack Obama, George W.Bush, Bill Clinton i Jimmy Carter.

W orędziu rozpowszechnionym przez Watykan w środę papież oświadczył: “W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na bardziej świetlaną przyszłość”.

“Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed Covid-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować” – stwierdził Franciszek.

I kontynuował: “Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów”.

Zdaniem papieża “jest również miłość społeczna i miłość polityczna”, jest ona “powszechna” i pełna osobistych gestów, zdolnych do tego, by przekształcić społeczeństwo i uczynić je lepszym.

“Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości”- podkreślił Franciszek dodając: “Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka”.

Papież zaapelował o to, by takimi małymi gestami wnieść wkład na rzecz “lepszej przyszłości”.

Razem z Franciszkiem do kampanii na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień przyłączyło się sześciu dostojników Kościoła katolickiego: arcybiskup Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA, kardynałowie Carlos Aguiar Retes z Meksyku, Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, Claudio Hummes z Brazylii, Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru i arcybiskup Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru.

Tak oto, na naszych oczach, dokonują się rzeczy, które jeszcze do niedawna nie mieściły się w głowie.

Apokalipsa?

81 KOMENTARZE

 1. Wykorzystywanie mlodych chlopcow tez jest pewnie aktem milosci.Przeciez to zwykly stary czlowiek ktory robi ludziom sieczke z mozgu.

 2. Ten belzebub w białej sutannie musiał uciekać z Argentyny, bo miał mieć wytoczony proces za ukrywanie pedofili w swoim biskupstwie. Pomogli mu w tym światowi masoni i różne zdegenerowane środowiska mające władzę. I dlatego nie pojechał jeszcze do Argentyny swojego kraju.- To lewacki degenerat.

 3. Nie będzie mi pedofil mówić o miłości, to organizacja polityczna a nie duchowa. Jak można łykać te żałosne i nie logiczne argumenty oparte na wyjętych z kontekstu wersach biblijnych którymi oni interpretują swoją wyjątkowość i świętość. Nie są żadną skałą piotrową i nigdy nie byli niczym więcej niż polityczną sektą. Dużo lepszy kościół mają Etiopczycy czy Egipcjanie, koptowie nigdy nie chcieli rządzić światem jak watykan. Jak za brak wiary w kościół idzie się do piekła to z wielką chęcią pójdę

 4. Gada, jakby odcięto go od rzeczywistości i wierzył w skuteczność 100% szczypawek. Jeśli tak nie jest, to:
  a) jest ignorantem, którego nie stać na objęcie problemu plandemii, lub(/i?)
  b) jest łotrem, biorącym w tym wszystkim udział. Jedno i drugie dyskwalifikuje go jako „pasterza”..

 5. Papież zachęca do eksperymentu medycznego. I jeszcze to kłamstwo o krzewieniu dobra wspólnego, gdy doskonale wiadomo, że nie zatrzymuje transmisji (żadna szczepionka nie jest w tym celu), a wprost pogarsza zdrowie.

  Dr Mengele mógłby tylko pomarzyć o takich pomagierach.

 6. Nie interesują mnie wynurzenia tego satanisty. Ich koniec też już jest bliski bo ludzie otwierają oczy czym ta sekta jest. Podpięli się bod wrażliwe zagadnie ie wiary, a wystarczy przeanalizować całą historię kształtowania się tej i pozostałych religii. To nic innego jak pasożytnictwo na ludziach.

 7. przeciez to nie jest szczepionka,ale preparat medyczny WARUNOWO DOPUSZCZONY do testow na mikrocefalach!!czy on tego nie wie?!

  • Nie wie albo „nie wie” – my tego nie wiemy.
   I w jakim stopniu jest on nieświadomy, w takim zarzuty wobec niego są nietrafione.

   Jego wypowiedź miałaby sens, gdyby te „szczepionki” były szczepionkami. My wiemy, że nie są. On jednak żyje w jakiejś bańce.

   A jedno jest pewne – i przynajmniej to powinien wiedzieć… – są to preparaty jeszcze nie przebadane.

 8. Bolszewik Bergoglio został akwizytorem Big pharmy.
  Całe szczęście, że jeszcze nie terroryzuje uczciwych księży…

 9. Nie rozumiem jak można papieża nazywać diabłem skoro został wybrany przez konklawe natchnione Duchem Świętym. Czyżby Bóg chciał, aby jego namiestnikiem był diabeł? Ponadto obowiązuje dogmat o nieomyloności papieża w sprawach wiary i moralności. Papież posiada tę nieomylność co boski zbawiciel. Jeśli zaś co nie daj Boże ktoś odważy mu się sprzeciwić niech ze społeczności wiernych zostanie wyłączony na wieki. No to katolicy mają problem… Jak to dobrze być agnostykiem.

   • Oczywiście, że jest to błędny i popularny pogląd ponieważ jeśli Bóg jest miłosierny to nie dopuścił aby jego namiestnikiem był łajdak.

    • Ale historia zna takie przypadki – czyli albo Bóg się myli, albo Ty.
     Jak to dobrze, że jesteś agnostykiem, bo nie mógłbyś tej prawdy znieść…

     Ale fakt – papieża diabłem nazwać nie można, poza przypadkiem skrótu myślowego. Co najwyżej, że jego działania są pod wpływem złego.

     I żeby nie było niedomówień – orzeczenie o dobroci wy-szczepionek nie podpada pod „wiarę i moralność”.

    • „No to katolicy mają problem… Jak to dobrze być agnostykiem.” – szczerzy, wierzący katolicy nie mają problemu, naprawdę. Po prostu ich nic nie gorszy, co najwyżej oburza.

     Widzisz… tak samo można powiedzieć: „gdyby to, a to, to Bóg nie dopuściłby Judasza.” A jednak dopuścił. To jest ta tajemnica, której niewierzący nie są w stanie pojąć. A na forum wolnościowym – powinni.

     • Oczywiście, że stwierdzenie to z definicji nie podpada pod,, wiarę i moralność” jednak jest pewną wskazówką etyczną dla zbłąkanych owieczek, które pewnie zaufają swojemu pasterzowi. Tylko czy warto pózniej tłumaczyć samookaleczenie tajemnicą czy planem Boga wobec wiernych.

     • Co do Judasza to jest Pan w błędzie.. Niewierzący właśnie tę tajemnice pojeli i uważają, że powinien on zajmować szczególne miejsce w niebie, gdyż bez niego nie dokonał by się plan zbawienia. Wierni za każdym razem skazują go na potępienie…

     • Zgoda, że papież mąci i zwodzi.

      Judasz – chrześcijanie jednak mają inne niebo i złoczyńców tam nie ma, o ile nie nawrócili się w porę.
      „Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.” (Mt 18,7)
      Ale co do zasady, nie ma Pan/i racji, bo Kościół nigdy nikogo jeszcze nie potępił w rozumieniu „orzekł, że jest w piekle”.

 10. Franek musi albo coś wąchać, albo walić równo jakieś mocne trunki. Bo tak pier….lić może tylko narkoman lub nawalony menel.

  • Niestety, z przykrością muszę się co nieco zgodzić… Jednak sądzę, że nic nie bierze. I to rzeczywiście nie mieści się w głowie…

 11. To co ten figurant wygaduje zakrawa na typową agenturę wpływu korpo terrorystów.

  Ciekawe kto jest jego oficerem prowadzącym, bo przecież od siebie takich herezji nie wygaduje, w końcu każdy szanujący się papież wiedziałby, że robi z siebie palanta agitując preparaty sporządzane przy użyciu komórek z zamordowanych ludzkich płodów.

 12. TYLE IŻ BIBLIJNE „ZNAMIĘ BESTII” TO „NAMASZCZENIE DO ŻYCIA WIECZNEGO”

  CZYLI „CERTYFIKAT CHRZEŚCIJANINA” A NIE „ŻYDOMUTANTA COVIDOWEGO

  NA BIBLIJNE „TRUPA Z CIAŁA I DUCHA”

Comments are closed.