Najnowszy sondaż. PO jednak nie dogania PiS? Konfederacja wyprzedza Lewicę

Sejm podczas obrad. / foto: Prt Sc YouTube: Sejm RP
Prenumerata NCZ! z prezentem
Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wyraźną przewagę nad Platformą Obywatelską – wynika z najnowszego sondażu ośrodka Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Konfederacja wyprzedza Lewicę.

W ostatnich dniach do mediów wyciekł sensacyjny sondaż, z którego miało wynikać, że PO dogoniła już PiS. Sondaż Social Changes jednak tego nie potwierdza. Nie podejrzewamy sondażowi o uprawienie polityki za pomocą badań, więc ktoś musiał się po prostu mocno pomylić…

Na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska) oddanie głosu deklaruje 33 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską – 26 proc.

Trzecie miejsce niezmiennie zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni – 18 proc. Czwarta jest Konfederacja (9 proc.), która wyprzedza Lewicę (7 proc.).

Pozostałe partie nie weszłyby do Sejmu.

Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukliz’15, Porozumienie i PSL z 2 proc. poparcia. 1 proc. osób, które deklarują chęć głosowania nie wie, na jakie grupowanie oddałoby swój głos.

Od poprzedniego badania sprzed tygodnia Zjednoczona Prawica straciła 1 pkt proc., poparcie dla Koalicji Obywatelskiej nie zmieniło się, a Polska 2050 i Konfederacja zyskały po 1 pkt. Lewica straciła 1 pkt proc., Kukiz’15 2 pkt., a PSL nie zmieniło wyniku.

Deklarowana frekwencja wynosi 68 proc.; 46 proc. zaznaczyło opcję, że zdecydowanie chce głosować, a 22 proc – „raczej tak”. Z 20 proc. odpowiadających, że nie chcą głosować, 10 proc. zadeklarowało, że raczej tego nie zrobi i tyle samo jest zdecydowanych, by nie głosować. 12 proc. nie ma zdania, czy będzie głosować czy nie.

Badanie zostało zrealizowane od 13 do 16 sierpnia przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej próbie 1052 Polaków, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania.

Źródło: wpolityce.pl/NCzas

4 KOMENTARZE

  1. Ilu jeszcze ludzi musi umrzeć żeby wyborcy przestali głosować na zbrodniarzy NWO z POPISu? Mało wam śmierci i bezprawia ?

Comments are closed.