To nie przez Covid umiera w ten sposób więcej osób niż w PRL. „Polska ochrona zdrowia przestała leczyć”

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. premier.gov.pl
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. premier.gov.pl
W zeszłym roku odnotowano ogromny wzrost zgonów w stosunku do roku poprzedniego (o 16,5 proc.). Zgony z powodu Covid-19 stanowią niewielką część tej nadwyżki – głównym powodem nadmiarowych śmierci Polaków był lockdown w służbie zdrowia.

W ub.r. umarło w Polsce 477,4 tys. osób, czyli o 67,7 tys. więcej niż rok wcześniej – podaje GUS w opublikowanym Roczniku demograficznym 2021.

28,6 tys. przypadków da się jakoś powiązać z COVID-19 – to o wiele mniej niż połowa nadmiarowych zgonów. Wszystko wskazuje, że głównym powodem tej przerażającej nadwyżki były decyzje rządu ws. zablokowania służby zdrowia.

Skąd te wnioski? Stąd, że w zeszłym roku poza szpitalami zmarło aż 249 tys. Polaków. Rok wcześnie było to „tylko” 201,6 tys. osób.

Tym osobom nie udzielono nagłej pomocy medycznej.

Statystyka jest fatalna – nawet w porównaniu z głębokim PRL-em, gdy teoretycznie Polska była bardziej zacofana niż obecnie.

W 1980 r. poza szpitalami umierało 202,4 tys. osób, a w 1990 r. – krótko po wyjściu z komuny – 208,2 tys.

Aż 187,6 tys. ludzi, czyli o aż 30 proc. więcej niż rok wcześniej, zmarło w zeszłym roku w swoich domach. I znów porównajmy to z dotychczas najgorszym wynikiem: w 1990 r. było to 176,4 tys. osób.

Warto tu napisać, że ogromną część z osób, którym nie udzielono pomocy płaciło obowiązkowe składki zdrowotne. Zresztą „bezpłatną” służbę zdrowia gwarantuje Polakom przecież Konstytucja.

Prof. Piotr Kuna stwierdza, że to wszystko przez to, że „polska ochrona zdrowia przestała leczyć”.

– Przestała leczyć, oświadczam. W większości są to decyzje administracyjne, a nie indywidualne decyzje lekarza –
ocenił prof. Piotr Kuna.

– Umieszcza się oddziały covidowe w szpitalu w centrum miasta, wsadzając (je) w środek szpitala, który rozwala wszystko maksymalnie, a w tym szpitalu, gdzie są pawilony w lesie, oddzielone, nie ma chorych. To jest zarządzanie przez wojewodę. Gdzie tu jest rozsądek,[…] gdzie tu jest dbałość o chorych? To się przekłada na liczbę zgonów. To się przekłada na to, że potem szpital, który jest budynkiem nieprzystosowanym do takich pacjentów, gdzie są ścieżki łączenia się transportu z wszystkimi oddziałami poprzez ten oddział covidowy, po prostu nie może przyjąć nikogo więcej, zostaje zablokowany – alarmuje prof. Kuna.

– Jedna decyzja wojewody nie powoduje tego, że powstaje tam 20-30 łóżek, tylko że się blokuje 200-300 łóżek, a jednocześnie szpitale pawilonowe stoją wolne, puste, mogą przyjmować. Widać, że osoby wydające decyzje administracyjne w sprawie pandemii, nie mają żadnego doświadczenia, żadnego rozeznania i niczego nie rozumieją – podsumowuje.

Ekspert przypomniał, że NFZ nawet zakazywał przyjmowania pacjentów planowych i kontrolował, czy szpitale to robią.

Źródło: Business Insider

41 KOMENTARZE

 1. Zmarli to w większości niepłacący już składek zdrowotnych, ale za to pobierający świadczenia emeryci. Zdaje się że to „cicha reforma” ZUS-u.

 2. Mają rozeznanie i dobrze rozumieją. To jest działanie na zlecenie zewnętrznego wroga. A PISowskie poliniaki ruki po szwam i wykonują tę zbrodnię ochoczo. PIS to wróg wewnętrzny, całe zło zaczęło się od czasu powołania Morawitza na premiera. I teraz mamy 4 jeźdźców apokalipsy. Muszą zostać ukarani ! Im się wydaje, że masoneria ich obroni bo będzie przewodzić globem do końca świata. Im się tylko wydaje.

  • Masoneria wyższego stopnia utopi ich bez mrugnięcia powieki, chwilę po wykonaniu zadania. Media w odpowiednim momencie dostaną prykaz wajcha w dół i nagle staną po stronie plebsu, chorągiewki najemne w zależności od sytuacji.

  • Nie wiedzą, że pomagierzy ludobójców szli sami do gazu albo pod stienku jak tylko zrobili swoje i przestali być potrzebni. Szczególnie że stawali się wtedy z automatu niewygodnymi świadkami. Poświęcenie dr Niedziele czy Moravitza, jak już zrobią swoje, to będzie mała cena, którą starsi i mądrzejsi zapłacą z przyjemnością i bez wahania.

 3. „Widać, że osoby wydające decyzje administracyjne w sprawie pandemii, nie mają żadnego doświadczenia” twierdzi Kuna.
  A ten Kuna to miał doświadczenie z tego typu epidemią? Ostatnia była we Wrocławiu w 1963 r. Zdolny chłopczyk, miał wtedy 7 lat i nabrał wtedy doświadczenia 🤪

  • Rozumiem że skoro krytykujesz lekarza, to masz w tym względzie większe doświadczenie. Tajemnicą dla nas pozostaje tylko dlaczego wylewasz swoje żale na forum, zamiast ratować Polskę. Nie poznali się w ministerstwie na twoich talentach? Jakże mi przykro… A we Wrocławiu to nie była „tego typu epidemia”, warto się dokształcić . Tam wszystko było naprawdę.

 4. Gdyby ten Kuna nie spał na zajątkach na studiach, to by wiedział że w sytuacjach nadzwyczajnych typu pojawienie się nowych ciężko chorych w pierwszej kolejności ich się leczy. Np. gdy do szpitala dowiozą 30 rannych w wypadku autobusu, to chirurdzy też odkładają operacje planowe.

  • Leczymy bezobjawowy Kowid, nie leczymy całej reszty. Pogratulować logiki. Wiesz jakie są/były kryteria przyjęć do szpitala jednoimiennego na stadionie narodowym? Jeśli nie to poczytaj, a jeśli wiesz to zapytaj jakiegoś lekarza czy takiego pacjenta można odesłać do domu. Mam nadzieję że od września wrócisz do szkoły i nie będziesz miał czasu tu smrodzić.

   • Grzecznie wybatożony toś powinien być ty, „Onufry” Za dzielenie ludzi na „szczepy” i „anty-„, i nakłanianie do eksperymentów medycznych. Co to za „szczepionki” – to prawda wyłazi na jaw..

   • Wypadek autobusu to jednorazowe wydarzenie oznaczające chwilowe wstrzymanie zabiegów dla innych pacjentów. Obecna paranoja to już ponad rok, a reszta argumentów jak widać sprowadza się do obrażania. W dodatku w przypadku cowida nie podejmuje się leczenia tylko podtrzymuje się pacjenta, który jest zdany wyłącznie na własne siły, czyli często powolna agonia.

   • Pisałeś o leczeniu, nie o hospitalizacji, szczepionkowy pedofilu. Nie pamiętasz co wypisujesz? Komentator -twój stary- ma rację, była afera z tymi kryteriami przyjęć do szpitala na Narodowym.

 5. Przekładanie na procenty jest jednak prostą drogą do manipulowania, bo należy porównywać z istniejącą w danym czasie populacją. Czym innym jest śmierć o np. 50 tys. więcej, jeśli populacja zwiększyła się np. o 3 miliony. I czym innym jest spadek śmiertelności o ileś tam czy to procent czy tysięcy, jak 3 miliony siedzi na zachodzie i umiera tam.

  Takie małe trzeźwe spostrzeżenie.

  • Podstawową manipulacją jest podawanie liczby zgonów z powodu Covid-19 w 2020 roku, gdy pandemia dopiero w Polsce się zaczynała. Dziesiątki tysięcy zgonów z powodu Covid-19 były na samym początku 2021 roku.

   • Według Ministerstwa Zdrowia ilość zgonów na Covid- 19 to na dzień dzisiejszy niecałe 76 tyś. Skoro „dziesiątki tysięcy” zmarło tylko „na samym początku 2021r”, to ilu zmarło w pozostałym czasie? I gdzie oni są? Morawiecki z Niedzielskim zakopują ich nocami żeby nikt nie widział? To Ty manipulujesz.

    • proponuję nie komentować wpisów opłacanych trolli , to nic nie daje oni co innego piszą a co innego myślą. Za pisanie im płacą producenci preparatów genowych które zabijają i okaleczają ludzi. Nie chodzi o zdrowie , chodzi o pieniądze. Duże pieniądze…

   • Zgony na wszystkie choroby przewlekłe, których diagnostykę i leczenie położono na ołtarzu „walki z covidem” też ujawni się w pełnej skali dopiero w roku bieżącym i w latach kolejnych. W 2020 konsekwencje widzimy w zgonach nagłych, a tylko tutaj ich nadmiarowa ilość wielokrotnie przekroczyła ilość zgonów na covid.

 6. A ja mam takie pytanie. Ile prywatnych szpitali do leczenia niekowidowców i do zabiegów planowych otworzyło antyszczepstwo i dlaczego ani jednego?
  Ujadać na innych antyszczepy potrafią, zrobić coś samemu już nic.

  • Ja też mam pytanie. Ile pieniędzy z tytułu składek zdrowotnych pobrali ci twoi antyszczepnicy? Przypominam koledze że lekarze przestali przyjmować, a pieniążki płyną nadal.

  • Co to ma do rzeczy,eunuchu?”Państwo” pod przymusem zabiera ludziom pieniądze na tzw.”służbę zdrowia” i ma psi obowiązek się z tego wywiązywać.Obecni rządzący to bandyci i przestępcy,którzy w normalnym państwie spleśnieliby w pierdlu lub posiedzieliby na krześle zasilanym wysokim napięciem.Odpi….l się od prywatnego lecznictwa.

  • poza tym,tylko dobre palowanie antyszczepaków ,nic więcej nie pomoże.i kary pieniężne,po ok.2 000 na początek,za drugim niewyszczepem 4 000 tys,i tak aż się wyszczepi jeden z drugim.A gdyby nie pomoła tak perswazja,to nasyłać kuratora na dzieci,a potem ….mozliwości jest wiele.Ale zawsze najpierw pomachać gumą metrową przed oczami,to zawsze skutkuje,wiem .

  • Siepacze Stalina mordowali szybko strzałem w potylice. Historycy podają, że polskich oficerów wymordowano 15-25 tysięcy. Szpryca tańsza od kuli.
   Do refleksji!

 7. To, że więcej starych, schorowanych ludzi umarło w domu we własnym łóżku, to chyba akurat dobrze. Przedtem ludzi ewidentnie u kresu życia często umieszczano w szpitalu. Bo a nuż to jeszcze pomoże, bo przecież rodzina w szpitalu może doglądać i czuwać. Z powodów „covidowych” ta ostatnia możliwość odpadła, stąd i ludzi umierających w szpitalach mniej.

 8. służba zdrowia musiała przestać leczyć bo w innym wypadku nie dałoby się zgonami uzasadnić „pandemii”. Jakoś tak do wrzesnia 2020 w porównaniu do roku poprzedniego było nawet mniej zgonów( ludzie nie leżeli w szpitalach więc nie zarażali się gronkowcem, nie było operacji więc nie było błędów lekarskich itp) – dopiero w końcówce roku uzyskano pożądany poziom zgonów i można było odtrąbić sukces.

Comments are closed.