Nie mogła urodzić w szpitalu, bo COVID. Dziecko nie żyje

Dziecko, niemowlę.
Dziecko, niemowlę - zdj. ilustracyjne (Fot. Unsplash/@lumapimentel)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Zaczęła przedwcześnie rodzić, ale nie została przyjęta do szpitala, ponieważ wykryto u niej zakażenie koronawirusem. Dziecko zmarło wkrótce po urodzeniu. Dramat wydarzył się w Japonii.

30-letnia kobieta z miasta Kashiwa w pobliżu Tokio była w 29. tygodniu ciąży i miała objawy Covid-19 o średnim natężeniu.

Rozważano, czy nie umieścić jej w szpitalu, ale nie znaleziono dla niej miejsca, tłumacząc to procedurami zapobiegania infekcjom w szpitalach.

W miniony wtorek (17 sierpnia) kobieta nagle zaczęła odczuwać skurcze porodowe. Powiadomiła odpowiednie służby, ale te nadal nie znalazły dla rodzącej matki miejsca w szpitalu. Procedury.

Godzinę później kobieta już urodziła. Wtedy dopiero służby medyczne stwierdziły, że 30-latkę i jej noworodka należy przewieźć do szpitala. Nie stało się to od razu – procedury trwały 45 minut.

Gdy wreszcie kobieta trafiła do placówki medycznej stwierdzono, że dziecko zmarło – podała japońska agencja Kyodo.

Gubernator prefektury Chiba Toshihito Kumagai zapewnił na konferencji prasowej, że traktuje sytuację „bardzo poważnie”.

Rozważymy, jakiego rodzaju wsparcia możemy udzielić we współpracy ze szpitalami położniczymi i innymi instytucjami – powiedział.

O zmianie procedur się nie zająknął.

7 KOMENTARZE

    • „Wtedy dopiero służby medyczne stwierdziły, że 30-latkę i jej noworodka należy przewieźć do szpitala”- według ciebie służby medyczne to antyszczepy? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Znowu.

  1. Kowidiańska sekta destrukcyjna zbiera żniwo głupoty na całym świecie, u nas prorok Niedzielski ogłosił rytualną IV falę, w ofierze której zostaną poświęcone kolejne niewinne istnienia ku czci świętego Kowida z Wuhan.

  2. A w Polsce, w niedużym mieście w czasie nasilenia pan- czy też plandemii rodzącej lekarz o mało nie wyprosił ze szpitala. „Doktorze, jest już przebrana i przygotowana” – jęknęła pielęgniarka i lekarz machnął ręką. Kolejną pacjentkę lekarz chciał odesłać od drzwi, ale przyjął ją, gdy mąż zagroził, żona urodzi w samochodzie, a całość nagrają kamery regionalnej telewizji.

Comments are closed.