Rząd zabierze nam gotówkę? Minister Kościński mówi o jej negatywnym wpływie na środowisko [VIDEO]

Minister finansów Tadeusz Kościński.
Minister finansów Tadeusz Kościński. (Zdj. PAP/Marcin Obara)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Po polsku mówi słabo, ale wypowiedział kilka niebezpiecznych zdań. Jeśli to nie pomyłka językowa, to ministrowi Tadeuszowi Kościńskiemu marzy się Polska bezgotówkowa, bo gotówka ma negatywny wpływ na środowisko.

Minister Finansów Tadeusz Kościński twierdzi, że dużo mówi się o ekologii, a zapomina się o tym, że gotówka – banknoty i bilon – również są z papieru i metalu, a ich wytwarzanie szkodzi środowisku.

– Wszyscy dbamy o środowisko i chcemy, żeby było coraz lepiej dla nas […] Mówimy o środowisku, o drzewach i tak dalej, ale zapominamy jak mamy w Polsce 220 miliardów w gotówce, w banknotach i w monetach. To jaki to ma wpływ na środowisko? – pyta Kościński.

– Skąd ten papier jest? Skąd ten metal na te monety są? Więc to ma ogromny wpływ – stwierdza polityk.

– Nowoczesna gospodarka jest oparta o cyfryzację, gdzie nie ma tego negatywnego wpływu na środowisko – dodał Kościński.

Trzeba przyznać, że argumenty Tadeusza Kościńskiego dot. rzekomego negatywnego wpływu pieniędzy na środowisko, niepodparte przez niego żadnymi poważnymi badaniami, tylko dość prostym tłumaczeniem o „drzewach” i „metalu” – nie brzmią specjalnie przekonująco.

Jeśli pochodzący z Wielkiej Brytanii minister chce przekonać Polaków do pozbycia się gotówki, co zapewne utrudni im np. oszczędzanie i odbierze poczucie panowania nad swoimi pieniędzmi – musi się bardziej postarać.

66 KOMENTARZE

  1. Pewnie sam jeździ autem uplecionym z leszczyny a lata samolotami z bambusa na prąd z ogniw słonecznych.Pierniczy jak wariat.

Comments are closed.