Japonia wypłaci obywatelom odszkodowania za leczenie po szprycy

Premier Japonii Yoshihide Suga oraz szczepionka/Fot. Office of the Prime Minister of Japan, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons/PAP (kolaż)
Premier Japonii Yoshihide Suga oraz szczepionka/Fot. Office of the Prime Minister of Japan, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons/PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Japoński rząd pokryje koszty leczenia 29 osób, które twierdzą, że ich stan zdrowia pogorszył się w związku ze szczepieniem przeciw Covid-19. To pierwsza tego typu decyzja w Japonii – poinformował w piątek dziennik „Mainichi Shimbun”.

Decyzja podkomitetu ministerstwa zdrowia, pracy i opieki społecznej w sprawie tych osób została podjęta na bazie ustawy o immunizacji, która nakazuje rządowi wypłatę odszkodowań osobom cierpiącym w wyniku szczepień – pisze japońska gazeta.

Podkomitet rozpatrywał wnioski 41 osób w wieku 18-83 lata, które domagały się zwrotu kosztów leczenia, wizyt lekarskich i hospitalizacji. Wnioskodawcy skarżyli się na skutki uboczne po szczepieniu przeciw Covid-19, w tym anafilaksję, czyli gwałtowne reakcje alergiczne.

Urzędnicy zatwierdzili zwrot kosztów leczenia w 29 przypadkach, a w pozostałych 12 odroczyli decyzję. Żaden z wniosków nie został odrzucony – podkreśla „Mainichi Shimbun”.

Według danych ministerstwa zdrowia do 25 lipca w Japonii podano ponad 74 mln dawek szczepionki Pfizera, a wśród szczepionych zgłoszono 360 przypadków anafilaksji. Na 3,58 mln podanych dawek szczepionki Moderny odnotowano natomiast osiem przypadków anafilaksji.

Do końca lipca stwierdzono również 919 zgonów wśród osób zaszczepionych niedawno przeciw Covid-19. Specjalny podkomitet ds. skutków ubocznych nie stwierdził związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy szczepieniami a zgonami.

Ministerstwo zdrowia oceniło niedawno na podstawie danych statystycznych, że dwie dawki szczepionki drastycznie zmniejszają ryzyko śmierci na Covid-19 wśród osób starszych, nawet jeśli dojdzie do infekcji. Wśród zaszczepionych pacjentów po 64. roku życia zakażonych koronawirusem współczynnik zgonów był ok. pięciu razy niższy niż wśród ich niezaszczepionych rówieśników.

Japonia mierzy się obecnie z „czwartą falą” mniemanej pandemii, napędzaną przez bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa Delta. W piątek stan wyjątkowy obowiązujący w Tokio i kilku innych prefekturach rozszerzono na kolejne obszary. Obecnie obejmuje tereny zamieszkane przez ponad połowę ludności kraju.

Od początku pandemii w Japonii zgłoszono ponad 1,2 mln pozytywnych wyników testu na koronawirusa i ponad 15 tys. zgonów covidowych.

Źródło: PAP

22 KOMENTARZE

 1. Aż 74 miliony dawek i tylko 41 osób zgłosiło istotne powikłania po szczepieniu. Śmierci nie zgłosiła żadna rodzina zaszczepionych. Trudno o lepszy dowód na bezpieczeństwo szczepionki. Np. po penicylinie podanej w iniekcji umiera średnio 20 osób na milion.
  Ale durnowato fanatyczne antyszczepy zaraz ujadać będą że to, że siamto, że owo, zatem dam tej sforze rozkaz
  – Antyszczep, waruj! Daj głos!

  • Co z tego że szczepionka jest bezpieczna, skoro jest nieskuteczna? Mam się szczepić, bo jakiś dureń sobie wymyśłił że tak trzeba, choć nie ma żadnegi sensownego powodu?
   Pojawia się coraz więcej badań na temat małej skuteczności, i jedyne co kowidowcom zostaje to ględzenie, że szczepienie zabezpiecza przed śmiercią, albo ciężkim przebiegiem. Teraz mogą sobie tak gadać, bo najbardziej narażeni już poumierali.

  • No ale powikłania poszczepienne pojawiają się po 2-3 latach od szczepienia a to na co ludzie sie uskarżają to zwykła reakcja organizmu. Pierwsze ewentualne ofiary pojawią się za dwa lata. Prawdopodobieństwo jest duże, bo szczepionki zawierają białko, które pozostanie na stałe w organiźmie a jego reputacja nie jest najlepsza.

 2. „dwie dawki szczepionki drastycznie zmniejszają ryzyko śmierci na Covid-19 wśród osób starszych, nawet jeśli dojdzie do infekcji. Wśród zaszczepionych pacjentów po 64. roku życia zakażonych koronawirusem współczynnik zgonów był ok. pięciu razy niższy niż wśród ich niezaszczepionych rówieśników.”
  Jedyny możliwy komentarz – antyszczeparze to zbrodniarze

   • Był już film o paranoicznej matce, która uwierzyła sfałszowanym wynikom badań oszusta Wakefielda i obwiniała paranoicznie szczepionkę MMR o wywołanie autyzmu u jej dziecka.
    Filmu o paranoikach antyszczepionkowcach kowidowych jeszcze nie ma, ale powstanie z pewnością. Gdyby nie miliony ofiar Covid-19 byłby komedią absurdów

 3. 919 zgonów po zaszczepieniu, ale „specjalny podkomitet ds. skutków ubocznych nie stwierdził związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy szczepieniami a zgonami”. To wystarczy, aby ocenić wiarygodność danych statystycznych.

 4. PAP, bardzo wiarygodne źródło, he,he Zmniejszają ryzyko śmierci starych na C19? absurd, nie da się tego stwierdzić w tak krótkim czasie obserwacji,po 48 tyg. od wstrzyknięcia toksycznego białka będziemy widzieli na co schodzą zaszprycowani, choć i teraz są liczne powiklania ze zgonami włącznie. Wystarczy poczytać statystyki w UE, polskie są zaniżone, a i tak podają kilka tys. zgonów zaszprycowanych eksperymentalnym produktem.

  • Mówi jedno biało kolca do drugiego
   – Atakujemy!!!
   – Spokojnie, poczekamy 48 tygodni i wtedy zaatakujemy
   – Ale jest nas coraz mniej, mRNA w szprycy nas wytworzyło tuż po zaszczepieniu i uległo rozkładowi, układ odpornościowy nas ciągle niszczy, po 48 tygodniach śladu po nas nie będzie!!
   – będzie będzie, wytworzy nas po 48 tygodniach wszczepiony mikroczip opracowany przez kosmitów by wybić całą ludzkość 🤣🤣🤣🤣🤣

 5. Nie stwierdzono też związku przyczynowo skutkowego między tymi zgonami a noszeniem butów.
  Logika antyszczepa – związku nie ma, ale antyszczep twierdzi że jest, bo takie głosy w głowie usłyszał

 6. W sytuacji, w której zdecydowana większość nieleczonych lub leczonych konwencjonalnie zachorowań na tę mityczną grypę przebiega w sposób „bezobjawowy“ albo łagodny, usiłowanie wmówienia ludziom, że to efekt szczepionki jest równie idiotyczne jak i bezczelne.

  Ceterum censeo, Japsy nie mają dobrze dokręconych śrubek pod kopułą.

 7. Niesamowite wideo z szczepionki mRNA pod mikroskopem – trzeba zobaczyć całość jak powstaje płynny kryształ.
  https://www.bitchute.com/video/9Mrgu2OxpyNp/?list=subscriptions
  Potwierdza się to przed czym w 1995 roku ostrzegał Dr Pierre Gilbert – o przymusowych szczepieniach, które przy zastosowaniu magnetycznych technologii, płynnych kryształów i niskich częstotliwości fal będą uniemożliwiać ludziom używać ich umysłu. (przetestowane w Ruandzie)

 8. Co tam Japonia! Czy uwierzycie że mu znowu żyjemy w EUSSR czyli w krainie mlekiem i miodem opływających członków politycznej kasty? Może ichni rząd zapłaci ale my mamy Morawieckiego, Niedzielskiego, Patka, Kaczyńskiego, Horbana i Simona którzy wsþlnie i solidarnie walczą o dobrobyt i pokój. Z takimi ludźmi nic nas złego nie spotka a już na pewno żadne NOPy! hip hip huraaaaaaaaa…

Comments are closed.