Wielki wiec poparcia Donalda Trumpa. Były prezydent USA „przejechał się” po Bidenie [VIDEO]

Donald Trump w Alabamie.
Donald Trump w Alabamie. (Fot. PAP/EPA)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Alabamie odbył się wielki wiec poparcia Donalda Trumpa pod hasłem „Save America”. Były prezydent USA podczas wystąpienia m.in. krytykował politykę Joego Bidena i tzw. „kulturę przebudzonych”. Tłum co jakiś czas przerywał Trumpowi, by wiwatować po jego uwagach.

Czy Donald Trump stanie do walki o Biały Dom w 2024 roku? Na to pytanie wielu wciąż szuka odpowiedzi, a sam Trump kategorycznie odmawia jednoznacznej deklaracji na ten temat.

Politycznie nie odsunął się jednak w cień. Co jakiś czas organizowane są wiece poparcia, na których pojawiają się tłumy jego zwolenników. Nie inaczej było w minioną sobotę w Alabamie. Szacuje się, że na wiec mogło przyjść aż 40 tys. osób.

Trump krytykuje „kulturę przebudzenia” – „woke culture”

Na początek wiecu Trump odtworzył fragment nagrania z filmu „Patton” – słynnego przemówienia gen. Pattona, nawiązującego do ducha walki Amerykanów.

Jego motywacyjne wystąpienie zestawił z dzisiejszą „kulturą przebudzenia” (ang. woke culture). Zalicza się do nich wszelkie lewicowe ruchy, z modnym ostatnio Black Lives Matter na czele. Trump zaznaczył, że „kultura przebudzenia” widoczna jest także w wojsku.

Myślicie, że gen. Patton się ‚przebudził’? Nie sądzę. Był dokładnym przeciwieństwem ‚przebudzonych’. Wiecie, co w dzisiejszych czasach oznacza ‚przebudzić się’? To znaczy przegrać. Tak, to prawda. Wszystko, co się przebudziło, zamienia się w g***o. Zobaczcie, co się dzieje na świecie – rozpoczął Trump.

Kierował kąśliwe uwagi do wysoko postawionych wojskowych, którzy ostatnio głównie walczą z mniemaną „supremacją białych” i bezgranicznie wspierają lewacką rewoltę BLM.

Według Trumpa dzisiejsze „przebudzenie się” polega na „pozbyciu się naszych wielkich bohaterów i bohaterek”. Nawiązał w ten sposób do obalania pomników zasłużonych dla Ameryki bohaterów przez ruchy BLM.

Chcą pozbyć się naszej historii, naszej kultury. Nie pozwolimy na to – mówił Trump.

Trump o Bidenie i Afganistanie

Trump krytykował generałów oraz Bidena za podjęcie decyzji o wyprowadzeniu wojsk z Afganistanu jeszcze przed ewakuacją amerykańskich cywilów. Wspomniał także, że na miejscu pozostawiono talibom sprzęt wojskowy warty 83 miliony dolarów.

Biden całkowicie zawiódł podczas pandemii, a teraz firmuje największe upokorzenie w historii polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Tak, to największe upokorzenie, jakie kiedykolwiek widziałem. To zdumiewający przejaw rażącej niekompetencji ze strony przywódcy narodu – mówił Republikanin.

Afganistan zestawił z nieudaną operacją wojskową USA w Wietnamie.

Wietnam wygląda przy tym jak mistrzowska strategia. To (w Afganistanie – red.) naprawdę nie musiało tak wyglądać. Wystarczyło do końca zostawić wojska. Najpierw ewakuować amerykańskich cywilów, potem zabrać wojskowy sprzęt, a następnie zniszczyć nasze bazy. Mieliśmy pięć baz, należało je zbombardować. I dopiero wtedy wycofać wojska – mówił Trump.

Sceny ze startującymi wielkimi samolotami z ludźmi wiszącymi na skrzydłach i spadającymi z nich… Te obrazy zostaną z nami na zawsze. To jedna z największych klęsk militarnych wszech czasów, ale tak nie musiało to wyglądać. Całej operacji nie nazwałbym wycofywaniem się. Nazwijmy rzeczy po imieniu – to była całkowita kapitulacja i, co gorsze, kapitulacja nieuzasadniona – kontynuował.

Biden jest najbardziej żałosnym prezydentem. Przy nim nawet Jimmy Carter okazuje się świetnym przywódcą – kpił Trump.

Afganistan staczał się do piekła, a Biden pojechał na wakacje. Tak się dzieje, gdy masz słabych ludzi w Białym Domu. Problem to oszałamiająca niekompetencja i rażące zaniedbania Bidena. On nie wie, do diabła, co się dzieje. Myślicie, że kieruje naszym rządem? Nie, nie kieruje naszym rządem – mówił Trump.

Trump o południowej granicy USA

Były prezydent skrytykował ponadto obecnego za rosnącą inflację, rekordowe ceny gazu i zmianę polityki imigracyjnej. Zdaniem Trumpa, bezpieczeństwo amerykańskich granic jest zagrożone. Stwierdził też, że wszystko, co zrobił jako prezydent USA, aby wzmocnić naród, Biden zdołał już zniszczyć.

Biden nie tylko kompromituje USA na arenie międzynarodowej, ale swoim radykalizmem i ekstremizmem niszczy nasz naród tutaj, na własnej ziemi. To nieudany prezydent. Sprowadza jedną klęskę za drugą – mówił Trump.

Dłużej opowiadał o otwarciu południowej granicy USA dla imigrantów.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy Biden szeroko otworzył naszą południową granicę. Kiedy odchodziłem z urzędu prezydenta, przekazałem nowej administracji najbezpieczniejszą granicę w historii Stanów Zjednoczonych. A oni przekształcili ją w największą katastrofę graniczną w historii Ameryki. Wiecie, że w Gwatemali, Hondurasie, Salwadorze, Meksyku, ale i w krajach Bliskiego Wschodu, na przykład w Jemenie, wypuszczają groźnych przestępców z więzień? I oni przyjeżdżają do nas. Tak, ostatnio kryminaliści z Jemenu przyjeżdżają do nas. Nasz kraj będzie w tarapatach z tego powodu. Naprawdę będziemy mieli kłopoty – uważa Trump.

Pod moją administracją skończyliśmy z absurdalną polityką ‚złap i wypuść’. Służby łapały kogoś, dowiadywały się, że jest przestępcą, ale i tak puszczały go wolno na terenie naszego kraju. Skończyliśmy z oszustwami azylowymi, deportowaliśmy rekordową liczbę cudzoziemców-kryminalistów, negocjowaliśmy historyczne porozumienia z Meksykiem i Ameryką Środkową, aby powstrzymać nielegalną imigrację. I zbudowaliśmy cały ten mur. Wprowadziliśmy politykę ‚Zostań w Meksyku’. Biden to wszystko zakończył, on to naprawdę zakończył – ubolewał Trump.

20 KOMENTARZE

 1. wielki biały trampek miał całą kadencję na zrobienie porządku, a teraz podobno ma poparcie wojska – i ani wtedy ani teraz nic nie zrobił, poza gadaniem. Potrzene jest działanie, nie płomienne przemowy – odsunięcie od władzy światowej neobolszewii poczynając od Stanów – ale nie po to, by zastąpić ją rodziną Trumpa, czyli chabadami – tylko by odzyskać świat dla wolnych ludzi. Znając uwarunkowania i powiązania Trumpa – nie radzę liczyć na cokolwiek pozytywnego – oba garbatonose gangi są dogadane…

  • A jaka masz alternatywe? Mityczna sprawiedliwosc i wolnosc? Z reguly wybiera sie mniejsze zlo. Na ta chwile tym mniejszym zlem jest Trump.

 2. Trampek miał kadencje ale nic nie mógł zrobić poza gospodarką.Nie mial większości ani w Senacie ani Izbie reprezentantów USA,Zadekowany tam stary [Buschowy] aparat Republikanów wspierał -bolszewickie sitwy od „Demokratów”.Podobnie armia USA została obsadzona przez lewaków[po czystkach] za Obamy i zajmuję się promocją lgbt i blm. oraz walką z „białą supremacją”.Z w/w przyczyn Trump nie mial armii.Jeśli w wyborach 2022r nie obsadzi Kongresu USA swoimi ludźmi to dalej nic nie zrobi

 3. Jest sporo krytycznych uwag wobec Trumpa ale skoro nie miał on ani Kongresu,ani mediów[wszystkie większe milczały o jego sukcesach i waliły krytyką dopuszczając się zwyczajnych kłamstw.] to tak naprawdę jako sam Prezydent USA niewiele mógł.Nawet poparcie armii [generalicji] okazało się mitem gdyż rzadzą tam nominaci Obamy których z powodów proceduralnych nie mógł usuną.Podobnie zresztą i skorumpowane CIA i FBI

 4. Znalazl najwiekszy poklask wrod najbardziej zacofanych ludzi. Alabama, na wzor swojego przegranego idola jest Stanem o najnizszym stopniu wyksztalcenia i swiadomosci politycznej. Ich tesknota do rasistowskich Konfederatow znajduje odzwierciedlenie w najnizszym stopniu produktywnosci i standardu zycia. Wiekszosc ludzi mieszka w przyczepach kampingowych i zyje z zasilkow federalnej pomocy finansowej.

  • Ciekawe ze tzw. „młodzi,kształceni ,z miast[głownie normalne rodziny z dziećmi] masowo uciekają z niegdyś bogatej Kalifornii gdzie rządy tęczowo-czerwonych lewaków zwanych „demokratami” zrobiły z tego Stanu ekonomiczno-kulturowe szambo głownie do „rasistowskich ” stanów płd. USA takich jak Teksas .Floryda czy włąsnie Alabama.Kształcony nie znaczy mądry jak mówi stare podobno żydowskie przysłowie.

   • Moze i nawet nie mozna cie uznac za zacofanego, ale przynajmniej moglbys wiedziec, ze wyksztalceni ludzie przyczyniaja sie do rozwoju mysli technicznej, a co za tym idzie standardu zycia. Natomiast exodus dobrze zarabiajacych ludzi ma inna przyczyne. Otoz kalofornijskie (drakonskie) podatki, a takze wysokie koszty utrzymania powoduja przemieszczanie sie inteligencji i kreatywnych ludzi do innych Stanow. Teraz Azjaci wypieraja Yankesow niemal ze wszystkich znaczacych pozycji.

    • Nie picuj tzw.kształceni po tęczowo-czerwonych tzw. uniwersytetach [udany marsz neobolszewikow przez szkoły i uczelnie] ogłupieni przez tzw. profesorow[Środa,Hartman itp] przyczyniaja się jedynie do rozkładu europejskich spoleczeństw .Europa i USA przegrywają na wszystkich frontach gospodarki ,nauki ,demografii .Dzięki m.in „wykształoconym o lewicowej wrażliwości.

  • w tej chwili największym problemem świata jest całkowity upadek całych rzesz zaedukowańców uważających sie za wykształconych – to na nich, na ich bezgranicznej i bezkrytycznej służalczości opiera się globalny sanitarny terror. Kanalie upasione na grantach globalnych graczy zrobią wszystko, co zostanie im nakazane. Na naszym podwórku też „młodzi wykształceni” budzą niesmak i trącą patologią

   • … ale tylko wsrod matolow. Podobnych bredni mozna bylo uslyszec na wiecu zorganizowanym przez Trumpa dla maluczkich i twardoglowych.

 5. wszelkie rozważania o Trumpie i jego postawie bez wzięcia pod uwagę jego koneksji rodzinnych i zobowiązań biznesowych-w tym określenia kto i na jakich warunkach wyciągał go i to nie raz z poważnych tarapatów na granicy bankructwa-są bajaniami bez sensu-z całym szacunkiem. On cały jest ich-i gdyby złamał zasady-zniknąłby szybko i bez rozgłosu. To kreatura w sensie richelieu’owskim-został stworzony dla celu i temu służy. Teraz służy dawaniu nadziei tym, którzy tylko sami mogą sobie dać nadzieję.

  • masz rację. Trump wydał tylko jeden dekret. Mając takie narzędzie mógł jednym ruchem rozbić monopole. A to powinno być pierwszym ruchem jego kadencji. Powiązania są kluczem do jego oceny. A to co było to kolejny teatr dla gawiedzi.

  • Gdybys to udowodnil, otrzymalbys nagrode w wysokosci 1 Miliona Dolarow, ktore Trump obiecal tym, ktorzy legalnie mogliby odwrocic rezultaty wyborow. Poniewaz powtorzyles tylko formulke bez pokrycia i w konwulsjach porazki bezmyslnie inspirowana przez Donalda, to otrzymasz guzik z petelka.

   • Pieniądze Trump już daje między innymi rodzicom dziewczynek i chłopców które gwałcił :). Te wybory to nie tylko były oszukane ale to wybór między dwoma degeneratami, pedofilami, marionetkami
    Biden lepiej się nadaje na sytuacje w Afganistanie bo ma Alzhimera, demencję
    a Trump będzie odgrywał swoją rolę :)

 6. Jeśli nawet dojdzie do nominalnej władzy, to i tak będzie „przyjacielem usłużnym” wobec nacji ż. w wydaniu „prawicowym”
  Nie ucieknie od tego świata, który go tworzył. Czytałem, ze prokurat Cohn, który oskarżał Rosenbergów – jak by nie było, wszystkie strony obsadzone – czyli „prawicowy”, był mentorem mlodego Trumpa.
  Co najwyżej będzie prowadził wojny podjazdowe regulujące emocje.

  • Oczywiście w niektórych istotnych kwestiach np. wojny, też ma czasem w pewnych aspektach coś do powiedzenia: „republikanom” przypisano inną rolę niż „demokratom” w polityce międzynarodowej. Niemniej wciąż to – jak sądzę – przede wszystkim role

 7. Pedo Trump niby został załatwiony przez media, lewaków jak dziecko a w jego miejsce wcisnęli pedo Bidena z chorobą Alzhimera, a tak naprawdę to gra Trump powiedział swoje pogroził Chinom i został przesunięty wszedł Biden z ekipą na którą zrzucą skutki uboczne po szprycowaniu łączne ze śmiercią, sytuacje w Afganistanie … USA dalej upada, Trump robi swoje, media, przemysł filmowy MCU, DCEU i inni robią swoje promują słabych facetów, feminizm, lgbtq

Comments are closed.