Ewakuowany z Afganistanu okazał się być wydalonym przestępcą

Ludzie próbujący dostać się na lotnisko w Kabulu.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ewakuowany z Kabulu przez duńskie władze 23-letni mężczyzna został zatrzymany w Kopenhadze w związku z sądowym zakazem wjazdu do Danii. Imigrant został w ubiegłym roku wydalony za kradzież i posiadanie broni.

Jak poinformowała duńska policja, mężczyzna przybył w niedzielę samolotem ewakuacyjnym ze 131 innymi osobami. Nie mając dokumentów, podał się za mieszkającego w Danii brata. W Kopenhadze ustalono jednak jego prawdziwą tożsamość.

Okazało się, że 23-latek został 12 lipca ubiegłego roku deportowany przez Stambuł do Afganistanu i ma zakaz powrotu do Danii. Wcześniej został skazany na 3 lata i 11 miesięcy za kradzież i nielegalne posiadanie broni. Według mediów należał do gangu Loyal To Familia.

Mężczyzna decyzją sądu trafił w poniedziałek do aresztu na 24 dni. Jego obrońca tłumaczył, że przybył on do Danii, gdzie ma ojca oraz rodzeństwo, aby „zapewnić sobie bezpieczeństwo”. Fałszywemu imigrantowi grozi do 3 lat więzienia za złamanie zakazu wjazdu do Danii.

Duńskie władze w związku z zajęciem Afganistanu przez talibów wstrzymały do 8 października deportacje do tego kraju. Do tej pory kilkoma samolotami Dania ewakuowała ok. 650 osób.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

 1. Marnie jakoś te nowomodne taliby działają.
  Zmowa jakaś czy ktoś komuś czymś zapłacił?
  Za starych nie było takich szopek, było kilka koraniczne zatwierdzonych sposobów na porządek i porządek był.
  Teraz pewno okaże się że nowi talibowie przyjmują do roboty specjalistów od uprawy maku.
  Ech… nowoczesność….

 2. MM też sprowadza w niekontrolowany sposób Afgańców, nikt nie wie ilu wśród nich może być przestępców, ukrytych terrorystów, oczywiście żadnych testów na lotnisku, masek i kwarantanny. A koronka to i tak najłagodniejsze co mogą przywlec.

 3. Polska potrzebuje jak najwięcej imigrantów. Po to żeby ci którzy są za ich sprowadzaniem na własnej skórze odczuli dobrodziejstwa w postaci choćby wzrostu przestępczości, a ci co są przeciwni żeby zamiast pisać komentarze ruszyli tyłki, zorganizowali się i metodami politycznymi ten napływ ograniczyli.

 4. Chciał innych ubogacać, podziwiam jego dzielność i pomysłowość w dostawaniu się do środka UE. Wygląda , że żyjemy w naprawdę otwartym kołchozie Europy, skoro każdy śniady może sobie tu wjechać i powywijać pukawką, której posiadać nie mogą nawet obywatele w Polsce.

Comments are closed.