Pierwsza na świecie szczepionka DNA przeciw COVID-19 zatwierdzona do użytku w wyjątkowych sytuacjach

Obrazek ilustracyjny/Szczepionka i Covid-19/Fot. Pexels
Obrazek ilustracyjny/Szczepionka i Covid-19/Fot. Pexels
Prenumerata NCZ! z prezentem
Indyjski regulator rynku leków wydał zgodę na użycie w sytuacji wyjątkowej preparatu przeciw Covid-19 firmy Zydus Cadila. To pierwsza na świecie szczepionka DNA przeciwko koronawirusowi.

Indyjska firma twierdzi, że preparat może być podany dorosłym i dzieciom w wieku co najmniej 12 lat.

Szczepionka ZyCoV-D wykorzystuje fragment materiału genetycznego wirusa przekazujący instrukcje do wytworzenia specyficznego białka, które rozpoznaje i na które reaguje układ odpornościowy. ZyCoV-D podaje się w trzech dawkach.

Według oficjalnych danych producenta, które podano w lipcu, preparat jest skuteczny przeciwko nowym szczepom koronawirusa, a podaje się go przy użyciu strzykawki bezigłowej.

Firma zamierza wytwarzać od 100 do 120 milionów dawek ZyCoV-D rocznie.

Firma złożyła wniosek o autoryzację ZyCoV-D 1 lipca, w oparciu o wskaźnik skuteczności 66,6 proc. w późnym badaniu z udziałem ponad 28 tys. ochotników, w których 1 tys. to dzieci w wieku 12-18 lat. ZyCoV-D jest szóstą szczepionką dopuszczoną do stosowania w Indiach.

Rząd Indii po raz drugi zatwierdził szczepionkę, nie mając danych z fazy trzeciej badań klinicznych. Pierwszą zatwierdzoną w ten sposób szczepionką był Covaxin indyjskiej firmy Bharat Biotech.

17 KOMENTARZE

  1. popatrzcie na dane w Indiach , tam jest mniej zachorowan i zgonow niz w ub roku (przeciwienstwie di Izraela czy Włoch) , uzywaja iwermektyny do leczenia

    • Chyba, że masz na myśli sam lipiec-sierpień, to OK. Albo w stosunku do lipiec-sierpień 2020. Od kiedy zaczęli ja stosować?

    • Ja przeszedłem COŚ w lutym, i zgadzało się z opisem COVIDa. Inni w szpitalu również. Rzeczywiście pomogła heparyna i antybiotyki. Czyli COŚ istnieje, tylko może jest wyolbrzymiane. Nigdy wcześniej nie byłem w szpitalu a jestem młody. Niemniej jednak terapii genowej nie będę ryzykował, a paszport kowidowy to instrument zniewolenia.

  2. Epoka transhumanistycznych potworów zbliża się wielkimi krokami, technologia mRNA już jest testowana na gigantyczną skalę, teraz pora na preparaty stricte DNA testowane na nieświadomych zagrożenia hindusach.

    Ta masowa kampania szprycowania jest doskonałym testem na inteligencję oraz autoeksterminację osób bezmyślnie przyjmujących preparaty, nawet bez przeczytania ulotki producenta o ich działaniu i skutkach ubocznych ze zgonem włącznie.

  3. Ja myślałem, że oni się leczą krowim łajnem, które jest dobre na wszystko ! Widocznie już weszli na wyższy poziom z produktem big farmy o nazwie Żyduś Canalia

Comments are closed.