Respiratory od handlarza bronią zajęte przez komornika. Jaki będzie ich los?

Respirator.
Respirator - zdj. ilustracyjne. (Fot. PlastikCom.com)
REKLAMA
Komornik ogłosił licytację respiratorów przejętych od firmy E&K – podał portal RMF FM. Chodzi o urządzenia zajęte kilka miesięcy temu na warszawskim Lotnisku Chopina. Jak wskazano, licytacja obejmuje 418 respiratorów, a cena wywoławcza każdego z nich to 30 tysięcy złotych.

„Komornik ogłosił licytację respiratorów przejętych od firmy E&K” – dowiedzieli się dziennikarze RMF FM.

Chodzi o urządzenia zajęte kilka miesięcy temu na warszawskim Lotnisku Chopina. Pieniądze z ich sprzedaży mają pokryć pozostałą część długu spółki należącej do handlarza bronią, który nie wywiązał się z umowy na dostarczenie urządzeń – czytamy w informacji opublikowanej w poniedziałek na portalu rozgłośni.

REKLAMA

Jak przypomniano, firma E&K w 2020 r. podpisała z MZ umowę na dostawę respiratorów, jednak nie wywiązała się w całości z kontraktu. Z ponad 1241 sztuk zamówionych respiratorów dostarczyła ok. 200.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

RMF FM informuje, że licytacja obejmuje 418 respiratorów, które zostały wyprodukowane do użytku poza Unią Europejską i nie mają gwarancji producenta. Cena wywoławcza każdego z nich to 30 tysięcy złotych.

„Do tej pory Ministerstwo Zdrowia zajęło 25 milionów złotych na kontach dostawcy. Pozostało drugie tyle, które ma być pokryte z pieniędzy uzyskanych właśnie ze sprzedaży respiratorów” – podano.

Handlarz bronią od respiratorów-widmo już wcześniej rolował państwo. „Służby specjalne nie dostrzegały przeciwwskazań”

REKLAMA