„Propagandowo przegrywamy ten program na całej linii”. Polityk PiS o Polskim Ładzie

Premier Mateusz Morawiecki prezentuje
Premier Mateusz Morawiecki prezentuje "Polski Ład". Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Prawo i Sprawiedliwość liczyło, że ogłoszony Polski Ład wywinduje poparcie dla partii co najmniej do poziomu z 2015. Nic takiego nie nastąpiło.

Polski Ład ogłaszano z wielkim hukiem, były propagandowe przekazy o tym, jak to zyskają niemal wszyscy, jak będzie wspaniale – i tak dalej. Tylko krok dzielił nas od krainy mlekiem i miodem płynącej.

Jednak gdy ktokolwiek niezwiązany z PiS programowi przyjrzał się uważniej, zaczął łapać się za głowę. A im dalej w las, tym więcej kwiatków zaczęło wyrastać.

W kuluarach żartobliwie zaczęto mówić, że Polski Ład popiera już tylko kancelaria premiera Morawieckiego i ministerstwo finansów Kościńskiego. Reszta – w tym tzw. zakon PiS czy sam prezydent, o Solidarnej Polsce nie wspominając – nabrali wody w usta i unikają tematu jak ognia.

Tygodnik „Wprost” w swojej stałej rubryce „Niedyskrecje parlamentarne” opisuje nastroje panujące wewnątrz PiS. Powołuje się na jednego z wysoko postawionych polityków, który pragnie zachować anonimowość.

Ten nie ma wątpliwości, że Polski Ład został już przegrany. Nawet TVP nie pompuje programu tak, jak się spodziewano, a na domiar złego ostatnie badania zamówione na wewnętrzny użytek pokazały, że aż 75 proc. ankietowanych źle ocenia proponowane zmiany i uważa, że na nich straci.

To pokazuje słabość medialnej strony naszego obozu. Jeżeli chodzi o przekaz w internecie, to leżymy i kwiczymy, spotkania z wyborcami, które każdy poseł miał organizować w każdy weekend lipca, też poszły jak krew z nosa. Tłuste koty konsumują, a nie walczą. Jeżeli coś się nie zmieni, to niczego już nie wygramy medialnie. A ponieważ Jacek Kurski nie pała miłością do Mateusza Morawieckiego, to i w TVP ten przekaz jest skąpy. Morawiecki może sobie urobić ręce po łokcie, a TVP i tak tego nie pokaże – mówi polityk PiS.

Swoje zrobił też Jarosław Gowin, ponieważ będąc w rządzie mówił wyłącznie o tych, którzy stracą na Polskim Ładzie. Propagandowo przegrywamy ten program na całej linii – podsumowuje informator „Wprost”.

23 KOMENTARZE

  • ale zyskał, bo sobie dali podwyżki sami, i to nie tam jakieś 5%, tylko od razu 50, 70 % i teraz lament, że ludziska zaczynają przejrzewać na oczy?

 1. Cisza w burdelu
  Za naszego wspaniałego, niepijącego i nie obarczonego babami prezesa, którego oszałamiająca kariera od aktora który ukradł księżyc do najwyższego stratega wszech-czasów, tego wielkiego znawcy polityki i ekonomii, który w niezmierzonej mądrości pokazał temu sklerotykowi gdzie jest jego miejsce i gdzie może sobie wsadzić te jego głupie sankcje.

 2. Więcej socjalizmu to znaczy więcej urzędników i kontrolantów, czyli pasożytów żerujących na tych, którzy chcą pracować i produkować. Głównym zadaniem urzędników jest utrudnianie małym i średnim przedsiębiorcom, tak aby wielkie korporacje mogły zdominować gospodarkę. Liczą na duże łapówki od dużych? Błąd. Bogaci są bogaci bo nie szastają pieniędzmi, tylko trzymają je dla siebie.

  • Obecnie jest około miliona różnych urzędników wszelakich szczebli i instytucji opłacanych z budżetu. W Nowym Ładzie będzie ich 2 miliony, czyli dobrobyt będzie większy.
   Wystarczy zobaczyć w Warszawie ile luksusowych samochodów jeździ po mieście w godzinach pracy – to są właśnie urzędnicy.

 3. Moim zdaniem to pokazuje coś innego, bo ludzie aż tak nie analizują, ludzie myślą „wrażeniowo”. A pokazuje utratę zaufania do pisu. Ale to wcale nie jest wygrana walka – ludzie muszą „poczuć” alternatywę. Dopóki jej nie zobaczą, dopóty mogą pozostać przy tym pisie, gdyż „zło znane jest lepsze od tego nieznanego”.

 4. Nowy Komunistyczny Ład nie jest pomysłem Morawieckiego, to zielona agenda globalistów z kowidowym cyrkiem objazdowym, w którym ludzie pod batem tresera występują w klatce niczym szprycowane małpy z brudną szmatą na pysku, biegające po tęczowej arenie nowej normalności na komendę Niedzielskiego.

 5. Kolejny „kwiatek” Morawitza, nie lepszy niż PISowski Wał, to ustawa 1449 – budowa policji sanitarnej. Razem z „wałem” to zamknięcie Polaków w obozie koncentracyjnym o powierzchni Polski. Ustaw 1449 – 300 stron- po to by zniechęcić do czytania i przemycić groźne dla obywateli regulacje. Krótki czas na zapoznanie się z dokumentem, nocne głosowania to wszystko powinno być zakazane w regulaminie Sejmu !! Lub nawet ustawą !

 6. Chcesz cukierka idź do Morawieckiego. Skoro Polska najpóźniej w przyszłym roku kosztem obywateli wróci do poziomu PKB z 2019 roku, to po ch… zadłużać Państwo jeszcze bardziej? Po poparcie, którego i tak nie dostaną?! Nigdy więcej mniejszego zła w formie PiS.

 7. przegrywacie bo ludzie jeszcze potrafią liczyć wy pacany – 9% składki zdrowotnej to NOWY PODATEK dla wszystkich – a wyście mysleli, że ludziska łykna jak pelikany te 30.000 zł – kwotę wolna od podatku? – może niech minister finansów nauczy sie dobrze polskiego – i kto go tu ściągnął podobnie jak bufetową też ekspertke od finansów?

Comments are closed.