Atak kwasem w metrze. Dwie osoby zostały poparzone

Metro - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem
Dwie osoby zostały poparzone w wyniku ataku kwasem w tokijskim metrze. Sprawca zbiegł i jest poszukiwany przez policję – podały w środę lokalne media. W stolicy Japonii obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa ze względu na trwającą paraolimpiadę.

Atak miał miejsce we wtorek późnym wieczorem na stacji Shirokane Takanawa w bogatej dzielnicy Tokio. Według policji napastnik posłużył się kwasem siarkowym.

W wyniku ataku poważne obrażenia odniósł 22-letni mężczyzna, który ma poparzoną twarz i ramię. Według świadków po zdarzeniu mówił, że nie widzi. Ranna została również 34-letnia kobieta, ale jej obrażenia określono jako lekkie.

Obie ofiary zostały przewiezione do szpitala i są przytomne – poinformowała policja.

Organy ścigania poszukują podejrzanego w wieku 30-50 lat, który ubrany był na czarno i miał na sobie maseczkę ochronną. Według władz oblał on kwasem mężczyznę, a kobieta poślizgnęła się na rozlanej cieczy i również została poszkodowana.

Brutalne przestępstwa zdarzają się Japonii stosunkowo rzadko, a w kraju obowiązują ścisłe regulacje dotyczące broni palnej. Od czasu do czasu dochodzi jednak do ataków z użyciem innych rodzajów broni.

Wcześniej w sierpniu, w czasie Igrzysk Olimpijskich w Tokio, nożownik zaatakował pasażerów pociągu podmiejskiego. Rannych zostało 10 osób, w tym jedna poważnie. W tamtym przypadku sprawca również zbiegł, ale później oddał się w ręce policji.

Według japońskich mediów bezpieczeństwa w czasie Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio pilnuje 60 tys. policjantów. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. My wolnościowcy wspieramy bohaterskiego wolnościowca, który pokazał że wolny człowiek może oblać kwasem kogo chce. Wolność!

    • Dokładnie tak jest! Z tym że musisz pamiętać, że ten oblany albo jego koledzy mogą tak samo, w ramach wolności, spuścić ci taki wpierdziel, że będziesz jadał przez rurkę.

Comments are closed.