Pierwszy taki wyrok. Kara śmierci dla szefa japońskiej yakuzy

Szubienica, kara śmierci. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Szubienica, kara śmierci. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Sąd w Japonii skazał we wtorek na śmierć przywódcę zorganizowanej grupy przestępczej za udział w zabójstwie jednej osoby i w atakach na trzy inne. To prawdopodobnie pierwszy wyrok śmierci wydany na szefa japońskiej yakuzy – podała publiczna stacja NHK.

74-letni Satoru Nomura kierował grupą Kudo-kai, jedną z organizacji przestępczych nazywanych w Japonii yakuzami. Gang działał w prefekturze Fukuoka i był uznawany przez władze za szczególnie niebezpieczny.

Drugi w hierarchii gangu, 65-letni Fumio Tanoue, usłyszał we wtorek wyrok dożywocia – podał dziennik „Asahi Shimbun”.

Między 1998 a 2014 rokiem członkowie Kudo-kai zastrzelili byłego prezesa kooperatywy rybackiej, postrzelili policjanta oraz ranili nożem pielęgniarkę i stomatologa, który był krewnym pierwszej ofiary.

Sprawcy tych przestępstw zostali już wcześniej skazani, ale według władz działali oni na zlecenie Nomury i Tanouego.

Prokuratorzy nie przedstawili bezpośrednich dowodów na zaangażowanie obu skazanych w zbrodnie, a oni sami nie przyznawali się do winy. Sąd orzekł jednak, że to oni musieli zdecydować o atakach, biorąc pod uwagę, że sprawowali absolutną władzę nad gangiem.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

    • Nie ma to jak wspierać mafiozów, morderców i zorganizowane zbrojne grupy przestępcze, i jeszcze bełkotać o „absolutnie żadnych dowodach”, jakby samo szefowanie bandytom nie było dowodem. Mam nadzieję, że odmówią ci „prawa do eutanazji”, pomimo twoich szlochów, skowytu i zgrzytania zębami.

  1. Ktoś, kiedyś obiecywał zrobić w Polsce drugą Japonię. Można zacząć od brania przykładu z tego japońskiego wyroku. Kandydatów u nas jest wielu.

  2. Taki wstyd dla Japonii. Kompromitacja wobec całego postępowego świata. Słabo.

    W takiej Polsce nie ma kary śmierci, bo to dzisiaj postępowy kraj.
    Z tego powodu — jak trzeba kogoś sprzątnąć, aby nie śpiewał — mamy, pracującego wyłącznie w piątki, Masowego Samobójcę. I wszyscy mają czyste ręce.

  3. I bardzo dobrze. Wszyscy bossowie mafii powinni być eliminowani za sam fakt przewodzenia zbrodniczym, przestepczym organizacjom. Z kolei nizsi członkowie mafii powinni dostawać wysokie wyroki i ciężkie roboty oraz przypadek całego mienia. To samo powinno dotyczyć mafiozow politycznych.

Comments are closed.