Polskie środowisko sportowe w szoku. Nagle zmarło dwóch młodych zawodników. Mistrz w kickboxingu i piłkarz. „Szczepimy się” komentuje

Śmierć, znicze, kwiaty.
Zdj. ilustracyjne. (Fot. Gayatri Malhotra/Unsplash)
W ostatnich dniach nagle zmarło dwóch bardzo młodych polskich sportowców. Nie żyją 19-letni mistrz Polski w kickboxingu Gniewko Herbst oraz 18-letni piłkarz Kamienna Brody Kacper Zabrzycki. Obaj zmarli nagle i niespodziewanie. Głos w sprawie zabrał któryś z pracowników rządowego portalu „Szczepimy się”.

19-letni Gniewko Herbst nie żyje

Małopolski Klub Sportowy „Koyama” poinformował, że nagle zmarł ich podopieczny, 19-letni Gniewko Herbst. Mimo młodego wieku miał na koncie kilka znaczących sukcesów – 4-krotnie zdobył mistrzostwo Polski Oyama Karate a po razie Puchar Europy Oyama IKF oraz WBK.

„Zawsze skromny, pokorny i uśmiechnięty. Takim pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci” – poinformował w mediach społecznościowych klub.

Przyczyny śmierci nie podano. „To pierwszy tego typu przypadek w 30 letniej historii naszego związku, czekamy wciąż na oficjalna opinie lekarzy” – oświadczył Polski Związek Kickboxingu.

18-letni Kacper Zabrzycki nie żyje

Z kolei klub występujący w A Klasie Kamienna Brody poinformował o niespodziewanej śmierci swojego 18-letniego zawodnika, Kacpra Zabrzyckiego. Przyczyny zgonu nie podano.

„Niedzielny poranek przywitał nas bardzo smutną informacją. Pragniemy poinformować, iż nad ranem nagle zmarł nasz zawodnik Kacper Zabrzycki. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny, kolegów i znajomych” – czytamy na profilu Kamienna Brody.

„Jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością. Ja znałem Kacpra bardzo dobrze, uczyłem go w Gimnazjum numer 3 w Starachowicach. To był wspaniały człowiek. Wszyscy jesteśmy przybici, ciężko się pogodzić z tym, że Kacper już u nas nie zagra, że nie przyjdzie na trening, nie porozmawiamy…” – powiedział portalowi gol24.pl Tomasz Wójtowicz, trener zespołu.

Profil „Szczepimy się” komentuje

Nie wiadomo, dlaczego dwa młodzi sportowcy nagle umarli. Przyczyn może być sporo, ale poprzez brak jasnej informacji, wokół zgonów wytworzyła się aura tajemniczości.

Niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy do zgonu nie przyczyniła się szczepionka przeciw COVID-19.

„Kolejna ofiara śmiertelnej koincydencji. Co ciekawe ministerstwo zdrowia nie podaje dziennych ilości takich przypadków” – napisał redaktor naczelny nczas.com, Tomasz Sommer.

Sytuację skomentował rządowy profil „Szczepimy się”, odpowiedzialny za promowanie szczepień na portalu społecznościowym Twitter.

„W takiej sytuacji warto zastosować się do apelu Polskiego Związku Kickboxingu i powstrzymać się od tego typu wpisów, do momentu, kiedy nie wypowiedzą się eksperci. Na ten moment nie ma żadnych danych sugerujących inny związek, niż czasowy” – skomentował jeden z pracowników rządu.

Prenumerata NCZ! z prezentem

65 KOMENTARZE

 1. No cóż wiadom przecież ze zjadł zupkę od fajzera czy inną ale nie ugotowaną przez mamę zupka szkodzi taka gotowa nie domowa,dziękuję za uwagę.

 2. Och, młodych, znanych sportowców gwałtownie przenoszących się na tamten świat jest w tym roku na świecie więcej. W ostatnim tygodniu na przykład zmarli raptownie mistrz rzutków (dartów), Kyle Anderson (33 lata) oraz były hokeista NHL Jimmy Hayes (31 lat). Powszechnie mówi się o tych głośniejszych nazwiskach, a ile jest wszystkich przypadków – możemy się tylko domyślać.

 3. Teraz zacznie się wysyp zgonów dzieci i młodzieży po kampanii szczepień prowadzonej przez min. Czarnka, zawały, zapalenia osierdzia i udary zaczyną być powszechne, tylko rządowym mordercom trudno będzie to tłumaczyć chorobami współistniejącymi z racji podeszłego wieku dzieci i wysportowanej młodzieży.

  Istnieje zagrożenie procederu wpisywania zgonów po szczepieniu do kowidowych, żeby ukryć eksterminację dzieci.

  • Pytanie brzmi: czy Czarnek godzi się na to, bo — chcąc być ministrem i reformować szkolnictwo — niestety musi, czy też naprawdę to popiera?

 4. Chyba z tego powodu wyszła krypto kampania reklamowa szczepień na bilbordach z hasłem: „Szczepimy się” , bo teraz można w domyśle potraktować to jako przyczynek do zgonu…

 5. tak się kończy wstrzykiwanie chemikaliów,równie dobrze można sobie zaserwować płyn do chłodnicy lub butapren,efekt taki sam,ostatnia prosta

 6. Zbliża się 48 tydzień od zaszprycowania, czyli czas zgonów nagłych, acz spodziewanych !
  Czy tępe, zniewolone i zeszmacone polactwo się obudzi i doprowadzi wreszcie tych pisożydowskich ludobójców przed trybunał norymberski ?!

 7. Białko kolca rozpoznaje komórki serca jako intruza (błędnie) i je atakuje, Stąd tak dużo młodych ludzi ma zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu. Czasem kończy się to zgonem ale MZ nie chce się do tego przyznać

  • 👹👹👹 Aha! „Duck” propaguje inne części anatomii człowieka jako słusznie atakowane cele wirusa! Pewnie nauczyciele logiki w podstawówce „Duck’a” mają lewe dyplomy. 👹👹👹

 8. Nie wiadomo, dlaczego dwaj młodzi sportowcy nagle umarli. Przyczyn może być sporo, ale poprzez brak jasnej informacji, wokół zgonów wytworzyła się aura tajemniczości.

  Niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy do zgonu nie przyczyniła się szczepionka przeciw COVID-19.

  • Z pewnością to nie śmiercionka — to tylko „koincydencja” — oni na pewno zbyt intensywnie gruchę walili.

 9. 👹👹👹Nie wciskaj mi „Ramirez” nad czym mam się zastanawiać. Masz wszystkich, poza sobą, za głupków. Sio szczylu od komputera ! 👹👹👹

 10. Rzad PiS jest na uslugach Pfajzera .
  Ludzie nie dajcie sie zatruc eksperymentalna biotoksyna .
  Tak szkoda tych mlodych ludzi .
  Kazdy juz wie ze to nanotrucizna .
  Teraz juz wiadomo ze pseudoszczepionka
  jest gorsza niz pseudozaraza .

Comments are closed.