Postępowy Amsterdam. W akademiku zakazano wywieszania flag LGBT. Wcześniej je spalono [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Administrator domu studenckiego w Amsterdamie we wtorek wydał zakaz wieszania tęczowych flag w budynku. Decyzję tę uzasadnił względami bezpieczeństwa pożarowego po incydencie z lipca, gdy w akademiku doszło do podpalenia tego symboli osób LGBT.

Zakaz obejmuje centralny hol, korytarze i windy, o czym poinformowano pisemnie studentów.

Jak podaje portal NOS, po lipcowym podpaleniu flag mieszkańcy domu studenckiego nie czują się w nim bezpiecznie.

To niejedyny w ostatnich tygodniach incydent w amsterdamskim akademiku w związku z tym symbolem. W piątek cztery osoby zostały ranne w wyniku podpalenia kilku mieszkań w domu studenckim we wschodniej części miasta.

„Wstępne śledztwo wskazuje, że podpalenia były wymierzone w mieszkania, gdzie zostały wywieszone tęczowe flagi” – informowała policja, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Po pożarze całe ósme piętro budynku nie jest na razie zdatne do zamieszkania.

Sami sobie ich sprowadzili. Postępowy Amsterdam piekłem dla gejów i lesbijek. Społeczność LGBT oskarża imigrantów

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. Jakieś bandziory podpalają, a restrykcje są kierowane nie wobec podpalaczy – bandytów, lecz wobec wolnościowców wieszających swoje flagi.
    Kiedy bratni wolnościowcy z Polski przestaną się zajmować tylko szprycami? Konfederacjo, wspomóż tęczowych wolnościowców, zaprotestuj przeciwko bezkarności podpalaczy, wolność to Wolność, dla wszystkich, nie tylko dla antyszprycowników

Comments are closed.