
Straż Graniczna podała, że ostatniej doby miejsce miało 159 prób nielegalnego przekroczenia granicy między Białorusią i Polską. Zatrzymano 59 osób.
– Większość z tych osób to Irakijczycy, pozostali to obywatele Tadżykistanu, dwóch z nich usłyszało zarzut pomocnictwa przy nielegalnym przekroczeniu granicy – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska.
Tylko w tym miesiącu było już 18 osób, które organizowały nielegalny przerzut przez granicę. Głównie to Gruzini, ale także obywatele Iraku i Tadżykistanu.
– Wczoraj funkcjonariusze SG zatrzymali kolejne osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej. Było to dwóch ob. Tadżykistanu. W tym miesiącu takich osób strażnicy graniczni zatrzymali już 20Czerwony wykrzyknikTo obywatele Gruzji, Iraku i Bułgarii. #NaStrażyGranic – podaje Straż Graniczna na Twitterze.
Pogranicznicy podają, że wśród zatrzymanych większość to mężczyźni, ale zdarzają się także rodziny z dziećmi.
Źródło: Polskie Radio 24, NCzas