Ponad 1,5 miliona dawek szprycy wycofane. Powodem zanieczyszczenie preparatu

Amerykański farmaceuta zniszczył 570 dawek szczepionki Moderna. Twierdzi, że zmienia ona ludzkie DNA. Zdjęcie: EPA/Gary Coronado / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Szczepionka. Zdjęcie: EPA/Gary Coronado / POOL Dostawca: PAP/EPA.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Z japońskiego rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki przeciw koronawirusowi koncernu Moderna z powodu zanieczyszczenia preparatu – poinformowało ministerstwo zdrowia, pracy i opieki społecznej Japonii.

Kilka ośrodków szczepień poinformowało, że ampułki ze szczepionką zawierają obce substancje. Resort zdrowia obiecał, że postara się zminimalizować braki szczepionek na rynku spowodowane wycofaniem Moderny – podaje w środę na swym portalu japoński dziennik finansowy „Nikkei”.

Rząd Japonii zadecydował w połowie sierpnia o przedłużeniu stanu wyjątkowego ze względu na pandemię Covid-19 w Tokio i pięciu innych prefekturach do 12 września i rozszerzeniu go na kolejne obszary kraju w związku z szerzącym się wariantem koronawirusa Delta.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. W Polsce nikt nie bada tzw. szczepionek, choć jest prawny obowiązek. Japonia zażądala dodatkowych informacji o składzie preparatów i dostała informacje o tym jak bialko kolca kumuluje się w różnych organach, wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie zostaje w miejscu podania szprycy. Wołanie wynalazcy technologii mRNA o zaprzestaniu szczepień jest tym bardziej aktualne.

Comments are closed.