Kulisy zamachu w Kabulu. To koniec Joe Bidena? Nadchodzi prezydent USA Kamala Harris

Prezydent USA Józio Biden. Foto: PAP/EPA
Prezydent USA Joe Biden. Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Media światowe są zgodne – nadszedł najpoważniejszy kryzys prezydentury Joe Bidena. Fatalny koniec amerykańskiej misji w Afganistanie, zakończony śmiercią 12 żołnierzy USA, degraduje pozycję Ameryki i jej 46 prezydenta.

„Amerykański prezydent w obliczu najpoważniejszego kryzysu usiłuje się bronić, ale wydaje się być sparaliżowany sytuacją, której nie zdołał przewidzieć” – pisze dziennik „Le Figaro”. I dodaje, że to „katastrofalny scenariusz dla Joe Bidena”.

Krytyka prezydenta ma miejsce nawet w szeregach jego partii. Joe Biden stanął w obliczu kryzysu, który wydaje się go przerastać. Nie brzmi wiarygodnie. Ian Bremmer, prezes grupy ekspertów Eurasia Group mówi: „To porażka wywiadu, porażka planowania, porażka komunikacji i porażka koordynacji działań z sojusznikami”.

„Podobnie jak w przypadku majowego konfliktu między Izraelem a palestyńskim Hamasem, jego rząd wydaje się mieć trudności z przystosowaniem się do nieoczekiwanych sytuacji na arenie międzynarodowej” – dodaje.

78-letni Demokrata po okresie milczenia, zintensyfikował wystąpienia. Nie odpowiada jednak na pytania mediów. Jego wystąpienie we wtorek 24 sierpnia było opóźnione o… około pięć godzin. W tym czasie świat czekał na informacje, czy USA dotrzymają terminy 31 sierpnia jako daty wycofania się z Afganistanu. „Nie jest liderem w czasach kryzysu” – ubolewa Ian Bremmer.

„Ta tragedia nigdy nie powinna się wydarzyć” – skomentował ostatnie wydarzenia w czwartek 26 sierpnia jego republikański poprzednik Donald Trump. Trump już wcześniej wezwał Bidena do rezygnacji. „Joe Biden ma krew na rękach” – dość mocno krytykowała prezydenta republikańska polityk Elise Stefanik. Wskazywała na jego „słabość” i „niekompetencję”. „Nie nadaje się na przywódcę” – podsumowała.

Nic dziwnego, że spada popularność Bidena. Jego administracja starała się budować wizerunek prezydentury w oparciu o wielkie plany gospodarcze i zwiększanie socjalu. Afganistan tego typu narrację przekreślił.

W USA wszedł w życie plan rozdawnictwa po 1400 dolarów na każdego Amerykanina zarabiającego mniej niż 75.000 dolarów rocznie. Kwota pomocy wynosząca około 400 miliardów dolarów, to tylko niewielka część planu wpompowania w społeczeństwo 1,9 biliona dolarów, który przyjął Kongres. Normalnie byłby to temat nr 1, który miał pozwolić Demokratom umocnić władzę.

Przedsięwzięcie przyćmiły jednak wydarzenia w Kabulu. Nic dziwnego, że pojawiają się opinie, że wyjściem dla Demokratów będzie szykowanie „zastępstwa” dla Bidena. W progach startowych jest Kamala Harris, jeszcze bardziej na lewo od Bidena, ale z nutką pewnej „świeżości”, trzymana trochę z dala od aktualnych wydarzeń.

19 KOMENTARZE

 1. Lewica albo jakość. Innego wyboru nie ma. Towarzyszka Kamala niczego nie poprawi, najwyżej jeszcze bardziej zepsuje. USA – to mógł być piękny kraj, gdyby nie zaimportował sobie marksizmu. Teraz jest „po ptakach”. Czekam na secesję stanów południowych.

 2. ydowskie mafie realnie rządzące USA tym razem przesadzily z wyborem swojej bezwolnej marionetki.Biden może ośmieszyć i ujawnić swoich mocodawcow więc musi odejść.

  • Kennedys, Bushs, Yales…
   Cała historia prezydentów USA, to historia rodów gangsterów, hochsztaplerów, oszustów i debili.

   Debiliu Bush nie był pod tym względem od Bideta wiele lepszy.
   Cała rodzinka przegięła z wybombieniem WTC.
   Musiał dlatego ustąpić miejsca Obambie, murzynowi nie–wiadomo–skąd.

   Ciekawe kto przyjdzie po tym sklerotyku Bidecie? Aż strach pomyśleć.

 3. Czyli USA chciały zrobić to samo co już kilka lat temu zrobił w Polsce PIS? Rozdawać ludziom kasę… Czyli jesteśmy liderem….

 4. Co za brak wiedzy o USA – Biden MUSI BYĆ PREZYDENTEM PRZEZ 2 LATA. Bo inaczej Kamala nie będzie mogła być prezydentem przez 10 lat

 5. Tiaaaa……, jakież to było przewidywalne- najpierw wybrać kukłę, która niedługo do własnego kibla nie trafi, a potem posadzić właściwą osobę, która będzie wypełniać wole mocodawców – czyli zydohomolewactwa.

 6. Gdyby nie to że to My dostaniemy po d… to miałbym cały ten hamerykanski burdel w nosie. Żydokomuna jest jak dżuma, gdzie nie wlezie tam sieje śmierć. Pisiory już srają po nogach a w panicznym strachu robi się straszne błędy. Albo My albo oni, trzeciej drogi nie ma. Tylko kto stanie na czele. Ja nie znam takiego.

 7. „Amerykański prezydent w obliczu najpoważniejszego kryzysu usiłuje się bronić, ale wydaje się być sparaliżowany sytuacją, której nie zdołał przewidzieć”

  Pewnie Biden nie znał powiedzenia Einsteina, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

 8. Usrael zadłużony bankrut kombinuje Afganistan okupowany przez 20 lat, narkotyki … ale USrael i tak zadłużał się upadał zmiana preziów marionetek nie pomogła, podobnie próby obalania rządów w Syrii, Białorusi …
  propaganda lgbtq, feminizmu w mediach …

 9. Kamale słuchałem kilka wypowiedzi – to jest jeszcze bardziej głupia osoba niż Biden – straszne, obrzydliwe to co wyprawiają w Afganistanie.

 10. Jak twierdzi dr Steve Turley, Kamala ma jeszcze gorsze notowania niż Józek; a poza tym, od dłuższego czasu gdzieś się ukrywa.

 11. Jak na dłoni Ameryka przeżywa kryzys państwa. Że Amerykanie muszą wybierać między zbokiem, który lubi przechwalać się swoimi podbojami seksualnymi a dziadem, który nie wie co się wokół niego dzieje.

Comments are closed.