Siatkarski gigant z Iranu. Zawodnik mierzy 2 metry 46 centymetrów [VIDEO]

Reprezentacja Iranu na otwarciu paraolimpiady Fot. Twitter SportzFirst
Prenumerata NCZ! z prezentem
Morteza Mehrzad zadebiutuje w sobotę 28 sierpnia razem z zespołem Iranu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Mierzy 246 cm, co czyni go podobno drugim najwyższym człowiekiem świata. W tym przypadku wzrost jednak niczego jeszcze nie przesądza.

Mehrzad gra bowiem w siatkówkę siedząc, chociaż i tak w tej dyscyplinie jako jedyny potrafi wystawić ręce ponad siatkę. 33-letni mężczyzna cierpi na akromegalię, przewlekłą chorobę spowodowaną nadmierną produkcją hormonu wzrostu.

Morteza Mehrzad ma również problem z prawą nogą, która jest o sześć cali krótsza od lewej. To skutek wypadku na rowerze, który miał w wieku 15 lat. Dlatego porusza się na wózku inwalidzkim.

Jest gwiazdą swojej drużyny. Morteza Mehrzad jest w odbić piłkę na wysokości 1,95 m, nawet siedząc. Jest także jedynym zawodnikiem, który wyrasta ponad siatkę założoną w tej dyscyplinie na wysokości 1,15 m nad ziemią.

Na Igrzyskach paraolimpijskich w Rio Irańczycy zdobyli złoto. W Tokio ich celem jest obrona tego tytułu. Rozpoczynają zawody od meczu z Niemcami w najbliższą sobotę o 3 nad ranem naszego czasu.

Źródło: France Live

5 KOMENTARZE

  1. Ze statystyk sięgających maja wynika, że największym „wagarowiczem” w Sejmie jest Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. Miał on opuścić 17 dni bez podania usprawiedliwienia.
    czyli okrada panstwo?

  2. Szkoda mi go, bo ludzie o tak dużym wzroście niestety nie żyją zbyt długo, natura już tak to ułożyła, ale życzę mu 100 lat.

Comments are closed.