Meksyk pozywa producentów broni przemycanej z USA

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Meksyk pozywa producentów broni przemycanej z USA i przekonuje w pozwie, że firmy są świadome nielegalnego handlu, opierają na nim ważną część swojego biznesu i wręcz walczą o meksykański rynek.

Szef meksykańskiej dyplomacji, p.Marcel Ebrard, poinformował, że jego rząd przesłał dokumenty do sądu w Massachusetts. Pozywa sześciu amerykańskich producentów: Smith & Wesson, Barrett Firearms, Colt’s Manufacturing Company, Glocka i Rugera.

Jako przykład podaje specjalną wersję pistoletu Colt kaliber 38, na którym wygrawerowano wizerunek meksykańskiego rewolucjonisty Emiliana Zapaty. Właśnie taką broń wykorzystano w 2017 roku do zastrzelenia dziennikarki ze stanu Chihuahua, śp. Mirosławy Breach, która tropiła powiązania między politykami a zorganizowaną przestępczością.

Meksyk domaga się 10 mld $ odszkodowania, lepszych zabezpieczeń i ostrzejszych kontroli, komu sprzedawana jest broń. Zastrzega, że pozew nie jest wymierzony w administrację JE Józia Bidena, który z kolei od dawna, ale bezskutecznie wzywa Kongres do uchwalenia ustaw likwidujących luki w systemie kontroli nabywców. Z danych meksykańskiego rządu wynika, że w ostatnich 10 latach przemycono do kraju 2,5 mln sztuk broni.

Tekst ukazał się w segmencie Postępy w Świecie w najnowszym numerze „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

4 KOMENTARZE

 1. Typowo lewackie. Pretensje do przedsiębiorcy. Antyszczepstwo też po lewacku zieje nienawiścią wobec przedsiębiorców produkujących szczepionki.
  Hoplofobia i wakcynofobia to dwa objawy zlewaczenia

 2. Chodzi najprawdopobniej o wsparcie Bidona i jego demokratów-lewaków w pozbawieniu Amerykanów dostępu do broni. Prezydent Meksyku jest ekstremalnym lewakiem, który np. utożsamia konserwaryzm z fundamentalizmem.

  • 👹👹👹”klioes vel pislamista” WYNALAZCA Z CIEBIE – gotujesz konserwy (warzysz) !
   Jak się ma na każdy temat poglądy, dochodzi i do tego co widać.👹👹👹

 3. A teraz USA pozwą Meksyk o produkcję dragów z nastawieniem na sprzedaż w Stanach.

  Kolejnym krokiem będzie wysłanie komornika do Meksyku, bo ktoś musi wyegzekwować wyrok.

  A UE powinna zaskarżyć Chiny o zasmradzanie powietrza.

  Itd.

Comments are closed.