USA przeprowadziły atak na „planistę” Państwa Islamskiego. „Cel został zabity”

Dron US Army - zdjęcie ilustracyjne. / fot. domena publiczna
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Siły zbrojne USA przeprowadziły atak za pomocą drona na „planistę” Państwa Islamskiego we wschodnim Afganistanie – podało w sobotę nad ranem czasu polskiego Dowództwo Centralne (CENTCOM). Terrorysta miał zostać zabity.

Według komunikatu dowództwa odpowiadającego za operacje w regionie m.in. Bliskiego Wschodu, do ataku doszło w prowincji Nangarhar we wschodniej części Afganistanu, przy granicy z Pakistanem.

„Wstępne wskazania mówią, że cel został zabity. Nie wiemy o żadnych ofiarach cywilnych” – podano w oświadczeniu rzecznika CENTCOM kpt. Williama Urbana.

Jak przekazała reporterka Voice of America, powołując się na przedstawiciela Pentagonu, zabity terrorysta należał do Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan i był zaangażowany w planowanie przyszłych ataków terrorystycznych. Dron, za pomocą którego przeprowadzono uderzenie, wystartował z jednej z baz w regionie, poza Afganistanem, co miało zademonstrować powtarzany przez prezydenta Joe Bidena argument, że USA nie potrzebują sił na miejscu, by móc reagować na zagrożenia terrorystyczne.

Do uderzenia doszło mniej niż 48 godzin po czwartkowych zamachach w Kabulu, w których zginęło co najmniej 170 Afgańczyków i 13 amerykańskich żołnierzy. W czwartek prezydent Biden zapowiedział odwet na dżihadystach za ataki w Kabulu. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki stwierdziła z kolei w piątek, że życzeniem Bidena jest, by odpowiedzialni za to „nie żyli dłużej na Ziemi”.

W piątek Biały Dom podał, że kolejny atak w Kabulu jest „prawdopodobny”. Ambasada USA w Kabulu przesłała w piątek w nocy komunikat ostrzegający o możliwym zamachu i wzywający Amerykanów, by nie zbliżali się w pobliże lotniska. Podobny komunikat wystosowano przed czwartkowym zamachem. (PAP)

6 KOMENTARZE

 1. rzeczniczka białego domu jen psaki stwierdziła z kolei w piątek że życzeniem bidena jest by odpowiedzialni za to
  nie żyli dłużej na ziemi
  znakiem tego do pana prezydenta białego domu
  trzeba żywić respekt
  niczym tomasz do jezusa
  dominus meus et deus meus
  i to każdy mieszkaniec ziemi

 2. Znając USA to zabili pierwszą lepszą osobę, którą wypatrzyły kamery… Skoro za zamach SAUDYJCZYKÓW na WTC 9/11 USA napadła na… Irak i Afganistan a nowojorski sąd skazał i zasądził odszkodowanie od… Iranu, to na 99% jestem pewny, że zabili z drona przypadkową niewinną osobę! :-)))))))))

Comments are closed.