Sośnierz UJAWNIA kulisy polskiej polityki. „Podnieś rękę, naciśnij przycisk” [VIDEO]

Dobromir Sośnierz/Kadr z filmu
Dobromir Sośnierz/Kadr z filmu "Podnieś rękę, naciśnij przycisk – czyli tam, gdzie płaczą ustawy”/Fot. screen YouTube/SośnierzTV
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Już jest film Dobromira Sośnierza ujawniający kulisy polskiej polityki w reżyserii Tomasza Agenckiego. „Podnieś rękę, naciśnij przycisk – czyli tam, gdzie płaczą ustawy” można obejrzeć na kanale SośnierzTV na YouTube.

„Całkowicie fikcyjna historia o kraju, w którym parlament stał się tylko kosztowną dekoracją, za którą kryje się doraźna drukarka do ustaw na zlecenie rządu. Główny bohater, niepoprawny idealista, próbuje zmienić bieg historii za pomocą argumentów, zderza się jednak z bezwładną maszynerią systemu, który bezrefleksyjnie dryfuje w niejasnym kierunku, pożerając pieniądze i wolność obywateli i bez litości miażdżąc życiorysy wszystkich, którzy staną na drodze ustawodawczego walca” – czytamy w opisie.

„Wizja przedstawiona w filmie nie ma oczywiście nic wspólnego z rzeczywistością, a podobieństwo przedstawionych w nim negatywnych, nierzadko groteskowych bohaterów do jakichkolwiek realnie istniejących osób, jest najzupełniej przypadkowe” – ironizował polityk Konfederacji.

„Sejm RP jest świątynią roztropności, w której 460 mędrców (no, może 449…), pochyla się w zadumie nad problemami szczęśliwego kraju nad Wisłą, bezinteresownie poszukując najlepszego dla wszystkich rozwiązania. W kraju obowiązuje trójpodział władzy, rząd jest jedynie roztropnym wykonawcą woli parlamentu, ludzie żyją dostatnio, a prawo jest jasne i przejrzyste dla każdego. Dlatego oglądając ten film, można odetchnąć z ulgą, że prawdziwy świat wygląda zupełnie inaczej niż w naciąganym scenariuszu filmowym, a nasz los spoczywa w dobrych rękach” – napisał nie bez gorzkiego sarkazmu Sośnierz.

Za reżyserię, zdjęcia, montaż, dźwięk itd. odpowiada Tomasz Agencki, „człowiek-orkiestra”. Ujęcia były kręcone podczas trzech posiedzeń Sejmu RP od czerwca do września 2020 roku. „Dodatkowe sceny poza posiedzeniem Sejmu udało się po długich staraniach zrealizować we wrześniu 2020” – czytamy.

8 KOMENTARZE

    • Podnieś rękę, naciśnij guzik. Na rozkaz, ten sam wszyscy! Np. guzik wstrzymuję się, gdy państwo chce zniszczyć przedsiębiorcę.

    • Nie wiem, co ma na myśli redaktor Michnik, ale Kościół ma prawo, a nawet obowiązek, wypowiadać się w kwestiach wiary, moralności i związanych z Jego działałnością.

  1. „W kraju obowiązuje trójpodział władzy, rząd jest jedynie roztropnym wykonawcą woli parlamentu, ludzie żyją dostatnio, a prawo jest jasne i przejrzyste dla każdego. Dlatego oglądając ten film, można odetchnąć z ulgą, że prawdziwy świat wygląda zupełnie inaczej niż w naciąganym scenariuszu filmowym (…)”.

Comments are closed.