Żydzi oburzeni po kiermaszu. Złożyli skargę. „Nie dzieje się nic zabronionego”

antysemityzm/Żydzi - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Twitter
Żydzi - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Twitter
Izraelskie Centrum Informacji i Dokumentacji (CIDI) w Amsterdamie złożyło skargę na organizatora kiermaszu militariów w Houten w centralnej Holandii. Na targach wystawiono na sprzedaż sztylety ze swastyką, insygnia SS, a także mundury SS.

Dziennikarze programu telewizyjnego „Kassa”, emitowanego w telewizji publicznej NPO 1 ujawnili w sobotę, że podczas ubiegłotygodniowego kiermaszu militariów w Houten ponad połowa oferowanych tam przedmiotów była związana z nazistowskimi Niemcami.

Do sprzedaży oferowane były m.in. sztylety ze swastyką i hasłami SS, insygnia SS, medale i sztandary ze swastyką. Za 2500 euro można było także kupić oryginalny dowód osobisty z Gwiazdą Dawida z II wojny światowej.

Zdaniem Izraelskiego Centrum Informacji i Dokumentacji (CIDI) w Amsterdamie giełda w Houten gloryfikuje idee nazistowskie. CIDI wystąpiło z oficjalną skargą do krajowego koordynatora ds. zwalczania antysemityzmu.

Organizator targów wyjaśniał w programie, że kiermasz ma charakter edukacyjny i „nie dzieje się nic zabronionego”. Firma „Gaston Vrolings” przypomniała, że impreza jest organizowana od 40 lat i przyciąga zwykłych kolekcjonerów.

Krajowy koordynator ds. zwalczania antysemityzmu Eddo Verdoner, powiedział dziennikarzom programu, że poprosi ministra sprawiedliwości Ferda Grapperhausa o zaostrzenie prawa, aby tego rodzaju targi nie mogły się już odbywać.

Źródło: PAP

14 KOMENTARZE

 1. „krajowego koordynatora ds. zwalczania antysemityzmu.”
  No proszę, ta Holandia „lewicowa”, propalestyńska, „antyizrelska”, czyli wspierająca swą narrację o to co wytworzy …. tzw. ży-muna.
  Warto podkreślić, że zewnętrzny antyizrelizm narracji większości „sił” Europy Zachodniej, nie oznacza, ze nie wesprą do sześcianu Ży-ów w takich sprawach jak okolice 447 i pochodne.

 2. Nigdy nie slyszalem zeby ktos byl oburzony na to ze sprzadaje sie precjoza po ludobojcy Ghinghis Khanie, mordrcach Vikingach czy sadystycznych mordrcach Japonczykach. Mozna je kupic w sklepach w internecie czy na kiermaszach i bazarach. A pozniej pielegnuje sie je w roznego rodzaju muzeach.

 3. Złożą Ż. w czarnych chałatach.
  Rozpatrzą w firmie targowej, u „koordynatora, w prokuraturze, opiszą w mediach Żydzi i Holendrzy karnie z nimi współpracujący (choć pewnie, jedni i drudzy czasem, „potępiają Izrel”).

  I pomimo różnych narracji, elementy kontroli „nacji” nad krajami gojowymi w większości aspektów są mocne.

  Oczywiście ze względu na
  a)względną zamożność społeczeństwa hol.,

  • b) trochę jednak mniejsze przeniknięcie do „elickich kręgów”/tam gdzie wyżej, niż nad Wisłą (liczebność, historia), ich obecność – trudniej dostrzec ich wpływ.

 4. W księgarn. bywają ksiązki wspomnieniowe o „dzielnych chłopakach” z armii niemieckiej, w tym ss (różne nacje)
  Natomiast wciąż było wycofywana przez wyroki sądów itd, ksiązka malarza Adiego.
  Teraz chyba wydano znów, z odpowiednio długim wstępem itd, może ocenzurowana.

  Zastanawiało mnie to, wszak zainteresowanie „kręgami naz.”, może i pozytywne, u młodych ludzi wzbudzi raczej książka o dzielnych wojakach, niż „polityczne dywagacje”, które ich zanudzą.

  • I po przejrzeniu dostępnej ksiązki Adiego, wydaje mi się, ze domyslam się, co powoduje „natychmiastową cenzurę”. Sądzę, że rzecz w opisie działań „nacji”, chyba głównie w Wiedniu w czasach przed i może po I woj św.. Tak mi się zdaje, ze to przede wszystkim się rzuca w oczy….

 5. Nie piszcie takich rzeczy, bo pisiory jeszcze powołają Krajowego koordynatora ds. zwalczania antysemityzmu i restytucji bezprawnie zagrabionego mienia ży.

 6. Jak długo naród wygnany będzie terroryzować resztę świata??? Oni myślą że są lepsi i będą narzucać innym swoje zdanie. Zrobili z holokaustu biznes ale ile jeszcze chcą doić tą krowę????

 7. a czy segregacja sanitarna nie jest czasem swego rodzaju antysemityzmem, ja się czuje prześladowany jak kiedyś żydzi, ale tym razem to mnie prześladuje żyd i cham Horban w mediach

Comments are closed.