Chińskie władze ograniczają młodym czas gry online w internecie do 3 godzin tygodniowo

Komunistyczna flaga/fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikłaⓒ
Komunistyczna flaga/fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikłaⓒ
Gry komputerowe w nadmiarze szkodzą, więc komunistyczne władze w Pekinie zadekretowały, że osoby niepełnoletnie będą mogły grać tylko przez 3 godziny tygodniowo.

W Chinach wypowiedziano wojnę grom wideo. W całym kraju około 600 milionów ludzi gra w Internecie. Chiński rząd jednak osobom poniżej 18 roku życia grania online, dłużej, niż przez trzy godziny tygodniowo, aby ograniczyć ich uzależnienie.

Na ulicach Pekinu nastolatki nie kryją zdenerwowania i nie wiadomo, czy komuniści nie przesadzili. Młodym można ograniczyć sporo, ale to posunięcie można porównać z odebraniem „działki” narkomanowi na głodzie.

Młodzież skarży się, że to zbyt restrykcyjny przepis. „Gry wideo to dla nas hobby i relaks” – skarżyła się dziennikarzowi AFP młoda dziewczyna w Pekinie. Młodzi Chińczycy będą mogli teraz grać tylko między 20:00 a 21:00 w piątek, sobotę i niedzielę.

Do zalogowania się potrzebny jest identyfikator. Już od 2019 roku przepisy zabraniają nieletnim grania online w godzinach od 22:00 do 8.00 rano. Przepisy nakładają na dostawców gier wideo obowiązek kontrolowania dostępu.

Branża radzi sobie tu bardzo dobrze, pomimo takich ograniczeń. Grają przecież także dorośli. W Chinach, tylko pierwszym półroczu 2021 r. branża gier komputerowych online wygenerowała równowartość 17 miliardów euro obrotów.

Problem powstanie, kiedy młodzież zacznie się nudzić, a może i odłączona od gier nawet myśleć. Jak się wkurzą, gotowi jeszcze czerwonym zrobić jakąś kontrrewolucję…

Źródło: AFP

Prenumerata NCZ! z prezentem

5 KOMENTARZE

  1. ,,Chiński rząd jednak osobom poniżej 18 roku życia grania online, dłużej, niż przez trzy godziny tygodniowo, aby ograniczyć ich uzależnienie”- ja rozumiem że Google Translator, ale ktoś to chyba ktoś to czyta przed publikacją? Czy nie?

  2. Wystarczy obejrzeć jakikolwiek odcinek YT-ego kanału „Matura To Bzdura”,aby przekonać się że chiński decydent który to wymyślił,jest geniuszem.

    • Monopartyjna dyktatura KPCh to rządy leśnych dziadków a nie autorytaryzm. Autorytaryzm to rządy autorytetów, generałów. Hiszpania gen. Franco, Chile gen. Pinochetta – oto prawdziwy autorytaryzm.

Comments are closed.