Nakupowali, nie wykorzystali i zniszczyli covidowe środki. Kajają się i dziwnie tłumaczą

Środki, które mają chronić przed koronawirusem.
Środki, które mają chronić przed koronawirusem. (Fot. Tai's Captures/Unsplash)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Organizatorzy igrzysk w Tokio muszą się tłumaczyć i przepraszać za zmarnowanie produktów – medycznych i higienicznych zakupionych w imię walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wyrzucono bowiem tysiące m.in. rękawiczek, maseczek i płynów do dezynfekcji, które nie zostały wykorzystane podczas olimpiady.

Ich wartość to około 45 tys. dolarów – poinformowała agencja Kyodo.

Komitet organizacyjny igrzysk przyznał, że wyrzucenie artykułów medycznych było niewłaściwym sposobem zarządzania zasobami, które mogły być wykorzystane w wielu instytucjach. Oficjalnie za to przeproszono.

Na swoją obronę urzędnicy dodali, że duża liczba pozostałych artykułów medycznych to efekt igrzysk bez publiczności. Zapasy wyrzucono, ponieważ nie można było znaleźć miejsca na ich przechowywanie. Do utylizacji doszło w momencie, gdy czyszczono i zamykano cztery obiekty olimpijskie w Tokio i pięć innych w prefekturach Hokkaido, Fukushima, Saitama, Chiba i Kanagawa.

„Nie było jednej, jasnej instrukcji dla wszystkich obiektów, co robić z niewykorzystanymi artykułami medycznymi. To było niewłaściwe” – powiedział jeden z przedstawicieli organizatorów agencji Kyodo.

A skoro nie było instrukcji i odpowiednich procedur, to nie widziano innej możliwości, niż utylizacja.

Wcześniej organizatorzy przepraszali za niewykorzystanie 4000 z 10 000 zestawów jedzenia przygotowanych dla wolontariuszy w dniu rozpoczęcia rywalizacji (23 lipca) w Tokio.

13 KOMENTARZE

 1. O co tym antyszczepom chodzi? Postąpili zgodnie z procedurami, a antyszczep przeżarty socjalizmem do czerwonego szpiku bez soc procedur życia sobie nie wyobraża. Np. grzmi taki antyszczep zlewaczały, że szczepionka nie przeszła wszystkich procedur.
  Dawniej, gdy istnieli jeszcze konserwatywni liberałowie, szczepili bez tych procedur.

 2. No patrzcie: 45 tys dolarów i takie halo.
  U nas nie taką kasę przepi….li i nikt nie robi halo. Mało tego, ci co przep…li sa nietykalni.

  Szacun dla władz Japonii.

  • > Dlaczego ekologiści nie protestują?

   Bo im za to nie płacą. Pamiętasz „Otwarte klatki”, jak zaczęły akcje po tym jak dostały kasę od duńskich i niemieckich firm utylizacyjnych?
   Proste pytanie, prosta odpowiedź.

 3. W sumie,to żarcie mogli by mnie podesłać,nie musiałbym tu przebywać i bredni wypisywać za 23 grosze.Nie nadwyrężałbym swoich szarych komórek,tłumacząc antyszczepom o dobrodziejstwie pełnego wyszczepienia ozdrowieńczego.
  Pies mordy antyszczepskiej nie chce lizać,a moją zawsze chce.

 4. Świat wkrótce zostanie podzielony pomiędzy zaszczepionych i nieuszkodzonych, „super-mocnych” nieszczepionych, którzy odziedziczą Ziemię Cierpią z powodu uszkodzeń poznawczych, które rozwijają się jak przyspieszone opóźnienie umysłowe. Cierpią na uszkodzenie układu krążenia, które uniemożliwia im wykonywanie normalnych, prozaicznych czynności, takich jak noszenie torby z zakupami po schodach…

  • Cierpią z powodu niepłodności i uszkodzeń układu rozrodczego, które uniemożliwiają im rozmnażanie się. Cierpią z powodu uszkodzeń autoimmunologicznych, które prowadzą do ekstremalnego ryzyka ADE i hiperinflamacji przy ekspozycji na przyszłe krążące patogeny.

 5. Aczkolwiek związek znaczeniowy jest oczywisty, nespa!?

  Bo „środki” były już do dupy!

 6. „Nie było jednej, jasnej instrukcji „.
  Coś jak „zwrot” jakiejś chyba „jesziwy”, chyba w Lublinie.
  Urzędnicy „zwracający” byli świadomi, ze za ten budynek zapłacono w latach 60-ch, konkretnie za ten, nie jakieś tam umowy ogólne. No, ale brak było wyłączeń w ustawie o stosunku państwa do gmin wyzn. ż. Zwrócono po raz drugi.
  Widać brak było, nie tyle nawet instrukcji, co jakiejkolwiek pomysłu/pomyślunku…

Comments are closed.