Obrońcy klimatu zyskali prawdziwego przywódcę czerwonego świata. Kim Dzong Un wkracza do akcji

Kim Dzong Un radośnie pozdrawia głodny naród. Foto: PAP/EPA
Kim Dzong Un radośnie pozdrawia głodny naród. Foto: PAP/EPA
Prenumerata NCZ! z prezentem

Obrońcy klimatu w końcu mogą się powoływać na prawdziwy autorytet w dziedzinie myśli komunistycznej i socjalistycznej. Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un kazał podległym sobie urzędnikom podjąć pilne działania, by chronić kraj przed „nienormalnym klimatem”, który stanowi coraz większe zagrożenie i wywołuje klęski żywiołowe – podały w piątek państwowe media.

W 2020 roku zubożałą Koreę Północną nawiedzały tajfuny i powodzie, które niszczyły uprawy roślin kluczowych dla wyżywienia mieszkańców.

W tym roku plony zmniejszyły się z kolei w związku z kilkutygodniową suszą, po której nadeszły silne deszcze monsunowe.

Na posiedzeniu biura politycznego rządzącej partii Kim kazał urzędnikom osiągnąć „przełom w rozwiązywaniu problemu z wyżywieniem ludu” i zwiększyć plony „tak bardzo, jak to możliwe” – podała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

„Podkreślił potrzebę podjęcia dogłębnych środków, by przezwyciężyć nienormalne warunki klimatyczne, zagrożenie którymi stało się w ostatnich latach większe” – przekazała KCNA. Przywódca wymienił w tym kontekście między innymi zalesianie, by zmniejszyć erozję gleb.

Zapaść gospodarczą Korei Północnej pogłębiają międzynarodowe sankcje, nałożone na nią za jej zbrojenia jądrowe i rakietowe.

Problem dodatkowo pogłębił się z powodu pandemii Covid-19, ponieważ władze zamknęły granicę z Chinami, co znacznie zmniejszyło dwustronny handel z tym krajem.

„Zacieśnienie prewencji epidemicznej jest zadaniem najwyższej wagi, a w obecnej sytuacji wysiłki nie mogą zostać rozluźnione nawet na chwilę” – powiedział Kim.

Władze Korei Płn. nie zgłosiły oficjalnie ani jednego zakażenia koronawirusem. Wcześniej w tym tygodniu Pjongjang odrzucił ofertę przekazania mu blisko 3 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19 z globalnego mechanizmu dystrybucji COVAX, oceniając, że powinny one trafić do krajów silniej dotkniętych pandemią – informowała ONZ.

(PAP)

6 KOMENTARZE

  1. Antyszczepy też mają w Kim Dzong Unie bratnią duszę:
    Korea Północna odrzuciła oferowane jej 3 mln dawek chińskiej szczepionki Sinovac. Wcześniej odrzuciła 3 mln, szczepionek Astra Zeneka.
    Jak widać antyszczepactwo może liczyć tylko na wsparcie paranoicznych komunistów i najdzikszych Murzynów :-) :-)

  2. Nienormalny klimat zalał zachód upadającą UE, USrael :)
    Greta nie wystarczyła ściągnęli więc Jude Walkera, Stellę Braizer … :)

  3. Trzeba zalesiania, ale dużymi drzewami, które rosną kilkadziesiąt lat i wtedy wytwarzają wokół sprzyjający mikroklimat, co nie jest łatwe do osiągnięcia… Łatwo się wycina duże drzewa nasadza bezużyteczne miniaturki i betonuje miasta, ale to ma swoje skutki uboczne jak brak małego obiegu wody lokalnie, więc susze i powodzie wywołuje człowiek.

  4. Każdy kto wie ten wie, że w komunizmie zawsze miliony umieraly z głodu. Tu pewnie chodzi o otwarcie na testewanie genetycznych „koktajlow” (modyfikowanej genetycznie w laboratorium zywnosci. Etc.) Jest niezła kasa do przytulania, a gdzie takie eksperymenty można robić jak nie w panstwach komunistycznych?

Comments are closed.